bugün

entry'ler (100)

tuncelide donarak şehit olan askerimiz

amcamın anlattığı askeri anısını hatırlatan askerlerdir. amcam askerliğini 1998'de diyarbakır lice'de yaptı. felaket soğuğu varmış.
birgün nöbette tipi feci bastımış. nöbet kulesinde ışık-ateş yasak olduğu için ısınma sıkıntısı başlamış. nöbet arkadaşı yere çöküp soğuktan üşümeye başladı. kulübe telefonunda da sıkıntı olduğu için iletişim kesik. mecburen silah patlatmış. defalarca patlamış ama gelen kimse olmamış. eni sonu şarjörü boşlatmış. 5 dk içinde 4-5 askeri araç gelmiş. saldırı mı var demişler. yok arkadaşım donmaya başladı. abartısız 20 dk tekme tokat dayak yemişler. gelen rütbeliler, şimdi ısınıdınız demiş, ek olarak da aynı yerde 2 saat daha nöbet yazmışlar. nöbet dönüşü de keyfi mermi harcatmaktan 1 ay askeri hapis yemişler.

kemalist türkçü faşist militarist ateist

bir ara pamukoğlu çevresinde toplanıyorlardı son yıllarda iyiparti'de toplaşıyorlar. bunun iktidardaki diğer versiyonu şudur:
(bkz: tayibist ümmetçi faşist militarist müslüman)
(bkz: aynı bokun laciverti)

van halen

sözlükte hakkında 2 sayfa bile entry girilmemiş ama amerika'da çok pis sevilen grup. metallica ile aynı şehirde aynı gün aynı saatte farklı yerlerde konser verseler, van halen'ın toplayacağı kitle metallica'yı katlar. o derece seviliyorlar.

kariyer net

yalan uydurma ilanlarla hit alan site. 3 yıl önceydi sanırım. bir ara mesleğim ile ilgili bir iş ilanına denk geldim. lakin firmayı ilk defa duymuştum, meslektaşlara sordum ilk defa duyduk dediler. google aramalarında da bilgi yoktu. en son tmmob'a gidip soruşturdum. çünkü bizim meslekte tmmob izni alınmadan ofis açılamaz. tmmob kayıtlarında da bilgi çıkmamıştı. aradan 2 gün geçip ilanı kaldırdılar.

yellow ledbetter

pearl jam'e olan saygınızı zedelemek istemem ama parça jimi hendrix little wing parçasından esinlenme.

pearl jam

riff olarak maalesef diğer grunge gruplarına göre sönük kalan grup. grunge demek zaten vokal demektir ama bu grup sadece vokalleriyle gündem oldu. gitaristleri pek akılda kalıcı kulağı yakalayan riff üretemiyor. müziği ile dikkat çeken yellow ledbetter adlı parçaları var ama maalesef o parça da jimi hendrix little wing parçasından esinlenme.

edin dzeko

dünya geneli mi yoksa sadece türkiyede underrated kaldığını anlamadığım mükemmel forvet. dün şampiyonlar liginde 2 gol daha attı ama ne ekşi'de ne de uludağ'da hakkında tek bir entry bile girilmiş..

aziz sancar ın bilim yapın diye kafa şişirmesi

bu dayıoğlu da iyicene kafa şey etmeye başladı. ne zaman ki haberlerde aziz sancar haberlerine denk gelsek, "boş işlerle uğraşmayın bilim yapın" deyiveriyor. yahu sen de biliyorsun ki bu ülkede bilim küfürdür. sen de biliyorsun ki bu ülkede bilim olmadığı için amerikaya gittin.
al bu şahıs, türkiyede rektör. gelmişsin böyle bir ülkede bilim yapın diyorsun. rica ediyorum bu zırvalıkları az ilerde yap.
görsel

http://www.cumhuriyet.com...bilim_yapmamiz_lazim.html

yüzüklerin efendisi nin film ile kitap farkları

frodo kitapta yüzük macerasına çıktığında 55 yaşında.

yüzüklerin efendisi nin film ile kitap farkları

(başlık sınıra takıldığı için devrik oldu)
seriyi okumaya başladıkça ciddi olmasa da bazı önemli farklar dikkat çekiyor.
1-tom bombadil gibi çok önemli karakter hiç değinilmemiş.
2-gandalf'ın kılıcı da frodo'nun kılıcı gibi orc ve goblinlere karşı renk tepkisi veriyor.
3- serinin ilkinde moria sahnelerinde, sanki gandalf istemeden moria madenlerine gitmiş gibi bir hava var ama kitapta tersi bir durum var. gandalf dağlar yerine madenleri tercih etmiş ama aragorn karşı çıkmış.

şimdilik ilk kitaptayım. dikkat çeken farklar bunlar.

2001 a space odyssey

filmden bir bok anlamayanlar alın filmin yönetmeni filmi açıklıyor.
https://www.youtube.com/watch?v=q-pCW9ntGNY

oğuzhan özyakup

futbolcuları tipine göre yorumlayanlardanım. bunun tipini yıllar önce görünce bir boka yarmayacağını anladım. diğeri ise at suratlı emre mor.

definecilerin erzurum da tarihi yağmalamaları

anadolunun her hangi bir yerinde kır gezisine çıkın kazılmadık yer yok gibi. hasar görmemiş kale kilise yok. bunlara dur demek için 2 yöntem var;
1- kazı için müzelerden izin isteyeceksiniz, onay çıkarsa bir arkelog yardımıyla kazı yapmak. zaten piyasa işsiz arkelog dolu. hem defineciler heves giderir, arkeloglar da iş bulmuş olur.
2-diğer yöntem ise defincelik vatan hainiği kabul edilmeli. ciddi ciddi 10 yıldan yargılanmalı. yoksa bunları durdurmayız.

ekşi sözlük

çaylak süresini yine uzun tutmaya başladılar. 1.5 yıldır yazarlığı bekleyen bir çaylak hesabım var. 2014 öncesi çaylaklar 2 yıl bekliyorlardı. 2014-2016 bir ara hızlandılar 1 yılda yazarlığa terfi edenler vardı. 2017'den sonra tekrar süreyi uzattılar. oradan yazan bir yazara göre çaylak süresinin tekrar uzamasının sebebi 100-150 hesap açıp satışa koyanlarmış.

bilime neden uzak bir ülkeyiz

ta osmanlıdan kalma bir kalıp dayatması var. osmanlıda bilim insanı müslüman olmalı sarık takmalı gibi kuralları vardı. bunun farkına vardılar. sanayi devrimi tamamlandığında hangi osmanlı padişahıydı bilmiyorum ama ilim için müslüman ve sarık şartını kaldırmıştı. tabi farkına vardığında iş işten geçmişti, sanayi devrimi ilk devrimini tamamlamıştı. 2. devrim uçak devriminde atatürk farkına vardı. o da bişeyler yaptı ama ömrü yetmedi. lakin atatürk'ün de osmanlıdan farklı olmayan hataları yoktu değil. duyumlara göre hitlerden kaçan alman yahudi bilim adamlarına kapıyı kapatmış. atatürk öldükten sonra uçak sanayi atakları fayda etmedi sonra malum akp'nin fikir babası adnan menderes geldi. gerisi malum.

militarist kemalistlerin yavşak olması

atatürk büstüne hakaret eden 2 çocuk üzerinden ne tür yavşaklar oldukları ortaya çıkmıştır.

ne olmuştu; 2 tane apaçi atatürk büstü karşısında, sıfır bir adlı diziden bir replikle bir iki argo küfür ve tokatlama var. sonra yiğit bir polis bunları atatürk büstü karşısına geçirip şiddet uyguluyor. tabi bu kameralara gözüken kısmı karakolda ne yaptıkları meçhul.

o iki çocuğu döven polis ve onun şakşakçı kitlesine soruyorum; bu iki çocuğun yaptığı hakret ise safiye inci'nin yaptığına ne demeli. atatürk tayyib'in boku bile olamaz diyene ne yaptınız. formalite icabı mahkeme sonrası dışarıda. o iki çocuğu döven polise soruyorum götün yiyorsa aynısını safiye inci'ye de yap. yapamazsın çünkü safiye'nin arkası sağlam.

o yiğit polise ve 2 çocuğa küfür edenler, götünüz yiyorsa aynısını atatürk ve ismet inönü'ye 2 ayyaş diyenlere yapın.
http://www.youtube.com/watch?v=IEIaUm4S4w0

yavşaksınız, güç karşsında ayrı muamele yapıyorsunuz. (demokrasi ve hukuka saygı duyan demokrat kemalistleri tenzih ederim)

türklerin ezeli ve ebedi düşmanı

türk'ün kendisidir. kendine habire düşman arayan kişinin taa kendisidir.

27 yaşından sonra aşık olmaya çalışmak

ben artık 25'inden sonra midemi ve geleceğimi düşündüm-düşünüyorum. Penisim ara ara aklıma geliyor. hatta bazen "aaa şeyim varmış ulan, bari masturbasyon çekelim de bir işe yarasın" diyorum.

çomarlar rte den rahatsızlanmaya başladı

öyle görüyorum ki, siz halen bu akp kitlesini tanıyamamışsınız.
akp'nin oy deposu olan bir ildeyim. son seçim öncesi öyle bir hava vardı ki, akp+mhp götünü yırtsa %30u bulamaz demiştim ama seçim sonucu ortadaydı. sonraki belediye seçimlerinde de yine bol bol oy alacaktır. (bkz: recep tayyip erdoğan neden seviliyor) adlı başlıkta kitlenin neden akp'ye oy verdiğini sıralamışım.
adam açlıktan ölme noktasına gelse, son nefesinde oyunu kime verirsin diye sorsanız yine akp der.

10 ekim 2018 ameliyatların ertelenmesi

he yahu yalan ediyoz. sanki akp türkiyesinde olmayacak şeyler bunlar. bu haber dün yayımlandı.
http://www.cumhuriyet.com...eliyatlari_yapmayin_.html