bugün

o halde, şöyle nitelendirelim;
-mensubu olduğu millete- "her an ihanet edecek kalibrede" olmaktır?
(bkz: the family/#47045211)
Hakkına hukukuna sahip çıkmaktan aciz bir ezik olmaktır.
Benim açımdan böyle bir seçenek yok, mesela..
a değilsen b'sin.

çok varoşsunuz ya.
-karşılığı- "liberal - totoş" olmaktır!.
2024 yılında sokağa bir çıkın ve gördüğünüz ilk 100 kişiye bakarak şu anki halkın diğer milletlerden daha üstün olan 3 özelliğini söyleyiniz.
Başka sorum yok.
ailesini sevmemek gibi bişeydir.
tabi ki kendi ailesini sevmek, başka ailelere düşman olmayı gerektirmiyor.
Türk milliyetçiliği Atatürkçülüğün temel taşıdır, Türk milliyetçisi olmayan Atatürkçü değildir.

Sahte Atatürkçüler genelde "Atatürk geride dogma bırakmadı şimdi yaşasa milliyetçi olmazdı" gibi argümanlar üzerinden milliyetçiliğe saldırır ama bu argüman da çöptür. bunun "Atatürk şimdi yaşasa kurtuluş savaşı'na karşı olurdu" demekten farkı yoktur.
--spoiler--
ben sadece atatürkçü olup da milliyetçi olmayanları anlayamıyorum..
--spoiler--

işte bunlar bu kavramlardan haberi olmayan salaklardır. Atatürkçüysen milliyetçi olmak zorundasın. Yoksa kendisine Atatürkçü diyemez hiç kimse. Milliyetçi olup da Atatürkçü olmayanlar çok daha büyük salaktır. Sana milliyetini bile Atatürk vermiştir. Osmanlı denen Türkleri aşağılayan Türk düşmanı aileden kurtarmıştır milleti.
en güzelidir. Milliyetçilik ile övünmek veya bir ırka mensub olub övünmek narsisizme götürür ve bizâtihi küçük bir narsisizmdir.
(#47042697).
Onlar atatürkçülüğü yalnızca akp karşıtlığı ve sekülerizmden ibaret gören halktv bağımlıları zaten.
--spoiler--
ben sadece atatürkçü olup da milliyetçi olmayanları anlayamıyorum.
--spoiler--

Onların "Atatürkçülüğü" sadece rakı içmekten ibaret.
Klasik kemalik davranışları.
--spoiler--
ben sadece atatürkçü olup da milliyetçi olmayanları anlayamıyorum.
--spoiler--

sahte atatürkçüler onlar. solcular kemalist taklidi yapar. kemalistleri yanlarına çekmeye çalışıyorlar akılları sıra.
Ben sadece Atatürkçü olup da milliyetçi olmayanları anlayamıyorum..
karşısında Müslüman olunca “törkçööö”;
Ermeni, rum, avrupalı olunca pembe götlü hümaniste dönüşen zevat zaten milliyetçi değil ki.

Bunu milliyetçi biri olarak söylüyorum.
--spoiler--
herkes yaşadığı ülkenin çıkarlarını ve ait olduğu milletin çıkarlarını ön planda tutmak ve onları savunmak zorundadır. milliyetçilik bir vatandaşlık vazifesidir.
--spoiler--

Kelimesi kelimesine doğru.
herkes yaşadığı ülkenin çıkarlarını ve ait olduğu milletin çıkarlarını ön planda tutmak ve onları savunmak zorundadır. milliyetçilik bir vatandaşlık vazifesidir. milli düşüncesi olmayan insanlar bulunduğu devlete ihanet içindedirler.

milliyetçi olup da orospu çocuğu olanlar ise ya düpedüz geri zekalıdır kendisini milliyetçi sanıyordur ya da bu kavramdan haberi olmadan öyle olduğunu iddia eden insanlardır. bir gram din bilgisine sahip olmadan müslüman olduğunu iddia eden insanlar gibidir.
islamcıların yedek lastiği olup mafyatik davranışlar sergilemektense milliyetçi olmamak daha iyidir. bunu milliyetçi biri olarak söylüyorum.
şöyle diyeyim herkes milliyetçi olmak zorunda değil milliyetçi olupta orospu çocuğu olan bazı insanlar var. ve ülke bir yemek, insan türü değil ki onu sevelim sayalım ülke sadece bir küçük bir dünyadır ve bu küçük dünyanın içinde yaşayan insanlarız.
yaşadığı ülkenin üreten, uygar, dünyada söz sahibi bir ülke olmasını istememek ve bunun için gecesini gündüzüne katmamak, dünyaya ülkesi adına eserler vermemektir.
çünkü milliyetçilik, ancak ve ancak ülke tabanlı olduğunda milliyetçiliktir. millet, ırk, etnisite, vb. tabanlı yapılmaya kalkılırsa bunun adı milliyetçilik olmaktan çıkar. lütfen milliyetçiliğin adını bunlarla kirletmeyelim.
Milliyetçi olmak ya da olmamak değil ki mevzu!
Milliyetçi gibi davranabilmek mesele.
Yurdumun insanları m ile başlıyor diye, menfaatçiliği seçse de;
gün gelecek bugün kaçtıkları milliyetçilik, öpecek kıçlarından.
çapulcu olmaktır.
soysuz olmaktır.
(bkz: milliyeti olmamak)
en az milliyetçi olmak kadar normaldir.
çünkü milliyetini sevmemek değildir, sadece onu yüceltmemektir, insan ne ırkını ne dilini ne rengini ne milletini seçebilir.
kişi kavmini sevmekle elbette kınanamaz ama benim milletim bir diğerinden üstündür demek de insanlığa sığmaz.
hasılı ırkçılığa varılmadığı takdirde milliyetçilik hoş görülebilir ama milliyetçi değil diye de bir insana hor gözle bakmamak gerekir.