1. 1.
    1998 tarihli üçüncü opeth albümü olup pek meşhur demon of the fall'u da barındıran en sert opeth albümlerinden biridir..tracklist:

1. prologue
    2. april ethereal
    3. when
    4. madrigal
    5. the amen corner
    6. demon of the fall
    7. credence
    8. karma
    9. epilogue
    2 ... shencolog
  2. 2.
    my arms your hearse,konsept bir albumdur,her sarki bir sonraki sarkinin adi ile bitmektedir.zira opeth'in en sert albumudur.
    ... a fine day to exit
  3. 3.
    konsept bir albüm olmasına veriyorum ki, bütün şarkılar ilginç bir biçimde birbirine benzemektedir. demon of the fall ve credence(haliyle) bu şarkıların arasından sıyrılır kanımca.

edit: allaaala salakmıymışım lan ben? ne benzemesi manyak şarkılar olm. allaala nası demişim böle birşeyi ben ya. neyse.
    1 -2 ... soul forged sin
  4. 4.
    basslarını mikael akerfeldt'in yazıp kaydettiği albüm. martin mendez her ne kadar albüm kapağında gözükse de, akerfeldt, mendez gruba yeni katıldığı ve stüdyo kirasının süresi dolmak üzere olduğu için, bassları kendi yazıp, kaydetmiştir.
    ... nebkheperouri
  5. 5.
    opeth'in 3.albümünün ismidir.
    şarkı,öldükten sonra dünyaya sevgilisini görmek için ruh olarak dönen bir adamın yaşadıklarını anlatmaktadır
    ... liyenda
  6. 6.
    when' i barındırması bu albümü özel kılar herhalde. konser videoalrını izlemekle mükellefsinizdir ayrıca.
    ... sebarstian
  7. 7.
    önemli bir şey yapmadan önce dinlenmemesi gereken albümdür. mesela hayatımı biraz değiştirmiş birinin önüne çıkmayı düşünüyorum şu anda. yani tabi bundan size ne de, işte bu albümü zaten dengesiz olunan bir anda dinleyince insan boşluğa bakarken buluyor kendini ona bağlamaya çalışıyorum. iyi değil. uyarıyorum, keskin bir zekaya sahip olmanız gereken bir dönemdeyseniz bu albümü dinlemeyin, yemin ediyorum blur efekti gibi albüm. rinso beyazı bir kafaya sahip olursunuz yani, yapmayın. biri de beni durdursun albüm üçüncüye dönüyor, resmen yerimden kıpırdayamıyorum.

bir gün sonra gelen edit: yemin ediyorum direkten döndüm. hatta oyun alanına dönemedim hala. tekrar söylüyorum dinlemeyin bu albümü. gavur icadı.
    ... vangobbel
  8. 8.
    opeth'in falling into infinity'si. ikisi de bu grupların en az ilgi çeken, diğer albümlerinin arkasında kalan, ama en yoğun şarkılarının bulunduğu albümler. dinleyin, dinlemeyenleri uyarın.
    2 ... vangobbel
  9. 9.
    Opeth'in ilk iki albümü gibi melodik ağırlıklı değil de ritmik ağırlıklı olduğu için diğerlerinden daha az sevdiğim ama bu bile muhteşemliğine engel olmayan muhteşem bir Opeth albümü. Şarkılar birbirine bağlıdır, albüm tek bir şarkı görünümündedir. Geceleyin ve yağmur altındayken dinleniyorsa verdiği tadı ikiye katlar. Prologue ile başlayan yolculuk Demon of the Fall ve Credence'da zirveye ulaşır ve bir diğer zirve olan Epilogue'da sona erer. artık kapkaranlık bir aydınlık içerisindesinizdir. karma bir sonraki gece için dakikaları saymaya başlamıştır.
    ... altimuray
  10. 10.
    opethin, sonrasında dinlenen tüm albümlerden tat alamamaya yol açan eseridir.
    bir kez dinlersin ve sanki sonra hiç bir riff burada duyduklarının yerini alamayacakmış gibi hissedersin. sanki başka şarkılar böylesine büyüleyici değildir.*
    çok başkadır.
    ... the lotus eater