bugün

fransa tarafından anaları düdüklenirken ki libya halkının hatırlamasını isteyeceğim görüntü.
çok değil birkaç ay sonra açlıktan dilenciliğe başlayacak olan, kaddafi' yi, kaddafi' li zamanları çoook arayacak olan bir sürü beyinsiz arap salağının yaptığı malca eylemdir. şimdi amerikan çükü mü tercih edelim yoksa fransızlar iki posta mı atsın önden şeklinde tartışmaktadır bu beyinsizler.
bir insan ne yapmış olursa olsun bu şekilde ölmeyi hak etmiyor. bu halk öyle yönetilmeyi hak ediyormuş. en yakın örnek saddam hüseyinin öldürülmesi bayram gibi kutlandı ancak ülkenin eski düzeninden eser yok. bunlar da aynı şekilde şimdiki şartlarından çok daha kötü hale gelecekler haberleri yok.bunlar ne insanlığa ne de müslümanlığa sığmayan davranışlardır.
vay be, insanlık zorda kalmaya görsün, adamın sülalesini kesiyor, meydanlarda sergiliyor, üstün insan öyle mi, bir milyon yıl sonra belki ilk emareleri..
hiç kimsenin bu şekilde kimseye eziyet etme hakkı yoktur olamaz da. Evet Kaddafi çok can yaktı ama kaddafiye bunları yapanların da ondan hiçbir farkı kalmadı.
sevabıyla, günahıyla her şeye rağmen herhangi bir insana, sırf insan olduğu için reva olmayan davranış.
beni buhranlara sürüklüyor bu olay diyorum acaba aynı şeyler bana yapılsa karşılık olarak bunları yapabilirmiydim diye!!
ne olursa olsun müslüman bir insan ve millet bunu bir ölüye hatta insana yapamaz inanca aykırı çünkü.büyük yanlışlardalar çok büyük!!!
ölüsü olsa iyi canlısını sürüklemişler tayyibin kankaları.
nato müdahalesidir.
yazık çok yazık.
hayvanlaşmanın en bariz örneğidir. kaddafi iktidardayken mazlum olanlar 1 yıl içerisinde zalimleşmişler. bu da demek oluyor ki; iktidar bunları zalimleştirmiş.
kendi halkına zulüm etmemiş, dış düşmanı çok olan bir diktatörün acı sonu. saddam hüseyin ile mukayese kabul edilmesi mümkün olmayan bir adamın , saddam ile aynı sonu yaşaması düşündürücü. amerika istediğinde kimlere neler yapabiliyor çok net gözükmektedir.

içimizde ki kaddafilerin, durumu izleyerek kesinlikle ders çıkardığından eminim. şimdi evde oturup amerika ya kafa tutmadan kendi cumhuriyetimi yöneteyim diyordur, ama şunu unutuyor ; bir gün amerikanın işi herkesle biter, kullanım ömrünü tamamlarsın ve tarihte yerini alırsın, bu zamana kadar kimler o defterde yerini almadı ki.
yapılması yanlış olan hareketlerdendir. Her ne kadar düşman acımazsızda olsa karşındakinin insan olduğu unutulmaması gereken davranış.
bir kaç yıl sonra emperyalizmin kölesi olduklarında eski günlerini mumla arayacak cahil bir halkı olan devlet. zannediyorlar ki kurtulduk kaddafi öldü özgürlük geldi. ama başlarında nasıl bir bela olduğunu henüz fark etmediler.
insanlıktan nasibini almamış insan evlatlarının gerçekleştirdiği insanlık dışı eylem.
o adamın cesedini yerde sürükleyen kalabalık farkında mıdır ki; abd ve nato ülkeleri onların topraklarını, petrollerini, ham maddelerini hatta götlerindeki donu karış karış paylaşacaktır.
(bkz: arap usulü devrim)
Allah deyip öldürdü, allahuekber sesleri arasında linç edildi. Şu görüntülerde yerde sürüklenen kaddafinin cesedi değil müslümanlıktır. Allah islama en büyük kötülüğü yapan bu adamları.. neyse bildiği gibi yapsın.
sözde müslüman olan direnişçilerin yaptıkları insanlık dışı harekettir. kaddafi bir terörist, katil ve diktatör bir devlet adamı olabilir. ancak hiç bir neden bir başka insana işkence etmek için geçerli bir neden neden değildir. çok cezalandırmak istiyorlarsa asabilirlerdi. en azından uzun süreli bir acı çekmezdi! ancak yapılan şey işkencedir. olayın kilit noktası da budur.
Ben bir köpeğin o şekilde öldürülmesine de üzülürdüm.
(bkz: kör ölür badem gözlü olur)

kaddafi denen şerefsizin katlettridiği adam sayısını bilmeyen kişi söylemi.
tüm diktatörlerin ders alacağı bir olay. neyim demeyeceksin, ne olacağım diyeceksin.
(bkz: #13462132).
insanlık ayıbıdır. her ne olursa olsun! ölmüş birine azda olsa saygı gerekir. benim anladığım bu adam ne yaptı size? şimdi daha iyi bir dünya mı bekliyorsunuz? en kötü otorite bile otoritesizlikten iyidir. ırakta otorite gitti ne oldu? işgenceler, parçanlanmalar...bu kafada devam etsinler.
arap müslüman ve cahil olan toplulukların ne derece beyinsiz cani olduklarına bir örnektir.