bugün

müslüm gürses

cover parçalarından önce kendisini pek haz etmezdim, ta ki bir klip çekimi sırasında beraber çalışma gibi bir fırsatım olana denk. bende bıraktığı etkiye kendim bile şaşırmıştım. eve gelir gelmez hayat hikayesini okudum. açıkçası insanlar hakkında ön yargılı düşünmenin ne demek oldugunu müslüm baba ile bir kez daha anlamış bulundum. bir çok insan ekran karşısında müslüm babanın hareketlerinden ve tavrindan dolayı hep içkili olduğu düşünür. şarkıları unutmasıda sarhoş olmasının etkilerinden sanılır. esasında bu halleri geçirdiği bir trafik kazasın sonucu olduğu kimin aklına gelebilirdi ki? evet gerçek şu ki müslüm baba kokuları hissetmiyor, şarkılarını unutuyor ve yavaş konuşuyor, bunların hepsinin bir nedeni var çünkü büyük bir trafik kazası geçirmiş. kaza sonrası öldüğü sanılmış ve morga kaldırlmış, morgdan kendi çabasıyla çıkmış. biraz daha eskiye gidildiğinde babası annesini gözleri önünde öldürmüş, kardeşi köy meydanında vurlulmuş ve trafık kazası geçirmiş. hayatın sillesini öyle bir yemiş ki kanımca müslüm babanın bu hallerini yadırgamak yerine taktir etmek gerekir.