bugün

oldukça ipsiz,sapsız görünümlü;ama bir o kadar babaları zengin çocukların okuluydu,biz bir zamanlar göztepedeyken.
http://www.mujdatgezensanatmerkezi.com.tr
Cihangirde MSM2 vardır bir de.Gayet güzel bir yerdir.iyi eğitimi vardır.Kışın kalorifer ya da herhangi bi ısıtıcı yoktur genelde.Montla ders yaparsınız.Hocaları da iyidir.
(bkz: serap üstün)
tv de birçok dizide yer alan kişinin okulu. yök'e bağlı değildi bağlandı mı bilemem. kendi hocalarını kendi atıyor. bağlı olsa yök atardı.
(bkz: ahu türkpençe)
büyük sanatçı mujdat gezen in, hayatı boyunca emeğiyle kazandığı servetinin büyük bir bölümüyle kurduğu sanat yuvası.
ankara'DA DA AÇILmış sanat merkezidir. ilgilenenlere duyrulur.
(bkz: msm)
geçmiş zamanlarla gittiğim sanat merkezi idi kendisi.genellikle zengin diye tabir ettiğimiz abidik gubidik gençlerle doludur fakat eğitim bilindiği üzere çok iyidir.ziverbey'deki msm'de garip bir sanat kokusu vardı sanki,hala burnumda ya da ben maldım ahşap kokusunu msm kokusu diye yutturdum kendime bunca yıl.
hayatımın en güzel yedi ayını geçirdiğim yerdir.
(bkz: tiyatro)
bursa kükürtlü pembe çarşıdaki msm son bir senedir amaç dışına çıkmıştır.
bir içim su gibi özlediğim canım okulum. esasen hocaların çoğu gitti ama olsun. özlüyor be insan. valla bak. öyle bi yer burası.
ana binası ziverbeydedir.tiyatro okulu olarak bilinir fakat içinde hafif batı müziği,klasik türk müziği,
halk müziği,yazarlık ve klasik gitar bölümleri de mevcuttur.
sanata ve sanat eğitimine çok fazla önem verilen yerdir.izmirde geçen yıl açılmış olan okulda sistem tam anlamıyla oturdu. kıbrıs şehitleri caddesindeki türkan saylan binasının ilk dört katı müjdat gezen sanat merkezine aittir.
sanat merkezi sahibi olmak için, sanattan anlamanız gerekmez fikrinin en canlı kanıtı.
boktan filmlerde ve dizilerde boktan oyunculuk yapmanız sizi sanatçı olarak görmelerine yetiyor demekki.
4 ay hazırlanıp başvuru için gittiğimde istanbul'da ikamet etmeniz gerekmekte uyarısı ile boynum bükük ayrıldığım okul. hata bende. neden araştırmazsın be kadın.
sanata önem vermesi gerekirken kazandığı paraya bakan bir sanat merkezi olsada açldığı ilk yıllarda daha kaliteli olduğu söyleniyor. okulda eğitim veren hocaların daha özenli seçilmesi gerektiğini düşünüyorum. burada alınan eğitimle tiyatro ve oyunculuk alanında hayalleri olan arkadaşların çok fazla bir beklentiye girmemeleri gerektiğini düşünüyorum.
Bursa'da Fatih Sultan Mehmet Bulvarında (bkz: FSM) bulunan sanat merkezi.
kadıköy göztepede çok güzel bir yapı içindedir.
sekiz ay içinde konservatuvar eğitimi yaptıklarını zanneden bir merkez.
zannetmek güzel tabii ama bir tür hobi okulu gibi. olsa olsa konservatuvara hazırlık kursu olur.

(bkz: panora alışveriş merkezi)
ankara panorada an itibariyle pamuk prenses oyununun sergilendigi yerdir.
her fırsatta karalama kampanyalarına kurban giden sanat merkezi.
bu ülkedeki sanat düşmanlığına karşı sanat yapmayı amaçlayan merkez.
içersinde bir çok dalda eğitim veren sanat merkezi. bunların içinde: opera şan, tiyatro, yazarlık yaratıcılık, klasik gitar... ücretsiz olması ve kaliteli hocalar olması ilk tercih sebebi! şu sıralar şahsım olarak da katılacağım akademi.
ziverbey'de bir köşk içinde bulunan merkez. ilk sahibesi mısırlı bir prenses olduğu ve 1988 yılında harabe haldeyken müjdat gezen tarafından satın alınıp özüne uygun şekilde restore edildiği söylenir.
http://www.hurriyet.com.t...erkezinde-yangin-40371077
güncel Önemli Başlıklar