1. 1.
  iranda fuhuş yapabilmek için fahişelerle kısa süreliğine yapılan evlilik
  23 -6 ... city walk
 2. 2.
  Cahiliyet devrinden kalan bir nikah şeklidir. islam'ın ilk yıllarında, özellikle harp zamanlarında, uzun zaman kadınlardan uzak kalan askerler için mut'a nikahına izin verilmiş, Hayber savaşına kadar mübah olan bu nikah Peygamberimizin sünnetiyle yasaklanıp haram kılınmıştır.

  Mut'a nikahı ücret karşılığında belli bir vakit için kadınla evlenmektir. Muta'nın en az müddeti bir cinsel ilişki geçecek zaman parçasıdır. En çok ise 99 senedir.
  17 ... juansebastianveron
 3. 3.
  fuhuşun devlet eliyle teşvik edilmesidir.
  (bkz: Gör götüm yolları iç soğuk suları)
  14 -4 ... kizilmaske
 4. 4.
  (bkz: muvakkat nikah)
  1 ... zarth vader
 5. 5.
  (bkz: aldım verdim ben seni yendim)
  5 ... seninle bir dakika mı?
 6. 6.
  (bkz: zina)
  9 ... bonkor banker
 7. 7.
  hz. muhammed ilk dönemler bu nikaha cevaz vermiş ancak sonradan bu uygulamayı kaldırmıştır. işin ilginç tarafı hz. ömer dönemine kadar bu uygulama devam etmiş ancak hz. ömer " kim üç şahit getirip bu uygulamanın hz. peygamber tarafından kaldırıldığını kanıtlayamazsa mut'a yapanları cezalandıracam " dedikten sonra kaldırılmıştır.
  konuyla ilgili hadisler genelde abdullah ibn-i abbas tarafından rivayet edilmiştir. ancak bu rivayetler de sahih kaynaklarda birbirleriyle çelişmektedir. şia mezhebinde ( günümüzde iran kalesidir) hz. ömer döneminde tamamen yasaklandığı için ve şii'ler de hz. ömer'i muteber sahabeler arasında görmediği için hz. ömer'in keyfi bir uygulaması olarak görmektedirler.
  şii'ler tarafından da mut'a nikahı seferde olmak ya da eşinden uzun süre uzakta olmak gibi şartlara bağlanmıştır ama günümüzde tamamen bu şartlar ılımanlaştırılmıştır.

  cariyelik gibi paran kadar sevişebileceğin ya da diğer işlerinde kullanabileceğin kadınlar satın alabildiğin halde , tarihsel süreç içerisinde cariyelik kurumu kalktığı için günümüz islam hukuku kitaplarında bahsedilememektedir bile.
  islamın en yumuşak karnı olan kadın sorunsalı, üzerindeki tozların kaldırılmasını beklemektedir.
  11 -4 ... cinayetsaati
 8. 8.
  allah'ı (c.c.) kandırmaya çalışma aslında kendini kandırma yöntemlerinden biri.
  18 ... nrcyln
 9. 9.
  seriat usülü zina.
  7 -5 ... xargn
 10. 10.
  allahi kandirdigini zanneden iranlilarin yaptigi sözümona nikah türü.
  12 -2 ... gazikentli