1. 1.
  Çekirdekten yetişme terimi Mustafa Balbay'ı iyi tanımlar. Mesleğin en alt basamaklarından, küçük bir taşra gazetesinde stajyer muhabirlikle başladı.Basamakları çok çabuk tırmandı. Henüz 44 yaşında ve Cumhuriyet'in Ankara Temsilcisi. Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulunu 1981' de bitirdi.Ama gazeteciliğe daha öğrenciyken, Gazete izmir'de başlamıştı. Sonra Milliyet'in ardından Cumhuriyet'in izmir Bürolarında muhabir olarak çalıştı. Cumhuriyet izmir Bürosu'nda istihbarat şefliği yaptı. istihbarat Şefliğini 1989' dan itibaren Cumhuriyet Ankara Bürosu'nda sürdürdü. 1992 de ise istanbul'a geçti. Cumhuriyet Haber Merkezi Müdürlüğü'nü üstlendi. 1993'te yeniden Başkent'e döndüğünde artık Ankara Temsilcisi olmuştu. Bunlara 1994 ten itibaren köşe yazarlığı da eklendi. Balbay GÜNDEM adlı günlük yazılarında, Ankara'dan ille de asık suratlı, hazmı güç yazılar yazılmasının zorunlu koşul olmadığını kanıtladı. izin günlerinde eşofmanlarını çekip koşar, yıllık izinlerinde ise normal turistlerin tersine çivili ayakkabılarla dağ bayır tırmanır yada kimsenin aklına gelmeyecek ülkelere gider. Çok tertipli bir insandır.'
  Emre Kongar tarafından yazılmıştır.
  5 -2 ... buhara
 2. 2.
  pazar sabahları avraysa tv'de emin çölaşan'la birlikte ankara rüzgarı adlı programı yapan gazeteci.
  4 ... altan
 3. 3.
  Askerden ayar yemiş yazardır.Genelkurmayla hükümet arasında bir gerginlik olduğunu iddia etmiş ve Genelkurmayca yalanlanıp bir de üstüne "bunu iddia eden vatan hainidir." diye bahsedilmiştir.O günden beri pek göremiyoruz.
  4 -5 ... italiano
 4. 4.
  Cumhuriyet gazetesi ankara temsilcisi. Birinin Türkiye'yi onun yönetmediğini söylemesi gerekir. Akredite listesinin en tepesindedir.
  4 -4 ... uzaklarda
 5. 5.
  kendisi 20 aralik 2006 da odtude yapilan genc bakis programina katilmistir. aklindakileri hic cekinmeden soylemistir. turkiyeyi tarikatlarin yonettigini de acikca soylemistir, rte nin f. gulen den talimatlar aldigini da ve daha nicesini. ve gorulmustur ki butun teknik universitelerde oldugu gibi odtude de farkinda olan ogrenci sayisi cok fazladir.
  7 ... lionheart
 6. 6.
  odtu de 19 aralık ve 20 aralık ta kendısıyle hem sohpet etme, hem goruslerını dınleme, hem de kendısıne soru sorma fırsatını yakaladıgım cumhurıyet gazetesı yazarıdır. yaklasımlarını gercekten cok etkıleyıcı buldum.
  5 -1 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 7. 7.
  sözlük yazarlarından birinin soru sorduğu cumhuriyet gazetesi ankara temsilcisi.
  5 -1 ... aktif matkap
 8. 8.
  devlet ve islam adlı eseriyle laik düzen düşmanlarının amaçlarını, bu amaca ulaşmak için yaptıkları çalışmaları çok iyi analiz etmiş başarılı gazeteci.
  3 -2 ... bohemian rhapsody
 9. 9.
  ntv de ki siyasette çıkış arayışları programında yeni şafak gazetesi genel yayın yönetmeni mustafa karaalioğlundan çok pis ayar yemiş cumhuriyet gazetesi ankara temsilcisi.
  mustafa balbay : sayın mustafa karaalioğlu ak parti genel merkezinden gelmiş gibi konuşuyorsunuz.
  mustafa karaalioğlu: balbay... ben AK Parti Genel Merkezi'nden de, CHP'den de, DSP'den de MHP'den de gelirim. Tıpkı geçmiş yıllarda Mesut Yılmaz'ın döneminde ANAP Genel Merkezi'nden geldiğim gibi. Bundan gocunmuyorum. Çünkü senin gibi Genelkurmay Başkanlığı'ndan gelmiyorum.
  8 -5 ... fhrmrt
 10. 10.
  ayarı alınca ne diyeceğini şaşırmış birden demokrat kesilmiş gazeteci !
  5 -6 ... cryptical