1. 1.
  bir stephen king romanı.orjinal adı ise misery'dir.ayriyeten filmide çekilmiştir.
  2 ... baadir
 2. 2.
  basrollerini kathy bates ve james caan'ın paylaştığı dram ve gerilim dolu 1990 yapımı bir film.. stephen king'in kitabindan uyarlanmıştır.
  ... sinek_sidiği
 3. 3.
  aynı zamanda greenday şarkısıdır..
  1 ... sinek_sidiği
 4. 4.
  ing. sefalet, yokluk.
  1 ... thedewil
 5. 5.
  kathy bates' in 100 kilo ve buldog ifadeyle de oyunculuk şovu yapılabileceğini cümle aleme gösterdiği gerilim klasiği.
  (bkz: fargo)
  ... zargana
 6. 6.
  (bkz: misery loves company)
  2 ... guilt and regret
 7. 7.
  the beatles şarkısı.
  2 ... jagatai
 8. 8.
  stephen king' in en özgün romanlarından biridir.

  kitabını tamamlamak için yola çıkan ünlü bir yazar kaza yapar.. ve onu yol kenarında bulan emekli bir hemşire evine götürür. başlarda yazara çok iyi davranan aynı zamanda yazarın sıkı bir hayranı olan hemşire, aslında garip takıntıları olan, meslekten atılmış bir ruh hastasıdır. yazarın dışarısıyla iletişim kurmasına izin vermez. önce yaralarına ve kırık ayağına özenle bakarken daha sonra onu esir alır resmen ve kaçmaması için vücudunda yeni yaralar ve kırıklar yapar. yazardan istediği sonla biten bir roman yazmasını isteyen psikopat hemşire, sürekli isteklerini değiştirmekte, gel- git yapan ruh haliyle yazarı korkutmaktadır. daha sonra yazar da kadını tanıdıkça onun suyuna giderek kaçmanın yollarını aramaya başlar. ama hemşire sanılandan daah zekidir....

  sinema uyarlamasında yazar paul sheridan rolünde james caan oynarken, arıza hemşire rolünde hollywood' un hakkı yenmiş büyük aktrisi kathy bates harikalar yaratıyor. tek oscar ' ını aldığı bu rol ona ayrıca king' in başka uyarlamalarında da başrol getirmiştir.
  3 ... zargana
 9. 9.
  muhteşem kitap, muhteşem film.. stephen king, kathy bates ve james caan harikalar yaratmıştır. insan konusunu bilmesine rağmen, özellikle filmi izlerken gerilmekten kendini alamaz.
  1 ... yaprak
 10. 10.
  (#1613476)
  ... zargana