bugün

uyumakta olduğundandır.
yalarken nasıl konuşsunlar diye sorulur.
stresten ve üzüntüden kendilerini ayrana verdikleri içindir.
evlerinden izlemektedirler. güzellik yarışmalarını, ben bilmem eşim biliri falan...
Provokasyona gelmeyecek kadar Olgun olduklarındandır.
Provokasyona gelmeyecek kadar Olgun olduklarındandır.
(bkz: göt korkusu)
uyuyorlar.
ciddiyim içerde yatak odasında uyuyor bizimkiler.oy azalmaz evet yine aynı kalır yine geçer başa çünkü gerçekten uyuyorlar.bunu tüm oylarını akp ye vermiş birisi olarak söylüyoruum.

ayrıca çıkamazlar meydana yok onlarda o göt uyuyolar hem yan odada baksana.
susmuyorlar. benim faceden hiç utanmadan "türk polisi"nin taşaklarını yalıyorlar.
susmaları milyonlarca olduklarındandır. onların adına seçtikleri siyasiler gereğince konuşur.
buna genel manada (bkz: demokrasi) denmekte.
Tek yaptıkları olanları izlemek, pis anarşist demek olan boş beyinli kültürsüz insan topluluğunun yaptığı "eylem".
onlar konuşamazlar ki? onların tek ve hayatlarına yön veren en önemli cümlesi "adam gibi adam recep tayyip Erdoğan'dır" hayat felsefeleri budur. konuşsa ne diyecek ki? boş adamdan ne beklersin? zaten uykudalar.
polisin arkasından eli sopalılar cin zaten.
sabırla sandığı bekliyorlar ..
konuştuklarında saçmalıyor olmalarından kaynaklanmaktadır. belki de küsmüşlerdir, cahille muhabbet eden küstürürmüş zaten.
sandıkta bu saatten sonra kimin çıktığı hiç önemli değildir. türk halkı uyandı. türklerle savaşılmaz ey bedeviler. bunu dünya öğrendi, zamanla siz de öğrenirsiniz.

sevgili patronunuz Amerika bile biliyor bunu.
bir eyleme bakarlar eylem mi diye bir de yapana bakarlar adam mı diye.
benim annem babam akp ye oy vermişti (benim oy vermeye yaşım tutmuyordu. 5gün yüzünden.) şuan ellerim kırılsaydıda akp ye oy vermeseydim diyorlar. benim bildiğim tanıdığım gördüğüm akp ye oy vermiş herkes aynı şeyi söylüyor. geçen seçimlerde akp ye oy verenlerde sokaklarda şimdi. 3-5 çıkarcı dışında akp ye oy verecek adam kalmadı. onlarda zaten televizyonlarda "kim seçilirse seçilsin. yeterki bize kömür makarna verilsin" diyenlerden başkası değil. bu devletin yanlış yaptığı birşey varsa o da bu. bizim vergilerimizle ömür boyu çalışmamış insanlara maaş bağlanamaz! babadan maaş kocadan maaş bağlanamaz! bizim vergilerimizle oy satın alınamaz! hiç kimse bizim vergilerimizle bize biber gazı sıkamaz!
izmirde satırla adam kovalıyor aşağılık teröristler ne susması. o satırlar yeri gelince bir yerinize girecek haberiniz yok.
normaldir çünkü akp seçmeni ağırlıkla toplama bir seçmendir. biraz milli takım tabiri gibi oldu ama anlatayım.

akp seçmeni 3 şekle ayrılır.

1- para-menfaat-rant karşılığı akp'ye oy verenler.

2 - kerhen akp'ye oy verenler.

3- gönülden akp'ye oy verenler.

para-menfaat ve rant karşılığı oy verenler hepimizin malumu erzak kömür gibi yardımlar ve ticari hayatta akp sayesinde elde edilen kazanımlar sayesinde akp'ye oy atan kitledir.

ikinci kitle aslında akp'ye oy vermek istemeyen yıllarca merkez sağ partilere oy atmış ama ortada bir sağ parti kalmadığı için seçim dönemindeki kutuplaşmanın etkisiyle akp'ye yönelen geleneksel muhafazakar kitledir.

üçüncü kitle ise gönül rızasıyla akp'ye oy veren dinci muhafazakar kitledir.

birinci kitle zaten menfaati gereği akp'ye yönelmiştir çoğunluğu da erzak kömür alışveriş çeki gibi küçük yardımlar nedeniyle akp'ye oy verdikleri için akp'nin müşkül durumunda yanında olmaları eşyanın tabiatı gereği mümkün değildir zira yardımlar biraz aksadı mı yada kesildi mi bu kitle akp'ye ana avrad sövmektedir bunu bizzat başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü başbakana verdiği raporda bu gerçeklere değinmiştir.

dolayısı ile bu kitleden zor gününde akp'nin yanında olmasını beklemek saflıktır.

ikinci kitle zaten kerhen oy verenlerdir ki bu tür akp rezilliklerinde akp'den kopan oylar bu kitle içindendir.

üçüncü kitle gönülden akp'lidir ama onlar da çok bilinçsiz,güncel siyasetten uzak, cahil, dinci bir kitledir. örgütlü olma dürtüleri hiç yoktur.ancak kapısının önüne otobüs getirip öyle mitinge,yürüyüşe filan getirebilirsin.yani sen uğraşacaksın onu getirmek için o kendiğinden gelmez.

sonuç olarak akp seçmeni başta da belirttiğim üzere çoğu toplama seçmendir.akp'ye bağlı seçmen ise çok cahildir.o yüzden akp'nin destekçilerden aldığı güç çok yetersizdir.bu zaafı azaltmak için de çok para dağıtır, yandaş istihdam eder bu yüzden.bugün akp il-ilçe teşkilatlarında 500 bin insan istihdam etmektedir akp.
bazılarının gerçekten uyanıyor olduğunu gösteren durum. bir insan susuyorsa ya haksız olduğunu birazcık kabul etmeye başlamıştır ya da patlamaya hazırlanıyordur.

ama etrafımda gözlediklerime bakarsam 1. ihtimal daha ağır basmaktadır.
yanlış tespittir.

şahsen hepsi sokaklarda biber gazı sıkıp, gaz bombası atıp, güçlerinin yettiğini dövmektedirler.

ben şahsen 2 gündür binlerce akpliyle karşı karşıyayım. allah inandırsın üniformaları bile var...
akp lilerde ruh yok. onlar ses çıkarmaz. gücünü sandıkta gösterirler. karşı partililerin yanıldıkları noktada burası işte. akp liler ses etmeyince herkesi kendilerinden sanıp iktidara geleceklerini düşünürler. sonra hayal kırıklığı.
24 saat internet başında eylemi takip edip bok atmaya çalışıp sonra "küçük olaylar bunlar, konuşmaya değmez" diyen saftirik şakirtlerin ikiyüzlülüğüdür.
başbakanlarından izinsiz tuvalate bile gidemedikleri için normaldir.