bugün

Önce bir manuel sahibiydi, sonra otomatiğini almıştım. Otomatiği tam otomatik olduğu için yavaş ve hantal kalıyor. Yokuşlarda bayılıyor. Ama bu paraya alınacak en iyi araba Lancer.
Subaru mu lancer mi? işte bütün mesele bu...
Eski modelleri nasıl.
5 senedir kullanıyorum, daha benden bişey istemedi. benzin koy gez.
Evo 8 olanı tasarım harikasıdır.
2007 sonrası köpek balığı kasası çok dehşet olsa da 2000-2007 model yılları arasındaki bir alt kasası tipik Lancer beklentisi ile yaklaşılır ise biraz hayal kırıklığına sebebiyet verebilir.

Kötü diyemem ama Bunu almaktan ise birkaç model aşağı Corolla daha alınasıdır. En azından kafan rahat binersin.

görsel
görsel
görsel
Efsane araba bu. Yolda akıyor resmen.
muhtemelen bir sonraki arabam olacak. Gözüme kestirdim, her türlü araştırmasını ve testlerini yaptım. Emin olun o fiyatlara alınabilecek en iyi donanım ve kalitedeki arabalardan birisidir. Zaten motor kalitesini ve ömrünü konuşmaya gerek yok, alın ömürlük binin diye araba yapmış adeta mitsubishi. Yol tutuş ve konfor zaten o biçim. Ve bütün bunlara rağmen yakıtı oldukça ekonomik. iri cüsseye sahip, çok agresif ve ağır duruyor ancak çok atak ve ekonomik bir araba aslında.

Tasarımına zaten diyecek yok, asi duruşu aslında trafikteki ruh halimizi en iyi şekilde yansıtıyor.
(bkz: üç kuruşa beşten fazla köfte)

ben aldım memnunum, tavsiye ederim
1.6 otomatik viteslisini bir kez bile servis ya da tamirciye gitmeden ( kayış değişimı hariç ) sadece yağ ve benzin koyarak 4 yıl 144 bin km kullandığım araba.
çok yakıyor diyenler sanırım kullanmayı bilmiyor. o cüsseye, o konfora, o donanıma ve o estetiğe sahip bir araç olarak fazlasıyla az yakıyor. 1.5 invite modelini denemiştim bu arada.

tamirci düşmanı diye tabir edilen ve kolay kolay bozulmayan, arıza vermeyen bir araçtır. alan kişinin asla gözü arkada kalmayacaktır.
2009 modelini gözüme kestirdiğim araba, 60-70bin km, bilgisi olanlar varsa sevinirim önerilir mi problemi var mı.
şekli şemali güzel kaliteli gözüküyor. bi denemek lazım.
Gideri var.
Köpek balığı karaya çıktı reklam sloganıyla hafızalara kazınmış araba. O Reklamlar ilk çıktığında tek hayalim bu arabaya sahip olmaktı. Sonra çoğaldı hayallerimiz. Hayallerimiz çoğaldıkça gerçeklerimiz azaldı falan.
4 yıl kullanıp 150 bin km yapılan araba. şimdilerde bilecik bozüyük'te.
2011 modelini enistemin aldigi arabadir. eee kiminin duasi kiminin parasi diyorum ve sikiyim ogrencilik hayatini.
Sira 4 silindirli motora sahip oldugu icin hicbir zaman tahtini impreza'ya kaptirmayacak olan otomobildir. Dump valve'ten cikan sesini dinlemelisiniz.
Zehir gibi tabirine cuk oturan ama bir evo olmayan arabadır. Alın bu arabayı daha önce hiç şahin girmemiş bi garaja sokun kız gibi okşayın sonra gece yarısı yanıp sönen dörtlü kırmızı ışıklardan birinin önüne getirin ve birinci viteste yanınızdaki e30la sesleri birbirine karışırken izmaritin yere düşmesini bekleyin. Ve o e30un anahtarlarını alın.
Nfs 2 de açılınca mutlaka alınmış olan araba.
Mutlaka ama mutlaka almak istediğim araba.

Sesini sevdigim. Sinek gibi sessiz. Az yakan çok kaçan.

Yol tutuşuna hasta olunan araba.

2010 model vardi babamda satti. Lpg de 20 liraya 100 km yapiyordu sehir ici.
çok yaktığı söylenemez bizzat kullanıyorum 1.6 118 bg km 300 krş yakıyor. Basarsan 450 krş kadar çıkar ama performansın tadını çıkartırsın.
Alınmaması gerekir çok yakıyor aynı zamanda da baskı balatası 20000 km de sorun veriyor, sadece Dış tasarımı güzel iç tasarım açısından da zayıf olan araç. Uzak durun.
Dizeli olmadığı için tutulmayan enfes binek otomobil. Yol tutuşu, ses(gevrek sesine kurban) tasarım olarak harika orta sınıf binek otomobildir. Köpekbalığı kasaları şayet tüp taktırırsanız 20 liralık gaz ile şehir içi rahat 100 km yapabilen, denenmiş araçtır(1.5 olanları).
Pederin benzinli araca alerjisi olduğu için sattığı eski arabamızdır. Çok hafif ve atik araç.
(bkz: hayalimsin)
ilginç bir otomobildir. dikkat çekici dizayn atak motor iyi bir mühendislik .fakat ikinci eli yok.zaten türkiye alem bir pazardır otomotiv sektörü bakımından.mis gibi renault megane 2 hb yi galeriye götürürsünüz abi bırakma bunu satılmaz sedan olsa başımın üstüne derler.oysa megane ı megane yapan hb tır tüm avrupada.adı volkswagen olan arabaya altı ay önceden sıraya girip 60 milyar para ödeyip klimasızını alanlar gene bu ülke vatandaşlarıdır.