bugün

instagramda değişik fotoğraflar paylaşır, kendisini komik bulduğum işadamı.
(bkz: ülker sütlü çikolata)
http://sosyal.hurriyet.co...unvana-gerek-yok_28649231
ali ağaoğlu tarzı "yaptım oldu" diyen niteliksiz iş adamlarından sonra ülkenin bilgi, birikim ve karakter olarak ihtiyaç duyduğu türden mütevazı işadamı. ayrıca kendisi sosyal medyayı en etkili kullanan iş adamlarından birisidir godiva ve united biscuits gibi yabancı köklü şirketleri satın almasıyla türk iş dünyasında önemli bir başarı hikayesine imza atmıştır.
http://ekonomi.haber7.com...az-kilmazsam-sinir-olurum

--spoiler--

Yıldız Holding'i kendi alanında (çikolota, tatlı, şekerleme vs.) dünyanın üçüncü büyük holdingi haline nasıl getirdiniz?

-"Ben yaptım, oldu" değil. Öyle olmuyor. Herkes yapıyor, herkes bir ucundan tutuyor. Ne oluyorsa hep beraber yapılıyor...

--spoiler--
günün rutin işlerinden biri kendisine 1 kuruş bile kazandırmamaktır bazı insanlar için. bilhassa dikkat edilir, bir gofret dahi alınmaz şirketinin ürettiği.

evet, hiç hoşlanmıyorum kendisinden de, temsil ettiği değerlerden de, arkasından gelenlerden de.

bir de ferit şahenk'e karşı böyleyim ama allah için hafiften bir gariban dostluğu vardır ferit bey'in. pek belli etmese de bugün bağlı göründüğü oluşumlarla hiçbir alakası yoktur.

edit: lan ben sanki mecburum bu adamı sevmeye ya? hayret bir şey. yok fenerbahçeliymiş, yok hazımmış bilmem neymiş. afedersiniz de çok da sikimde yani hahaha... konulara bak.

yıldız holding'in de, fener'in de kimsenin parasına ihtiyacı yok zaten... size bu kadar batan ne?
sakallı hali david fincher'ın sakallı haline benzer.
kendisi çok sevdiğim, saydığım ve takdir ettiğim bir beydir. isterse kayınbabam olabilir şu önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde. gel he de yahya' yı ikna edelim birlikte. bi düşünün derim. saygılar efendim...
Gel ne olursan ol yine de gel fb başına.

Kurtar bizi azizden.*
büyük fenerbahçe'nin büyük taraftarlarından bir tanesi olan iş adamı. evet.
Türkiye dururken abd'de harward'a 24 milyon dolar bağış yapmıştır.belirli bir kesime yaranmak için de bedri baykam'dan boş çerçeveyi 125 bin dolara almasından bahsetmiyorum bile.müslümanlık bu değil.
4.4 milyar dolar serveti ile türkiyenin en zengini.
her insan gibi o da ölecek.

ve sorulacak:

kaç tane fakiri doyurdun?

kaç yetime göz kulak oldun?

kaç yardıma muhtaca destek oldun?

4.4 milyar dolarlık servetin sahibi olmaya utanmıyor musun?

bu kadar rezil halde olan insan varken, sen nasıl olur da 4.4 milyar dolarlık servete sahip olabilirsin?
Bana faydası olmayan paradır. Kahrolsun oligarşik kapitalist düzen.
F.Gülen'in en büyük sponsoru, F.Gülen'in katlettiği insanların üzerinden reklam peşinde! Yeşil Kapitalizm budur!

Fatih Tezcan..

hesap vermesi gereken kişi.
‘Yatırım hedefimiz 5 milyar lira, 4500 kişiyi işe alacağız’
--spoiler--
350 milyar dolarlık global atıştırmalık pazarının en önemli oyuncularındanbiri olan Yıldız Holding’in patronu Murat Ülker, plan ve hedeflerini anlattı. Ülker, ingilizlerin yıllık 31 kilo bisküvi tüketmesine karşın Türklerin sadece 7 kilo tüketmesiyle ilgili “Hedeflediğimiz noktaya varırsak, bunun Türkiye’deki gıda sektörüne olumlu etkisi olacak” dedi.
SERDAL SARAÇ / MANCHESTER
Ülker, Godiva ve McVitie's markalarını “pladis” çatısı altında toplayan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'le, ingiltere Manchester'daki fabrikasını gezdik…
Hem McVitie's bisküvilerinin üretildiği fabrikayı tanıyıp ürünlerini tattık, hem de yatırım planları ve hedeflerini dinledik.
BiSKÜVi KRALLIĞI!
ingiltere'de hayati öneme sahip olan bisküvi konusunda, McVitie's açık ara pazar lideri. Manchester'daki fabrika ise 1917'de kurulmuş. Burası, “Jaffa Cakes” denilen, altı yumuşak kek, üstü portakallı jöle ve çikolata kaplı ürünüyle ünlü.
500 çalışanı olan fabrikanın yıllık üretimi ise 51 bin ton bisküvi-kek, 33 bin ton çikolata. Murat Ülker, 3 önemli markayı çatısında toplayan, geçen yıl 120'den fazla ülkede 5.2 milyar dolar ciro elde eden “pladis”i
şöyle anlattı:
“Pladis, 26 bin kişilik bir aile. 73 milletten çalışanımız var. 13 ülkede 36 fabrika ile 4 milyar tüketicinin yaşadığı bir coğrafyada faaliyet gösteriyor. Yüzde 50 pazar payımız olsa 2 milyar tüketici demektir bu… Yap yap, bisküvi yetişmez… 5 milyar lira yatırım hedefimiz var. Çikolata satışımızı 2 misline çıkaracağız. Bisküvi satışlarımızı yüzde 50'den fazla artıracağız.
HEDEFTE 4 MiLYAR TÜKETiCi VAR
Atıştırmalık pazarında çetin bir rekabet olduğunu söyleyen Murat Ülker, “Hedeflediğimiz noktaya varırsak, bunun Türkiye'deki gıda sektörüne olumlu etkisi olacak” dedi.
GEBZE ÜS OLACAK
Bu sene 4500 yeni işe alım daha gerçekleşecek. Gebze'de kurduğumuz yeni tesis global olarak tüm AR-GE'mizin kalbi olacak.
GÜNDE 6 MiLYON ADET ÜRETiLiYOR
Manchester şehrindeki McVitie's fabrikası, Jaffa Cakes isimli ürünüyle tanınıyor… “Kek mi, bisküvi mi” olduğu uzun yıllar tartışılan ve 1991'de mahkeme kararıyla “Kek” olduğuna karar verilen Jaffa Cakes, ingiltere'de çok popüler bir ürün… Öyle ki, günde 6 milyon adet üretiliyor. Kim bilir, belki ileride Türkiye'de de satışa sunulur.
iNGiLTERE’DE 31 TÜRKiYE’DE 7 KiLOGRAM
ingilizler tam anlamıyla bisküvi aşığı… Bisküvi tüketim rekoru da onlarda… ingiltere'de kişi başı ortalama 31 kilo bisküvi yeniyor. Onları 27 kiloyla Hollandalılar ve 26 kiloyla ABD'liler takip ediyor. Türkiye ise bu listede 7.6 kiloyla çok aşağılarda yer alıyor.
ÜRETiM BANDINDAN ÇIKAN BiSKÜViLERi YERiNDE TATTIK!
Manchester'daki McVitie's fabrikasını gezerken hammaddenin nasıl bisküviye dönüştüğünü adım adım izledik.
--spoiler--
Murat Ülker’den borsada art arda alımlar
--spoiler--
Yıldız Holding grup şirketlerinin hisselerinde geçtiğimiz günlerde yaşanan sert satışların ardından, holding dün Ülker Bisküvi , Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisselerinde güçlü alımlar yaptı.
Medyada geçtiğimiz günlerde “FETÖ” yapılanması nedeniyle 70’ten fazla şirketine kayyum atanan Kaynak Holding ile bağlantısı olduğu iddiasıyla Yıldız Holding’e “FETÖ” operasyonu yapılacağına ilişkin haberler yer almış; Yıldız Holding bu haberlerin gerçek dışı ve kabul edilemez olduğunu belirterek yasal haklarını saklı tuttuğunu açıklamıştı.
Söz konusu haberler grup şirketlerinin hisselerine sert satışlar getirmişti. Hisselerdeki kayıpların ardından Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, alım fırsatı gördüğünü belirttiği Ülker hisselerinde yüklü alım yapmıştı. Yıldız Holding’den ise bu sabah KAP’a yapılan açıklamada Ülker Bisküvi’nin yanı sıra Bizim Toptan ve Gözde Girişim hisseleri ile ilgili alım yapıldığı belirtildi.
Açıklamaya göre, Yıldız Holding Ülker hisseleri ile ilgili 2.1 milyon adet alım işlemi gerçekleştirirken; alımlar 17.34-17.85 fiyat aralığından yapıldı. Holding, Bizim Toptan’da ise 10.69-10.77 TL fiyat aralığından 185,000 adet alım işlemi gerçekleştirdi. Holding ayrıca Gözde Girişim hisseleri ile ilgili olarak da 1.92-1.94 TL fiyat aralığından bir milyon adet alım yaptı.
REUTERS
--spoiler--
kartvizitinde sadece murat ülker yazan adamdır.
görsel
https://twitter.com/MU_UL...status/847932075797880832

reklam için kumpas demiş.
''Yurtdışındayım.Şimdi duydum.Haber verenlere teşekkürler.Kumpası kuranlar hakettiklerini bulacaklar.Milletimizin yanındayız.''

1 nisan reklamı için yaptığı açıklama.
özetle
- ben yazmadım kuzenim yazmış.
+ hı hı evet.
Kumpas diyene kadar bu saçma reklamı bir marka kazası olarak ele aldım ama kumpas ne abi?
Birileri senin üzerinden mesaj mı verdi ne yaptı?
Kumpas ne demek...
Ajansın gazına gelip çok komik olacağını düşünerek 1 Nisan kampanyası başlatmış. *
Neymiş iptal mi etmişler.
Türkiye' nin en hızlı kaybeden iş adamı olacaktır.
görsel