bugün

hardcore grubudur cok iyi sarkıları vardır fakat pek bilinmez.need for speed underground 2 ye sarkı vermişlerdir.slipknot ozentisi grup.
slipknot'a ozendikleri soruldugun da -"iyi bir seyi ornek alıyoruz" diye cevap vererek beni dumura ugratan grup.
hardcore dan çok adı metalcore ve math metal klasmanları altında geçer zira yavaş yavaş giderken,birden tempo artabilir yada azalabilir,hiç belli olmaz..basçıları olan ryan grubu sırtlamaktadır,zira kendisi çok yetenekli ve kulak sahibi bir kişiliktir..

ayrıntılı bilgi için;
(bkz: dig)
(bkz: death blooms)
(bkz: determined)
(bkz: not falling)

isterseniz de;
(bkz: math metal)
(bkz: meshuggah)
bildigim kadariyla cover yapmiyan gruptur.
nu metal yapan aynı zamanda kaliteli yapabilen, nadir gruplardandır. dig,happy ve forget remember , en iyi şarkılarıdır.
saw 2 filmine soundtrack yapan süper bir nu metal grubu.
forget to remember
ilk zamanlar uzaydan canavarlardan bahseden,aynı zamanda kendilerini uzaylıymış gibi boyayan insan evlatlarıydılar...Sonradan gerçek dünyayı fark ederek kendilerine çeki düzen verdiler...Ayrıca "Dig" adlı şarkılarıyla seslerini duyurmuşlardır.
"not falling" şarkılarının nakaratında gaza gelinmemesi imkansız olan grup.
14 kasım'da the new game isimli yeni bir albüm çıkaracak nu-metal grup.
dig, death blooms, determined gibi tadından yenmez şarkıları bulunan grup.
slipknot'ı taklit ettiklerini çekinmeden söyleyen nu-metal grup. dig, happy, forget to remember şarkıları hoştur, güzeldir.
(bkz: happy)
her kliplerini izleyişimde güzelce sövdüğüm anarşist pezevenkler.
happy şarkısı ile pop sektörüne dalan kimliğini kaybetmiş bir grup.
mtv2'nin verdiği ilk ödülü "dig" adlı meşhur şarkılarıyla kazanmış olan mudvayne, kısacık kariyerinde büyük yankılar uyandırmış bir grup. chad lee gray(vokal) , greg tribbett (gitar) , ryan daniel martinie(bass), matthew mcdonough(bateri)'den oluşan dörtlüye makyajları dolayısıyla slipknot taklidi suçlamaları yöneltildi ilk dönemlerde. bu görsel yanlarını sahne performanslarıyla birleştirmeleri de grubu farklı kıldı. slipknot ile de zaten aralarında bir rakiplik değil dostluk durumu vardı.

demo albümleri kill i oughta'nın başarısından sonra epic records'un dikkatini çekmeleri, ardından ilk albümleri "l.d. 50" yi yayınlamaları ve de metallica, korn, limp bizkit, deftones, linkin park gibi gruplarla turlamaları tüm dünyada tanınmalarına yetmişti.
ekstrem sahne kostümleri ve makyajları ile ilgi toplayan grup "the end of all things to come" adlı ikinci albümleri ile platinium ödülleri kazanarak ilk büyük başarılarını da elde etmişlerdi.

grubun üçüncü albümü "lost and found".
2008 yılında çıkardıkları the new game albümüyle piyasanın tekradan amına koyan kendine has müzik yapan math metal grubu. math diyorum çünkü chad gray ve diğer elemanların söylediğine göre besteleri matematiksel işlemler sonucunda yapıyorlarmış(al sana farklılık al sana özgünlük).

bu da nasıl oluyor derseniz, nasıldı lan, dur, hatırlamaya çalışıyorum, yanlış bilgi vermeyelim insanlara sonra... şey yapıyorlardı. normal 4/4 lük bir notayı alıp normal matematiksel işlemlerle (bölme) bilmem kaç kaçlık notaya çevirip bestelerini oluşturuyorlarmış.

mudvayne ile aramda duygusal bir bağ olduğunu hep düşünmüşümdür. şöyle ki ilk göz ağrımdır mudvayne. taparım kendilerine. müziklerindeki o haz beni orgazma götürür abartısız. dinlerken gitar, davul, vokal hepsi uyumsuz!

that is the point aga! uyumsuzluktan böyle bir uyum çıkar mı? ben sana söyleyim hacı. çıkar. hepsi birbiridnen yetenekli, hepsi alanında birer virtüöz olan hayvanlar topluluğu. chad'in akılalmaz scream, brutal, clean vokalleri; ryan'ın slap basları adamı fena uçurur. davulcuları matt kendi öğrenmiştir davul çalmasını.

bu adamların özellikleri daha bitmedi ağalar! dig adlı klipleriyle mtv2 ödülünü kaptılar, 2006 grammy ödüllerinde ise the best metal performance dalında determined adlı gaz mı gaz parçalarıyla bu ödülü kaptılar...

herkes 2008'de ''yeni albüm çıkardılar artık bunlar bir molaya girer'' diye düşünürken, onlar 2009 etiketli yeni albümleri mudvayne ile tekrar piyasanın amına koymaya hazırlanıyorlar. bende an itibariyle download tabi...

edit: albüm indi. ne kadar ilginç gruba tapıyorum ama korsana devam. hehe. neyse ne diyecektim? oha, çüş, yuh ne yaptınız abi siz?!!! daha giriş parçasında dumur oldum an itibariyle!!
(bkz: tapmak ve download etmek)*
dig adlı şarkılarıyla ciddi anlamda bünyeyi gaza getiren grup. nu-metal felan değillerdir. tam anlamıyla math metal oldukları da söylenemez. the dillinger escape plan gibi bir delilik beklemek yanlış olur. çok iyi besteleri vardır, ama bunu her şarkısında görmek mümkün olmuyor *. nice teknik death grubu, bunların yaptığının çok daha fazlasını yapıyor. o yüzden abartmamak lazım.
(bkz: death blooms)
(bkz: dig)
(bkz: prod)
(bkz: nothing to gein)
(bkz: happy) gibi harika şarkıları vardır.
bir kaç şarkısı dışında iyi şarkısı olmayan grup.
diğer nu metal yapan gruplar gibi bu grupta sadece güldürür.
sırf basçısı için bile dinlenebilecek grup.
lost and found' dan sonra yamulmuş gruptur. ayrıca kurucu eleman olmasına rağmen greg tribett grupyan ayrılsa hiç farkedilmez. solo atma geçtim onu bari adam akıllı rif yaz. koca şarkı 0 1 tablarıyla gider mi lan?
nu metali tanıdığım gruptur. sağlamdır.
güncel Önemli Başlıklar