Torpil cepteyse boşver gitsin.

Nasilsa geçersin.
heyecanını azaltmak için ne gerekiyorsa yap derin nefes al sigara iç hafif yürüyüş yap. bütün ikcılar benim sakinliğime çok şaşırıyorlar hatta bi tanesinin sesi titriyodu. dedim sana ne oluyo amk aday benim adasmk.
şunu yapmamaya özen gösterin:
görsel
işveren üzerinde olumsuz bir izlenim bırakmış olursunuz.

https://www.mynet.com/man...runu-oldurdu-110106621604
Kılık kıyafet, saç baş, en önemli ilk unsurdur.
Zira kapıdan girdiğiniz an, salt dış görünüşünüz etkilidir. Ne pikniğe gider gibi günlük ne de cumhurbaşkanlık resepsiyonuna gider gibi ağır giyinmelisiniz.
Giysilerinizin, dallı güllü, allı pullu, patlayan renkler olmaması önemli. Dekolte, mini etk, askılı bluz ya da straplez, vücut hatlarınızı tamamen ortaya çıkaran parçalardan uzak durun.
Aksesuar seçiminiz de önemlidir, cıngıl cıngıl takıştırmak yerine belki minik bir küpe ya da minik bir kolye.. O kadar..
Erkeklerde de, saat mevzusu önemlidir. Kıyafetinize uygun, hoş bir saatiniz yoksa, hiç saat takmayın.
Temiz ve iyi görünen, abartıdan uzak bir saç. Asla Ağır olmayan hafif hoş bir parfüm.. Bakın bunlar da önemli.

içeriz girdiniz.. Tokalaşırken, yeni gelinin şeyi tuttuğu gibi değil, kararlı ve güçlü tokalaşın, gülümsemeyi ihmal etmeden.
Lönk diye oturmayın, buyrun işaretini bekleyin ve teşekkür edin.
Bir şey alır mısınız sorusuna, teşekkür ederek kibarca reddedin, bol köpüklü kahve filan demeyin, zira kahveniz gelmeden görüşmeniz biter, aklınızda olsun.

Sorulara, samimi ama nezaketi koruyarak, kararlı ve güçlü ama ukalalık etmeyerek yanıtlar verin.
Gereksiz ayrıntı vermekten uzak durun.
Kendinizi en etkili ve en doğru şekilde anlatın, ne bir eksik, ne bir fazla... Olduğunuz gibi.
Konuya uygun, ayarını kaçırmadan, minik birkaç espri yapabilirsiniz, bu karşınızdakinde sempati uyandırır.

Görüşme bittiğinde, ne zaman ararsınız, şimdi noldu, ne olacak gibi sorular sormayın.
Aynı ciddiyet ve sempatiyle tokalaşıp, teşekkür edin.

Bu bilgiler, iş görüşmeleri için de geçerlidir.
Biliyoruz da söylüyoruz. Bunları yazın bi kenara.
Torpil olmalı en sağlamından.
1. Umutsuz olmamalı,
2. Hazırlık yapılmalı,
3. Sorular ciddiyet, samimiyet ve doğrulukla cevaplanmalı.
görsel
Girdiğiniz mülakat devlet işi ile alakalı ise akpli bir dayı bulun aksi takdirde işiniz olmaz.
Sizi diğer adaylardan farklı kılan nedir ? Çok klasik ve gereksiz bir soru olmasına rağmen ısrarla bu soruyu soracaklar size. Buna kendinizi hazırlayın. Azimliyim, çalışkanım vs derseniz diğer adaylar da öyle diyorlar derler. Daha farklı şeyler bulunuz.
Ayrıca teknik bilgi içeren birçok soru da sorabilirler, yapacağınız ise göre değişir.
Yapılan bu tarz klasik mülakatlarin doğru adayı bulabileceğine inanmıyorum. Evet, belki bu sorulara hazırlıklı olduğum için birçok kez iş teklifi aldım ama sadece mülakatı geçmek için ezber yapsan kendini doğru kişi gibi gösterebilirsin.

En mantıklı bulduğum yöntem ise case study ler. ik nin gozu önünde 5-6 kişiyle bir problemi çözmeye çalışıyorsunuz. Sürekli 'ben' diyerek kendini öne çıkarmaya çalışanın bencil, hiç konuşmayarak ekibin aldığı kararlara katılanların da 'pasif' olduğunu anlayabilirsiniz. Zaten bu tarz çalışmalarda tek bir doğru yoktur. Orada sizin karar verme mekanizmanızı, ekip içerisindeki konumunuzu belirlemeye çalışırlar.
görsel
Mıy mıy konuşmayın kendinden emin ve karşınızdaki kişilerin duyabileceği tonda konuşun.
şu atasözünün, şu deyimin, şu sözün vs vs anlamı nedir diye sorduklarında, ne yorum yapabilirsin bunun hakkında diye sorduklarında, cevabı çok uzatmadan ama birtakım makul örnekler ile de verin. çoğu sektörde personelin yorumlama bilgisi etkileyici olur diye düşündüm. tecrübem pek var sayılmaz ama yine bu böyle.
%50 tipinize göre %40 kuracağınız ilk 3 cümleye bakacaklar. %10'da da bilginizi ölçecekler.
Olmasa da olur kafasıyla girersen kazanırsın bu benim tek şansım diye girersen kaybedersin bu her zaman böyle olmuştur.
Elhamdulillah, hamdolsun, ibşallah, allah’ın izniyle
Cümleleri ile kendinize bir kimlik oluşturun, bunun içerisini gençlik kollarından tanıdığınız isimler ile ilişkilerinizden bahsederek doldurun ve kesinliklr diriliş ruhundan, osmanlı dan falan bahsedin.
Nitelik çok önemli değil, büyük ihtimalle talip olduğunuz işi yoldan geçen adam da yapar, onların aradıkları “yerli ve milli ruh”.
Hiç birşeye ihtiyacınız yokmuş gibi davranın. Tıpkı mandıra filozofu gibi.
Beyaz giyin. Saçınîz başınız derli toplu olsun. Kadınsaniz hafif makyaj erkekseniz tıraş olun. Net cümleler kurun. Kibar ve içten olun.
Benim çalıştığım iş yerinde de mülakatlar var. Onlara tavsiyem heyecanlanmayin, biraz genel kültür calisin ve bransiniz ne ise o konu da en zor, soruyu çalışın diyorum.
S 400leri rusya 'dan alacağız.

Kesin soracaklar bak gör.
bir adet rte posteri

bir adet ak parti afişi

tebrikler mülakatı geçtiniz!
güler yüzlü olun fakat fazla değil.
ciddi olun ama fazla değil.
kendinizden emin olun fakat fazla değil.
bilgili olun fakat yeteri kadar cevap verin.
kendinize güvenin fakat üstünlük taslarcasına değil.
yani öyle bir olun ki adamlar mala dönsün; fikri olmasın sizin hakkınızda; ve
çoğu insan hakkında fikir sahibi olamadıklarına hayranlık duyarlar.
bayılma numarası yap. uyanınca da gene açlıktan oldu galiba önemli bir şeyim yok korkmayın sadece günlerdir yemek yiyemiyorum de. görüşmede de bu işe çok ihtiyacım var bir işim olsun boğazımdan birkaç lokma geçsin de tamam işte.
Önce neyin mülakatına gireceğinizi öğrenin. Bu çok önemli ama değil mi?
Girmeyin. Hava çok güzel, gidin çay için. Evet.
cikar masaya vur.