bugün

kendisine bok atanların müjdat gezen sanat merkezi ve orda yetişen bir sürü sanatçıdan haberi yoktur sanırım. daha doğrusu haberleri vardır ama böyleleri işine geleni söyler gerisini görmezden gelirler. sizi gidi cımbızlar.
oyunculuğunu filan sevmem. okulunu da takip etmem, ne yaparlar ne ederler bilmem. vardır bir bildiği yapıyordur.

ama bu adam seksen darbesinde bildiğiniz çatır çatır işkence görmüştür.

bugün darbecileri ve darbeyi yargılıyoruz, ucuzluğuyla prim toplamaya çalışan akp kadroları o darbe zamanında, darbecilerle hangi münasebetlerde mi bulunuyorlardı ve şimdi hangi görevleri mi ifa ediyorlar?

bakalım,

12 eylül darbesini ve siyasi yasakları savunan cemil çiçek başbakan yardımcısı.
darbe garabeti yök'ün kurucu üyesi vecdi gönül bakan,
darbecilerin belediye başkanlığı görevine atadığı(evet atamak darbe böyle bir şey zavallı şakirt) abdülkadir aksu akp genel başkan yardımcısı.

hiç mi utanmanız yok lan?

islamiyet; insanlara çok ilginç, tarifsiz ve her türlü acayipliğe bulaşma muktedirliği veren bir virüs zerk ediyor.

utanmanızı, sıkılmanızı, hayanızı mı aldırdınız lan siz?

müjdat gezen faşistmiş, darbeciymiş. ama darbecilerden görev dilenenler, darbeyi destekleyenler demokrasi havarisiymiş.

hassiktirin lan ordan!
iyi bir şiir okuyucu.iyi bir tiyatrocu ve romen rolünü iyi yapan bir oyurcu.
(bkz: cennet mahallesi)
CNN Türk Haberden röportaj - alıntı:

Spiker: Peki neden hayır dediğinizi anlatır mısınız vatandaşlarımıza?

M. Gezen: Tabi, ben bu hükümetin faşist yapida olduğunu düşünüyorum ve o inanci taşıyorum, yaşadıklarımdan dolayı. şimdi ben size bir soru sorucam. Cünyet (spiker) bana cevap veremiceksiniz. --Basın, yayın ve şuanda sizin bulunduğunuz kanal baskı altında mıdır, degil midir?

Spiker: Evet cevap vermiyorum. Sizden dinlemeye devam ediyorum.

M.Gezen: Hadi bakalim, buyrun. o arkadaşa bu cevap yeter.
ne yaparsa yapsın bülent arınç kadar komik olamaz.

ağlama sahnelerinde daha iyi bir oyunculuk sergiliyor, orası ayrı.
akp'nin "yancılarını" teke zortlatması kıvamında korkutan büyük oyuncu, büyük fikir adamı.
bu topraklarda yetişen en iyi sanatçılardandır. soytarılık yapmadan sanat yapan azınlıktandır. saygı duyulası adamdır.
"sen türkiye'nin yetiştirdiği en iyi oyunculardan biri olan haluk bilginer'e laf yetiştirmeye çalışacağına, kendi okulundaki kızlara yavşamayı kes ilk önce. sonra kendi bokunda boğarlar seni" dememe sebep olan kişi.
dün antalya altın portakal film festivali esnasında gereken yerlere gereken ayarı vermiştir. antalya kültür ve turizm adına çok önemli bir kent ve bugün kültür ve turizm adına olması gereken herkes burada diyerek, festivali gayri ciddi nedenlerden ötürü protesto eden kültür ve turizm bakanı ertuğrul günay a hadi abicim bakcan işine demiştir, ellerinden öpüyoruz sayın üstadın.
son zamanlardaki üretimsizliğinden dolayı sadece polemiklerle ön plana çıkmaya başlayan komedyen diyemeyeceğim ama yıllarca bizi komik diye takdim edildi neyse sadece tiyatrocu diyebileceğim kimse. darbükatör bayramdır en akılda kalan tiplemesi komikse cem yılmaz nedir diye soruyorum. öyledir .
cok ozel, akilli, yetenekli ve uretken bir santci. sozlukte sadece 6 sayfasinin olmasi aci ve dusundurucu bir durum.
oyunculukla değil de siyaset yaparak gündeme gelen sanatçı.
hasta, simetri hastası.
aynası iştir kişinin lafa bakılmaz.

Memlekette Demokrasi Var tadında bir adam işte.
ne dizi geçmişinde, ne sinema hayatında izleyiciyi tatmin edemeyen sanatçı. cennet mahallesi gibi konu olarak kendini tekrarlayan bir babanne dizisinde bayık espri ve demode senaryolarıyla gözden düşmüştür. sinema dünyasına kazandırdığı gırgıriye isimli filminde en abartılı (karikatür gibi) oyuncusuydu. diğer filmleri zaten yeşilçam dünyasının en kepaze filmleridir. saçmaydı bu adam. oyunculuğuna bir türlü ısınamadım. çok cıvık, abartılı, yapışkan bir sinema oyunculuğu geçmişi var. lakin, tiyatro okullarında verdiği eğitimlerle dizi sektörüne kazandırdığı genç oyuncuları, toplumsal meselelere karşı duruşu ve televizyonda veya reel hayatta ki tavırları, duruşu alkışı hakediyor.
uğur dündar'ın programı arena'da ayarın kralını veren tiyatrocu.

--spoiler--

ya bir anket yapmışlar akp % 50 çıkmış. bir hata var aziz nesin'in hesabına göre % 60 çıkması gerekiyordu.

--spoiler--

not: amına koduk müjdat başggaaannn.
şu sözü söyleyen
--spoiler--
ya bir anket yapmışlar akp % 50 çıkmış. bir hata var aziz nesin'in hesabına göre % 60 çıkması gerekiyordu.
--spoiler--

halka hakaret eden terbiyesiz, saygısız ukala ve yeteneksiz aktör bozuntusu.
evet evet yeteneksiz olduğunu özellikle görmek gerek. aktörlükte yeteneksiz olduğundan şansını ticarette denemeye karar verdi.
o sözü söylemesinin tek bir amacı olabilir; hasbelkader bir okul açtı, okulu açtığı dönemi net hatırlamıyorum ancak aşağı yukarı 28 şubat dönemine tekabül ediyor. o sıralarda sağda solda yalvar yakar yardım kampanyaları düzenliyorlardı. sanırım önüne kemik atanlara yalakalık zamanı geldi onun için konuşuyor.
Cingene filmlerinin ve laiklik konferanslarinin vazgecilmez ismi, buyuk sanatci.
hakepe'nin oy oranının aslında %60 a yükselmesini beklerdim diyerek nerelerde olduğumuzu göstermiş güzel insan.
(bkz: bir sosyalist)

yalan degil bir programda aynen böle demişti "ben sosyalistim " demişti. tabi ben sözü duyar duymaz götümle güldüm hala gülüyorum nedense.
Ergenekon teşkilatı bunlara mı güvenip yola çıktı diye beni düşündürtmektedir. Yani daha güçlü bağlantılar yok mu sanat camiasında kardeşim. En güçlü adamlar Tarık Akan, Levent Kırca, Müjdat Gezen ise sade bunlarla da birşey yapılmaz ki. Bu kadar teşkilat var insan biraz daha derin düşünür, tedbirli olur. Bu kolu zayıf bırakmışlar, kendilerine hiç yakıştıramadım.
(bkz: gerizekalı)
söyledikleri eleştirilebilir ama sanatçılığına laf etmek gereksiz ve saçma.
kişiliğini eleştir sanatçılığı ile işin ne?
her fırsatta uzun uzun anılarını anlatan tiyatrocu kişidir. anılarını anlatmadığı zamanlarda da halkın ne kadar gerizekalı olduğunu ima etmesiyle de ünlüdür. ben elitim, ben seçkinim, ben kalbur üstüyüm, laikim, atatürkçüyüm diyen tipik sözde aydındır.
ak partili faşistlerin yeni hedefi.