1. 1.
  mümkünse cocuksuz bosanmayla son bulması saglıklı daha olabılecek evlilik türüdür.. cocuk varsa evlilik bitse de yanmıstır iki insanda... hattaa dorduncu ve besıncı ınsanlarda yanmıstır.. hayat bayaa bitmiş gibidir artık bosanan cıftler için..
  3 ... meleklerde aglar
 2. 2.
  en rezil durumlar listesinde ilk 10 a girebilecek , hayat karartan rezillik.
  1 ... exonotzor
 3. 3.
  önceleri kesinlikle sonlanmalı olarak düşündüğüm ama daha sonra bu konuda acı ceken 6 yaşındaki bir çocuğu gördükten sonra mutlaka tekrar tekrar denenmesi gerektiğini düşündüğüm olgu...
  1 ... nirvana
 4. 4.
  (bkz: cocuk için evliliğe katlanan insanlar)
  4 ... meleklerde aglar
 5. 5.
  kurumsallığa dönüşmüş evliliktir. "görev" duygusuyla sorumluluk alan çiftlerin oluşturduğu bir kurum olmuştur. sevgi bitmiştir.
  2 ... present tense
 6. 6.
  neredeyse kierkegaarda * hak vermemi sağlayan hal, evlilik mutlu olur biliriz ama mutsuz evlilik realitesi var yadsınamaz, ki evlenmek için savaşanları evlendikten sonra kurtulmak için savaşırken görüyoruz...ne yapsak huzur kafdağının ardında velhasıl... böyle minimum çaba maksimum mutluluk beklentisi hayal...
  2 ... meleltminkolshey
 7. 7.
  genellikle çocukların arkasına sığınıp, devam ettirilen işkencedir.
  1 ... hadiyineiyisin
 8. 8.
  evlilik dediğiniz nane zaten mutsuz bir insan topluluğunun bir arada olmasıdır. yani mutsuz evlilik doğru evliliktir bir bakıma. evlilik mutlu ise orada sıkıntı oluşur.
  *
  sierra leone-1977
  2 -1 ... gecmis zaman olur ki
 9. 9.
  bitmişin başlangıcıdır.
  ... gezenadam
 10. 10.
  Allah'ın izin verdiği ölçüde, çekilen ızdıraptır.
  1 ... muhafazakar rockci