1. 1.
  Yapay bır ruhsal bozukluk tipidir.
  18. yüzyılda yaşamış bir Alman baronu olan ve Rus ordusunda paralı süvarilik yapan Karl Fredrich von Münchausen'in ismi, Rus-Osmanlı Savaşı dönüşte kahramanlıklarıyla ilgili anlattıklarının abartılı olması ve yalancılığıyla ünlenmesi sonrası, yalan hastalık öyküleri anlatanları tanımlayan sendroma verildi.

  Yapay bozuklukların en uç tipi olan rahatsızlık, ilk kez 1951'de hastane hastane dolaşıp hastalık öyküleri uyduran ve kendilerine gereksiz yere cerrahi girişimler uygulanmasına razı bir grup hastayı belirtmek için kullanıldı. Bu rahatsızlığı bulunanlar doktorun muayenehanesine veya acil servise sıklıkla uydurma hastalık öyküsü ile gidiyor.

  Öyküsü genellikle yalanlarla dolu olan bu kişilerin, şaşırtıcı sayıda hastaneye gittiği ve sağlık personelini aldattığı da gözleniyor.
  4 -1 ... kiraze
 2. 2.
  kişinin, kendi sosyal koşulları ve sağlığı hakkında sürekli olarak gerçek dışı bilgiler vermesi. çeşitli hastalıkları taklit etmesi, sorunlarını inandırıcı bir şekilde anlatması neticesinde ameliyatlar bile olabilir.
  2 ... annabell lee
 3. 3.
  (bkz: zico nun tercumani)
  2 ... maymunlarcehennemi
 4. 4.
  işyerlerinde çalışan elemanların da, zaman zaman "sadece kendilerinin çözebileceği *" sorunlar yaratıp daha sonra bunu çözmeleri (ve bundan da tatmin sağlamaları haline) durumuna da bu sendrom adı yakıştırılır.
  2 ... beyazyelkenli
 5. 5.
  Kişinin istemli olarak tıbbi veya ruhsal bozuklukların bulgularını üretmesi ve öykü ve belirtilerini yanıltıcı biçimde sunması, temaruz.
  2 ... cheapdeath
 6. 6.
  nip tuck isimli dizide de işlenmiş bir sendrom.
  1 ... kisa sureli bellek kaybi
 7. 7.
  kişinin sağlık ve sosyal durumu ile ilgili sürekli yanlış bilgi vermesi ile karakterize bir sendromdur.bu kişilere denilecek tek şey pis bir yalancı olduklarıdır. onu da deseniz bir şey anlamaz çünkü hastadır.
  1 ... yagmurr prensesi
 8. 8.
  Hastaların hasta olmadıgını bildigi halde genelde ilgi için kendini hasta etme sendromudur. Bu kişilerin genelde tıp bilgisi vardır. Doktorları rahatça kandırırlar.
  1 ... queene
 9. 9.
  (bkz: münchausen sendromu)

  hasta olunmadığı halde hasta taklidi yapma ya da hasta olmak için tüm ortamı oluşturma çabalarıdır.
  1 ... linka
 10. 10.
  Kişi kendi sağlık durumu ve sosyal koşulları ile ilgili olarak sürekli olarak gerçek dışı bilgiler vermesi. Ancak bunu bir maddi çıkar sağlamak için yapmaz. Çeşitli hastalıkları taklit ederek, ameliyatlar olabilir. Bunun genel olarak dinleyicileri inandıracak şekilde olmayan şeyleri anlatma, sürekli olarak bir yalan üretiminin olduğu durumuna pseudologia fantastica adı verilir.
  1 ... cikita muz teoremi