bugün

elindeki polis gücünü yetersiz gören iktidar yandaşlarının, kendilerine moral vermek ve demokratik muhalefeti tehdit etmek için kullandıkları, başbakandan kaynaklanan sözlerden birisidir.
helal olsundur zamanında babayı çocuğa arkadaşı arkadaşa kırdırmayı başaranlar bu sefer hedeflerine ulaşamamıştır. (bkz: it ürür kervan yürür)
yanlış bilinen önerme. susmamaktadırlar. içlerinde doğruya doğru yanlışa yanlış diyenler de vardır. içlerinde başbakanın her söylediği doğrudur diye kabul etmeyenler de vardır. fakat bazıları gibi her söylediği yanlış da dememektedirler.

gezi parkına avm yapılmasına, insanların özel hayatına müdahele edilmesine, halka tam olarak izah edilmeden kanun çıkarılmasına karşıyım. olayların ilk gününden itibaren polise hükümete öfke kusuyorum. sadece oturan, kitap okuyan insanların üzerine biber gazı sıkılıp dağıtılmasını hazmedemiyorum.

ama gelin görün ki işler çığrından çıktı. benim özel hayatıma müdahele ediliyor değerlerime saygı gösterilmiyor diyen adamlar, camilere ellerinde bira şişeleri ayakkabıları ile giriyorlar. kamu mallarına zarar veriyorlar. etrafı yakıp yıkıyorlar. başörtülü kadınlarımıza küfür edip hakaret ediyorlar. yani haklıyken haksız oluyorlar.

direniş masumiyetini yitirir ve kutuplaşmaya giderse yerimiz direnişçilerin yanı olmayacak. antep tabiri ile eşgi üşgü bizim bağın üzümü deyip hükümetten yana olacağız. çünkü direniş sırasında yapılanlar bize gösterdi ki direnişçilerin başa geçmesi durumunda benim özel hayatıma saygı gösterilmeyecek. ben yaptım oldu anlayışı ile kanunlar benim aleyhime çıkacak, benim fikrim yine sorulmayacak.

Hükümeti yıkacağını söyleyenlerin şu sorulara samimiyetle cevap vermeleri gerekir:

- iktidar olursanız başörtülü kadınlarımızı yine dışlayacak mısınız?
- iktidar olursanız bizleri fişleyecek misiniz?
- iktidar olursanız bizim dini hayatımıza saygı gösterip bunu yaşamamız için çaba sarf edecek misiniz?
- iktidar olursanız bizim görüşümüze yakın olan okulları kapatacak mısınız?
- iktidar olursanız kadrolaşacak mısınız?

bütün bu sorulara cevabınız evetse kusura bakmayın sizin de hükümetten bir farkınız yok demektir. Öyleyse hükümete oy vermeye devam...
polislerin de ak partili olduğunu hesaba katarsak hiç de sustukları iddaa edilemez.
kaldı ki izmir'de kadınları dövüp, erkeklere satırla sopayla dalıyorlar.
ne susmasından bahsediyorsunuz?
susan yok. sadece caddelere çıkmadılar. buyrun bu da kanıtı:
http://www.facebook.com/AkPartiyiSeviyoruz
düşünemedikleri içindir. konuşmak için önce cümle kurabilecek kadar düşünme kabiliyetinin olması gerekir. e yok ki adam nasıl konuşsun.
susmamışlardır, buyrun kanıtı;
http://www.cnnturk.com/20...tweet/710437.0/index.html
sandikta basta agizlarini sonra siklerini acacak olan topluluktur.
konuşsalar başlarına ne geleceklerini bildikleri içindir.
savunabilecekleri haklı bir düşünceleri olmadığının farkında oldukları içindir.
direnişe sadece tayyip hayranı olduklarından karşı çıktıkları içindir.
bunca ayaklanmanın ne için olduğundan bile haberleri olmadığı içindir.
biri çıkıp bir şey dese korkudan ölen o milyondan bir tanesinin bile desteğini görmeyeceklerini bildikleri içindir.
vatanını seven adam sadece sandıkta konuştuğu içindir.

Seçim neden yapılır. Seni temsil etmesini istediğin kişiye vekalet vermek için. seçtiği adam seni temsil edemesin, sonra sen memleketi kundaklayıp hakkını ara. sormazlar mı adama senin seçtiğin adam niye senin hakkını aramıyor diye?
milyonlarca akp li sokaklara dökülse bile satılmış türk polisinin arkasinda saklanacaklar ara sokaklarda iki üç direnişçiye 40 -50kişi dalacaklardır . bunlar sözde erkeklerdir . çıksınlar efendim kaba etleri yiyorsa biz sokaktayız bekliyoruz .
Sabirla sandigi bekliyorlarmis.

Olulerin oy pusulalari ciksin diye mi bekliyorlar? Yoksa kendilerine karsit gorustekilerin oylari copten ciksin diye mi?

Birakin lan bu demokrat agizlari, gotlekler.
söz gümüşse sükut altındır.
3/2' si otlanmaktan dönemediğinden konu ile ilgili haberleri yoktur.
akepe defolduğunda yalayacakları kıçın belirginleşmesinin bekleyişidir.

hele bir durun bakalım.
kapasiteleri yüzünden sedece "meeee" diyebilme yetenekleri olduğu için.
(bkz: çıkar koyun postunu ne dediğin anlaşılmıyor)
yapabilecekleri baska birsey yoktur. sayilarini 2 gunde milyondan bine dusmektedir. Bu azalma hiziyle bir kac saate atomlarina ayrilacaklardir.
hep sorumluluklarını başkasına yükleyen, kendi ağızlarını konuşan insanlar yerine, sadece konuşan ağızları benimseyip biat etmiş güruhtan başka da bir şey beklenmezdi zaten.

asla alana çıkacak kadar cesaretiniz olmayacak. garipsememek lazım.
cephelerin ( cephe olarak nitelendirmek ne kadar doğru bilmiyorum ) iki tarafınıda yaptıklarından ötürü asaletten oldukça uzakta görüyorum.

kaos rahatlatıcı sanırım
Kartal sinek avlamaz abisi. Biz tencere tavayla kendini kahraman sananları izleyip gülüyoruz.
dünya haritasında kaçacak yer beğenmeye çalışmalarındandır. sahipleri de onlara yer bakmak için ilk fırsatta dışarı kaçmıştır. inşallah güzel bir barınak bulunur size. ağlamayın akkahpeler.
allah koyunlara konuşma yeteneği vermediğinden kaynaklanmaktadır.
belki de henüz hesaplarına para yatmamıştır. malum hafta sonuna denk geldi...
başbakanlarından izinsiz tuvalate bile gidemedikleri için normaldir.
24 saat internet başında eylemi takip edip bok atmaya çalışıp sonra "küçük olaylar bunlar, konuşmaya değmez" diyen saftirik şakirtlerin ikiyüzlülüğüdür.