bugün

street fighter'dan daha iyi olan efsane oyun.
2. bölümü kanal 7'de yayınlanmakta olandır.
efsane playstation 1 oyunu.
çocukluğumun oyunu.

dondurup pataklayan zabziro,
ok atıp kendine çekip ağız burun dalan scorpion (ki bu adamı dayımdan başka birimizin seçmesi yasaktı),
elektrik veren bi eleman vardı bi de r harfi ile başlıyordu hatırlayamıyorum.
tanya ile sonya vardı iki sağlam hatun. hele tanya evlerden ırak, boynuna çıkar oturur boynunu kırardı adamın zilli.
(dövüşçülerin adlarını yanlış yazmış olabilirim bu kadar hatırlıyorum)

street fighter'dan çok daha iyi ve eğlenceli bir oyundu.
sanırım fatality falan da oluyordu burda.

uzun zamandır aklıma düştü netten dandik bi şekilde oynadım bir kaç el, ı ıh olmadı, eski tadı vermedi. hem playstation da oynamanın tadı başkaydı. hem baktım da eskilerden pek adam yoktu.
fatalıty yapmak için oyunu durduran ve cebe sıkıştırılmış nether gate combat kağıdını arayan nesilin oyunudur.
sunduğu vahşet ve fatalityler neredeyse sınır tanımamaktadır, sf ve tekken ne kadar güzel ve eğlenceli olsalar da bunun yanında eğlencelik çocuk oyuncağı kalır, çünkü mortal kombat(ölümcül dövüş) ın adından da anlaşılacağı üzere felsefesi başka dövüşemezsen ölürsün hem de paramparça, bu yüzden gelişen teknoloji ile o artı 18 bile yetmeyecek galiba onlara.
bilgisayarda oynamanın zerre zevk vermediği oyun.

fakir olduğumdan ps de alamıyorum. çok mutsuzum sözlük. mutsuzum lan. milli piyango çıksa bari.
street fighter'dan daha çok sevdiğim atari oyunu. favori adamım sub zero ve raiden.
sub-zero ve scorpion karakterlerinin karizması başka kimsede olmayan dövüş oyunu ve film serisi. özellikle filmlerde bu iki karaktere hak ettiklerinden az yer verilmiştir.
"tekrar bir filmi çekilse keşke" dedirten film/oyun.

gönül isterdi ki yeni filmde üstad bo rai cho'yu görelim, rüzgarın oğlu fujin'i görelim, puştun evladı quan chi'yi görelim, kör savaşçı kenshi'yi görelim. ulan oyun hatalarını bile daha sonra karaktere dönüştürdünüz (ermac ve meat), bir film çekemiyor musunuz tanrısızlar!
Ölümcül dövüş.. Liu keng
çocukluğumuzun oyunudur.
Son oyunu "Grafikleri ne kadar gercekci yapabildigimizi gostermeye calisirken fatality lerin icine ettik." diyr bagirir. Fatality lerin %50 si rezil, sifir hayal gucu kullanilarak yapilmist absurt hareketlerdir. Cok darildim sana Ed Boon. Grafikler guzel ama o fata...(cümlesini bitirmeye tenezzül bile etmez) Of.
karakter ve bölüm tasarımlarıyla, geniş mitolojisiyle, ses ve müzikleriyle, sonradan da olsa ayarını bulan oynanabilirliğiyle, gore havasıyla ve tabiki oyun dünyasına getirdiği birçok yenilikle gelmiş geçmiş en orjinal dövüş oyunu serisi.
Çocukken ateride büyüyünce telefonda oynadığım oyun. Candır.
Scorpion karakterini ölümüne benimsediğim oyun. O'ndan başkasıyla da oynamam.

görsel
street fighter kadar benimseyemediğim oyun. ama yine de sonyayı tek geçerim. *
Filmleri korkunç efektlerle yapılmış "Allahım bunları gösterme namaza başlarım." dedirten, oyunları ise hareketleri evde erkek kardeş üzerinse denemeye yönlendiren efsane oyundur. Son oyunu "Bakın next-gen grafik kullandık ehe ehe." demekten başka bir işe yaramaz bence. 4,Desception, Deadly Alliance, Armageddon, MK9 u oynamis birisi olarak soyleyebilirim ki gordüğüm en sıkıcı, en saçma fatalityler bu son oyunda(MKX). Çenesini kırıp selfie çekiyor falan. "Lan Ed Boon naptın sen?" diyor insan. Yakıştıramadım böyle zevksiz, basit, hayal gücü getektirymeyen fatalityleri.
En sevdiğim dövüş oyunlarından biridir. Kanlı oyunları zaten severim bu dövüş oyunu tam bana göre fakat mortal kombat x 'in sürekli sorun çıkarmasından dolayı oyundan soğudum.
https://m.youtube.com/watch?v=bN7859pXYVE
görsel
Enteresan fatalityleri ile adından baya söz ettiren dövüş ve aksiyon oyunu. Hatta fatalityler adına yapılmış özel videosu bile bulunmaktadır. https://www.teknostation....fatalityleri-tek-videoda/ buradan inceleyebilirsiniz.
tam efsanedir. ulan ne oynardık be. .evet.
efsane oyun be.
yeniden filmi çekilecek olan efsane oyun. yönetmen koltuğunda furious 7'ın yönetmenliğini yapan james wan'ın olması bir derece iç rahatlatıcı. artık hakkını verin şu filmin. cidden. en azından ilk iki filmle bağlantılı olmayacakmış. reboot olayı yani. oyuncu kadrosu başarılı seçilirse efsane olabilir. heyecan yaptım valla.
http://www.youtube.com/watch?v=EAwWPadFsOA

nostalji olsun biraz duygulandım.