"...Ne mühendisler, ne doktorlar..." tarzında kalıplaşmış bir söz var bi kere. Daha ne olsun...
ikiye ayrılır,

1. Diploma mühendisi

2. The real mühendis

geçelim..
ülkede bir işe yaramayan grup. sanayide yetişen ustalar bunlardan daha bilgili. evet.
ülkemizde değeri olmayan meslek.okumayın okutmayın.ne özelde ne devlette iş yok.
olanda cok düşük maasa.
Ne muhendismis arkadas.
türk dilinde am yoksunu olarak bilinir.
Gelmeyin olum olmayın. Ha köpek ha mühendis. inanın piyasada şu an hiçbir farkı yok.
(bkz: kendini pazarlayan)

Dönüp duran, aynı rutin hareketi tekrarlayan makinelere bakıp dünyanın en acayip ve mucizevi şeylerini inceliyormuş gibi triplere giren sınıf arkadaşlarımın arasında nasıl yabancı hissederdim.. ben burda napıyorum aq demedim az.
olan mühendis olduğuna pişman olmayan mühendis olmadığına pişman. mühendis olunca bi şekilde iş bulabiliyo musun, evet.
kız istemeye gitmiyorsan faydasız meslek grubu. ps; mühendisim.
Sanırım içlerinde çok fazla gay var yada bana rast geliyor anlamadım .
Çeşitli dalları bulunan meslek. Evet.
görsel karışık bir meslek türü. özellikle de pek düzensizliğin ve eksikliklerin çok olduğu bir üniversitede okuyorsanız mesela o okuldakilerin sınav ayarlaması kötü, sınav çakışmaları bol ve bu yüzden mazerete girmek zorunda kalınıyorsa, 1 günde 5 tane sabahtan akşama final sınavlarınız olabiliyorsa (servis dersi yani ortak derslerden), okulda kadro eksiği olup ders açılma sıkıntısı oluyorsa ve yök yüzünden tamamlanmıyorsa, yabancı dil geliştirme dersleri az sayıda açılıyorsa, bölümde kadro sıkıntısı olup ders kredisi fazla olmasına rağmen hala ders sayısı ve kredisi artırılmaya çalışılıp bundan başlamış olanlar da etkileniyorsa vb. daha da zorlaşıyor gittikçe. bu üniversiteyi merak ediyorsanız davutpaşa'da rektörlüğü olan ve 4 senede adının bulunduğu kısım saray olma yüzünden taşınmasından dolayı isim değişikliği yapar mı diye düşümdüğüm üniversitemdir. çok düzeltilmesi gereken kısmın var çok.
mühendislik kazanamamış eşit ağırlıkçıların başlığa gelip arkeoloji ve sanat tarihi övmesi de yani ne bileyim biraz şey olmuş haha.
Eğer inşaat mühendisi ise uzak durulması gerekir.

kendi işiyse Gecesi gündüzü olmuyor ellerinde bi bakarsın para bok gibi bi bakıyorsun hiç yok.

işçisi maaşı çalışıp çalışmaması hep stres.

Dayımdan biliyorum.( adam neredeyse haftanın her günü şantiyede, aynı evde 3 gün görmediğim oldu lan)

Diğerlerine yorum yapamam.
Fizik yapamayan insanların tercih etmeyeceği bölüm onun yerine arkeoloji seçin beyninizi yormamış olursunuz.
(bkz: müyendiz) Beyoğlum/hanımkızım...
Gördüğüm kadarıyla baya boş insanlar ama nedense çok yakışıklı geliyorlar böyle Esmer olanları tam bana göre gelip beni bulsun onlar.
cok cesidi olan benim de aralarında bulundugum meslek gurubu.
Sırf mühendis olduğumu ispat etmek için sakal bıraktım numarasız gözlük aldım ve geceleri mastuırbeyşın yapıyorum.
normal mühendis işçi gibi bişeydir.
deli mühendis olmak lazım.
mesela %100 daha verimli makinalara kafa yorucan. bulamıyacağın kesin ama o arada çok şey icat edersin.
en basit karşılık ile sorun çözücü. çözemediğimiz bir tek sorunlu insanlar.
mühendisleri kıskanan seri layklasın.şerifler hariç.
mühendis.

mü-hendis.

mü büğümü (?), bunu ayıralım. karmaşık bu.

hendis, hendesa. hesap ile bir benzer kökten geldiğini hatırlıyorum emme yanılıyor da olabilirim. bu sözcüğün türkçesine bakarsak sanırım codex cumanicus ' da ölçerman gibi bir örnek vardı.

codex cumanicus ' bir bakmak lazım.

(bir bakmak lazım deyince aklıma tayfun yılmaz geldi.

- ne varmış lan burda.

+ bilmiyorum bir bakmak lazım, bir bakıver.

- babanın düşmanlarını ....... )

[mutluyum sözlük, bağışla beni]
türkiye de diplomalısı çok yetkin olanı az bulunan meslek grubuymuş.

http://t24.com.tr/yazarla...atik-bilmiyor-hocam,20886