bugün

süper baba!! an itibarı ile beyaz showda sükün etmektedir..Adam programa çıkarken ne çektiyse aynısından bende istiyorum..adam şuursuzca güldü dakikalarca....

derya için de "haa şu yüzücü çocuk bu mu yoksa " diye gece gece yarmıştır..hayır adam yarım saattir kendisini ve kariyerini anlatmıştı..
ellerinin çok estetik olduğunu farkettim beyaz show izlerken. hayır beyazı da sevmem sovunu da sevmem demek ki müslüm babayı seviyorum. sırf hatırı için izledim programı. evet. baba büyüksün.
bu saatte iflahımı siken kimsedir. nasıl yorum bu böyle be usta. yazıktır günahtır. benden önce ölürse çok özleyeceğim.
kendisinden nilüfer'i dinlemek çok hoştur.
Evet, sonunda bu da oldu. Müslüm Gürses, Şebnem Ferah'ın unutulmaz şarkılarından "sigara"yı söylüyor. Allah'ım Allah'ım, koskoca müslüm baba ne hallere düştü ya. Müslüm'ün düştüğü hal bi kenara dursun, şarkıyı s*kmiş batırmış ya. Şebnem ferah dava açmasa bari. Kadın ilk başta razı olmuş olabilir, ama yorumu duyduktan sonra ya intihar eder, ya da tazminat davası açar.

(bkz: sıçtın bu sefer müslüm baba)
Bu hafta geniş aile dizisine konuk olacak baba...
Sanılanın aksine Sigara şarkısını on numara söylemiştir. Beni benden alıyor baba.
gerçekten insanlar ikiye ayrılıur mı ki müslümcüler gayri müslümcüler diye..
deniz seki ile yaptığı düette şarkıyı söylemeyip, okuyan sanatçı. artık emeklilik zamanı geldi be baba.
onun meselesi bizim meselemiz olmuştur yıllarca.
haydar haydar'ı çok güzel söyleyen insan. onun dışında dinlemem.
nilüfer adlı parçasından çok etkilendiğim , kalender sanatçı.
çocukluğum ve gençliğim kendisini traş bıçağı markası sanmakla geçti. sonra büyüdüm (yada yaşlandım) bu abide rock olaylarına girince, "ulan bu yeteneği nasıl gözden kaçırmışım ben" deyu hayıflandım durdum.
Türkiye de kaliteli müzik dinleyen azınlığın geç farkettiği değer.
(bkz: aşk tesadüfleri sever)
(bkz: sandık)
spiker, müslüm bey, hakan taşıyan için "arabeskin yeni peygamberi diyorlar" ne düşünüyorsunuz bu hakkında.
mg, ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum

diyerek zırh gibi laf koyan ülkemizin kral sanatçılarındandır.
artık ekranlara ciddi ciddi sarhoş çıktığını düşündürten sanatçı.

bu geceki beyaz show'da resmen sarhoştu adam, playback söylerken ağzını bile oynatamıyordu, süreki ağzını kapatıyordu eliyle geğirmekten olsa gerek. doğal hali zaten garip ve yavaş, bir de bu hallere girdiğinde ciddi derecede kopuk yaşıyor ortamdan. ne sorulan soruları duyuyor ne cümle kurabiliyor. her cümlesinde beyaz dahil tüm salon kahkahalara boğuluyordu, acınası bir durum doğrusu.

müslüm baba artık çıkma tv'lere falan sadece stüdyoda şarkılarını söyle sen.
cover parçalarından önce kendisini pek haz etmezdim, ta ki bir klip çekimi sırasında beraber çalışma gibi bir fırsatım olana denk. bende bıraktığı etkiye kendim bile şaşırmıştım. eve gelir gelmez hayat hikayesini okudum. açıkçası insanlar hakkında ön yargılı düşünmenin ne demek oldugunu müslüm baba ile bir kez daha anlamış bulundum. bir çok insan ekran karşısında müslüm babanın hareketlerinden ve tavrindan dolayı hep içkili olduğu düşünür. şarkıları unutmasıda sarhoş olmasının etkilerinden sanılır. esasında bu halleri geçirdiği bir trafik kazasın sonucu olduğu kimin aklına gelebilirdi ki? evet gerçek şu ki müslüm baba kokuları hissetmiyor, şarkılarını unutuyor ve yavaş konuşuyor, bunların hepsinin bir nedeni var çünkü büyük bir trafik kazası geçirmiş. kaza sonrası öldüğü sanılmış ve morga kaldırlmış, morgdan kendi çabasıyla çıkmış. biraz daha eskiye gidildiğinde babası annesini gözleri önünde öldürmüş, kardeşi köy meydanında vurlulmuş ve trafık kazası geçirmiş. hayatın sillesini öyle bir yemiş ki kanımca müslüm babanın bu hallerini yadırgamak yerine taktir etmek gerekir.
bu ülkenin müzik kültüründen bir parçadır.
arabesk yavşaklığının tanrısı.
kanal 7'deki show programında çorabını çıkarıp şaklabanlık yaptırılan arabesk müzik söyleyen adam. ama bu kadar da madara edilmez bir insan televizyonda.
çok acayip bir sentez.

son bir kaç sene ki tarzıyla, söylediği şarkılarla, düetlerle çok farklı bir yerde benim için.

baya baya söylerken dinlendiriyor insanı yahu.
arebeskin ustalarındandır bu divanda "baba" lakabını haketmiştir.
alemin babası müslüm baba! ötesi yok. jilet verin ulan, kes keeees!
arabeskin temsilcilerinden...bunalıma sürükleyici eserleri seslendiren sanatçımızdır..
son zamanlarda televizyonda rastgele bir reklam kuşağında sesi ve görüntüsüyle sürekli karşılaşılan amca.