bugün

ne demişler keser döner sap döner gün olur hesap döner.
kan emici, pislik, adi, aşağılık... emperyalizmin sonucudur. bu amına kodumu emperyalleri virüs gibi girdikleri her ülkenin insanlarını insanlıktan çıkarmıştır. alın görün.

libya halkı emperyallere domalsın bakalım bundan sonra. kendi ülkelerinde köle olunca anlarlar belki. zor ama.
daha rahmetlinin ölümünden önce ele geçirdikleri ülkenin petrollerini paylaşan bir yönetimden yiyecekleri kazığın farkında olmayan arapların, bir kez daha akıl fukarası ve islamiyetle bağdaşmadıklarının göstergesi olan bir eylemdir...
darısı apo itine amin.
Sisteme uymadın mı hemen ortadan kaldırılman gerekir, bu her hangi bir ülke olabilir, yahudiler ve "çıkarları" için "tehdit" oluşturabilecek her şey yok edilir. küfrün tabiatında vardır bu. oyun kurulur, planlanır ve devreye sokulur, hakkında her tür kara propaganda yapılır. bu gün kaddafi, dün saddam, bizim ülkemizde bile kendi ellerimizle bir başbakanı astık, insanlar sağ/sol diye ayrılıp birbirine kırdırıldılar, tüm bunlar kendiliğinden yaşanmıyor. işi öyle bir noktaya getiriyorlar ki bu kaçınılmaz oluyor. "yahudi çıkarları her şeyden önce gelir."
ölüm haktır ve herkese gelecektir. tüm bunlar içinde bulunduğumuz ve allah'ın kitabından kopmamızın* sonuçlarıdır.
psikopatların '' allahu ekber'' çığlıkları atarak yaraladıkları psikopatı linç etmeleridir.
40 yıldır sefa sürüp yönettiklerini bir arpa boyu yola sevk edememiş bir adamın hazin görüntüleridir.
(bkz: orospu çocuğuyum demenin alternatif yolları)
42 yıldır taptıkları kaddafi'yi şimdi tekmeleyerek öldürdüler. ama kaddafiyi mumla arayacaklar gibi geliyor bana. ırak'ın saddamı aradığı gibi.
elbette ayıptır, saygısızlıktır ama bir de bilimsel veriler vardır; sosyologlar, psikologlar der ki; zamanında çok ezilmiş baskı görmüş bir birey ya da toplum, ileride gücü eline geçirirse bu kez o da bu gücü ölçülü kullanmakta sorun yaşayabilir. bakın bunun olması gerektiğini savunmuyorum sadece olanı anlatıyorum. kaddafi' nin ölüsüne yapılan da tam olarak bu kontrolsüz güç uygulaması. nasıl ki 26 askeri şehit eden o pkklıları lime lime etmek istiyorsan ya da o pkklılar zamanında kendilerine ayrımcılık yapıldığını, zulüme uğradıklarını düşünüp -ya da düşündürülüp bilmiyorum ben gerçeği, detayları- şimdi haince saldırıyorlarsa sana, bu insanlar da aynı duygularla sürüklemişlerdir yerlerde o cesedi. her ne kadar insanlık dışı desen de aslında insan doğasının bir gereğidir. çok az insan bu zayıflıklarından sıyrılıp o olgunluğa erişebilir.
birgün hepimiz o olgunluğa erişebiliriz umarım.
Amerikan uşakları her yerde...
Üçüncü dünyada ülkelerin yönetimleri birer birer Amerikan uşaklarının eline geçiriliyor...
Baskıcı, dayatmacı faaliyetlerle korkutulmuş ve cahilleştirilmiş milletler;
salyalı ağızlarıyla her gün önünde diz çöktüğü sahibinin ilk düştüğü gün,
cesedini çiğnemeyi bir oyun zannederler.
tam anlamıyla saygısızlıktır, vahşettir. inancına göre defnetmeleri gerekirdi.
halka zulmedenlerin başına kat be kat beterinin gelmesini dilediğim eylemdir. insan diye savunulan kaddafi, halkına zulmederken insanmıydı ki ölüsü insan muamelesi görsün? ama bizim entel-dantel, insan haklarını savunmayı kendilerine temel ilke edinmiş arkadaşlara sorarlar: yine kör öldü badem gözlü mü oldu? *
savaş ahlakından bi haber olmaktır. benzer ahlaksızlıkları her daim görmüşüzdür. kaddafiyle aynı kefeye koymamakla birlikte bizdede rahmetli adnan menderes katledilirkende birtakım zulümlere maruz bırakılmıştır. ahlaksızlık vede çizgisizlik her türlü harekete zarar verir.
amaç nekadar haklı olursa olsun hareket tarzı hak ve adaletten kayarsa haklılığına zarar verir.
verdiğimiz 24 şehit sonrası başlatılan kuzey ırak kara harekatı içinde bu durum sözkonusudur. bize düşen ölümü hak etmiş olan teröristleri bulup mermiye havale etmektir, fazlası zarardır israftır.
(bkz: son sözü bir kurşun söyler)
bu adama bu yapılmazdı. http://ulu.so/u6by4s
libya'nın geleceğiyle ilgili endişe verici görüntülerdi. libya kaddafi'den kurtuldu sevindik filan ama ölüyü yerlerde sürükleyen insanlardan da hak, adalet, eşitlik, istikrar, demokrasi, anayasa beklemek biraz boş bir beklenti gibi geliyor bana.
kendini yerlerde sürükletmeyecek bir yaşam sürmenin önemi konusunda hepimize ışık tutan hadisedir. bugüne kadar yaptığı zulmlerin karşılığını layığıyla bulması durumudur. işin ahlaki tarafı elbette tartışılır ve kesinlikle tasvip edilemez bir durum. her türlü zulm birgün mutlaka sahibini bulur hem de misliyle.
Kışkırtılan libya halkının kendi liderinin üzerine s.çmakla kalmayıp ayrıyetten tükürmesidir. Emperyalizmin amacına ulaştığını görüyoruz.
muammer kaddafi'nin ölüsünü sürükleyenler altta yazdıklarımı bilmiyormuyduki?

-Libya yurttaşlarına kredi sıfır faizle verilir.

-Öğrencilere yaptıkları tahsile göre ortalama ücret ödenir.

-işsizlere iş bulana kadar tam ücret ödenir .

-Evlenen çiftlere bedelsiz olarak konut verilir.

-Yurt dışında tahsil yapanlara 2500 Euro harçlık yanında, barınmak ve araç yardımı yapılır.

-Ülkede otomobiller fabrika maliyetine satılır.

-Libya'nın kimseye tek sent kredi borcu yoktur.

-Eğitim, tahsil ve sağlık hizmetleri tüm yurttaşlara bedelsizdir.

-Nüfusun yüzde 25'i yüksek tahsillidir.

-Son bombalama olaylarına kadar sokaklarda evsiz veya dilenci bulunmamaktaydı.

-Bir somun ekmek fiyatı sadece 15 centtir.

ABD ve diğer kapitalist Ülkelerin Libya'yı sevmemelerine şaşmamak gerek. kaddafi IMF veya Dünya Bankası kredisi kullanmadı.

Libya bağımsızdı, savaşın gerçek nedeni budur, kendisi bir diktatör olabilir, ABD bunu sorun yapmaz. Ne zaman ki kaddafi Petrol ihraç eden ülkelere OPEC Dolar ve Euro yerine altın karşılığı satış yapmalarını önerdi.

Bu altın karşılığı para basmayan Batılı ülkelerin iflasını istemek demekti.

EVET; Hatırlayın, Bunu en son dile getiren Saddam Hüseyin idi;
OPEC ülkelerine dolar karşılığı satış yapmamalarını önermişti.

Hepiniz sonunun ne olduğunu biliyorsunuz:
ONU ASTILAR.

şimdi böle bir durumda halkı neden isyan etti bu lidere bana bunu mantıklı şekilde açıklayacak birisi varmı? sadece merakımdan bu iletiyi gönderdim buraya. sırf halk diktatör diye mi isyan etti? yoksa gaza mı geldi ? biz de her fırsatta eleştirdiğimiz hükemete %50 oy çıkıyorya bide o bakımdan merak ettim tespitler cok önemli gecekten elin gavuru kendi bastıgı kagıt parcasıyla istedigini alıyor dünyanın her yerinden
amerikan parasıyla beslenen asalakların, iki gün önce g.tünü yaladıkları adama yaptıkları muameledir. kim daha fazla parayı verirse onun köpeği olur bu tipler. karaktersizliğin everest'idir...
amerika ve israil oyununun bir halkası daha... araplar böyle beyinsizliklere devam ettiği sürece o kareler ekranlarda sürüp gider... hiç mi ders almıyorlar? bütün bunların bir fitne fesat tohumları oldğunu o bağnaz beyinleri nasıl almıyor? adamı demokrasi diye haykırarak alaşağı ettiler bir de yaptıklarına bakın, işte arap bağnazlığı budur.
Batı emperyalizmi tarafından organize edilen devrimi gerçekleştiren hain piyonların yaptıkları eylemdir. Yakın bir zamanda ağlayacaklardır ama nafile "Ortadoğu'daki tek milli devlet" de yok olmuştur ve sisteme entegrasyonu gerçekleştirilmektedir.
birilerinin ibret alması gereken durum ama kimse de üzerine almaz ki.
arap baharının nasıl birşey olduğunu anlatan görüntülerdir bence. geri kafalı zihniyet taraftarı değilim tabiki ama böyle olmamalı. amerika ve yandaşı olan birkaç ülke istediği için böyle oldu. bu adam amerikanın ve diğer yandaşlarının istediklerini yapsaydı halen libya'nın büyük lideri olarak anılır, çadırında ziyaretleri kabul ederdi. istediğini iktidar yapıp desteğini verip işi bitince kenara atıyorlar bunu görmemek için değil kör, aptal olmak gerekiyor. zaten aptaldan bol ne var ki ?