bugün

happy feet için robin williams tarafından ispanyolca seslendirilmiş, mükemmel olmuştur.
huzur ve güven veren şarkı ne hikmetse.
''ne bok yediysem kendim yedim ulan'' şarkısı.
Çekip giden sevgilinin arkasından dinlenmesi ilaç gibi gelecek şarkı.
frank sinatra ile pavarotti düeti zengin bir tad verir ancak en iyisi elvis'in konser performansıdır.
frank sinatra' dan aşağıdaki kısmını mutlaka dinleyin. uçacak gibi, hislenmekten adamın başı arşa değecek, o derece. takdire şayan..

but through it all
when there was doubt i ate it up
and spit it out
i faced it all and i stood tall
and did it my way
aynı zamanda bir amorphis şarkısıdır.
deforme olmamış haliyle, frank sinatra yorumunun türkçe meali;

ve artık sonum çok yakın.
son perdeyle yüzleşmeye hazırım.
dostlarım, açık konuşacağım!
kati durumumu açıklamalıyım.

hayatı dolu dolu yaşadım.
her anayolu baştan sona dolaştım.
ve dahası, çok daha fazlası,
hepsini keyfimce yaptım!

pişmanlık mı? var elbette biraz.
ama sözü edilmeyecek kadar az!
hep yapmam gerekeni yaptım.
ve hepsine istisna olarak baktım.

planladım her dersini hayatın,
ve yolumdaki her dikkatli adımı.
ve dahası, çok daha fazlası.
ben hepsini keyfimce yaptım!

evet, oldu bazı zamanlar.
eminim hatırlayacaksınız!
çiğneyebileceğimden fazlasını,
umarsızca ısırmıştım!
ama bütün bunların yanında,
bir an bile şüphe duyduğumda.
hemen yuttum o lokmayı,
ve tükürüverdim dışarı!
yüzleştim tümüyle,
ve hep bastı ayaklarım yere.
hepsini yaptım keyfimce!

sevdim, güldüm, ağladım.
kaybetmekten payımı fazlasıyla aldım!
ve şimdi... yatışırken göz yaşlarım,
hepsini gülümseyerek hatırlarım!
düşündüm de bütün bu yaptıklarım.
utanç duymadan anlatılır mı?
utanç mı? hayır, hayır, bu ben değilim!
ben hepsini keyfince yapanım...
sinatra'nin sakin yorumuyla da olsa insanin kendine ozguven depolamasina neden olan gaz sarkidir aslida.
(bkz: eponym)
ankarada kızılayda ''şehr-i bar'' ''mektup türkü evi'' ve ''my way cafe'' adında

üç bölüme ayrılmış mekan. türkü evire gitmişliğim vardır pek güzel bir mekan değildir.
gipsy kings yorumu için (bkz: a mi manera)
nina simone yorumu çok iyi olan parçadır.ritmlerle oynamanın ne kadar riskli olduğu ortada bir parça ama evelallah hakkını vermiş içimize su serpmiştir.
ufuk güldemir´i hatirlatan sarkidir.
çoğu kişinin cenazesinde çalmasını istediği frank sinatra şarkısı.
Sinatranın eşsiz şarkılarından biri. Romantik ortamlar için ideal.
tabiki sinatra şaheserlerindendir.
ama Luciano Pavarotti, Placido Domingo ve Jose Carreras üç tenor konserlerinde seslendirmişti bu eseri.çok güzeldi. birde elvis presley in my way i var tabi.
bi ecnebi konser klişesidir.. sikindirik şarkıcılardan biri , toplasan 3-5 düzgün şarkı yapmış onun bi 5-6 katı kadar kız / çocuk sikmiş hasbelkader ünlü olup paranın amına koymuş sonracığıma bi konserler zinciri düzenlemiş.. bu popçu arkadaşımız illa ki konseri my way ile bitirir.. böyle şarkının sonlarında bi gaza gelir misal azer bülbül gibi titrer , mikrofonu sıkı sıkı tutar , el parmağı eklemleri bembeyaz olur gözler kapalı ağlar filan en son my way kısmında.. o an ağız dolusu bi siktir lan demek gelir içimden.. iç güdüleriyle varolan bi insanım kendimi tutmam siktir lan derim..

popçu arkadaşım neyi kendi raconunla yaptın ? karı sikmek desen , onu sinekler bile yapıyo , müzik desen onun münasip bi yerine koydun ortamda ne müzik kaldı ne müzik endüstrisi , triplere girip hayat hikayem tandanslı şovlara çıkmak desen senin camianda böyle şovlar yapmayanları sikiyorlar yani nedir güzek dostum bu şarkıyı alıp üstüne konup gaza gelip icra ettiğini sanıp benim kulaklarımın dahası şarkının ve icraa edenlerinin anılarının ırzına geçmeni haklı çıkaracak mazaret ?!
"ya bana uyarsın ya da siktir olup gidersin" mottolu limp bizkit şarkısı. chocolate starfish and the hot dog flavored water albümündendir. oldukça da güzel bir şeydir.
popstar bayhan gürhan'dan dinlenilmesi gereken şarkı.

http://alkislarlayasiyoru.../bayhan-ile-caz-iskencesi-
frank sinatra dan dinlenilmesi gereken muhteşem bir şarkıdır. alır götürür bu dünyadan sizi, hayallere dalmanızı sağlar içinizde hafif bir hüzün ve huzur uyandırır. kesinlikle dinlenmesi gereken bir şarkı.

[http://www.youtube.com/watch?v=6E2hYDIFDIU]
yıllar önce Trabzonun sürmene ilçesinde bulunan bir kafe. Hala yaşıyor mudur o kafe meçhul tabi ki.
fatih erkoç'ta söylemiştir ki söylemiştir yani.

http://www.youtube.com/watch?v=sgkycW4Jzi4
sex pistols grubunun Sid'i söylemiştir.iyiki de söylemiştir.ahey canlarım benim!
coca cola reklamında geçen ufak müzik, grubun bu şarkısıdır. sadece müzik değil, athena şarkıyı aynen coverlamıştır. valla acayip keyifli olmuş. şarkının sözleri inanılmaz motive ediyor. şiddetle öneriyorum.

"aldırmam hiç yağmurlara, benim güzel hatalarım var"
yeterince iyi değil mi?