1. 157.
    mihriban
    1 ... true
  2. 156.
    En güzel türkülerden biri.
    -1 ... gozlerinmeyhanesi
  3. 155.
    şefkatli, merhametli demekmiş.
    ... meyyus
  4. 154.
    Orhan ölmez abimin şöyle bir yorumu mevcuttur. ilginçtir, güzeldir, hoştur.

https://youtu.be/pjco6FbW06c

Edit: değinmeyi unuttuk. Bağlama performansı da ayrı güzeldir.
    -1 ... simdi evet simdiyse hayir
  5. 153.
    Ne adı Mihriban, ne saçları sarı..
    O, Abdurrahim Karakoç’un Mihriban’ı.
    1960 yılında yaşadığı ölümsüz aşkı kelimelerle ebedi kılan Abdurrahim Karakoç’un gerçek adını gizleyip, Mihriban diye seslendiği o güzel Anadolu kızının hikayesi bu.
    Ya da, hayatlarını birleştirmek isterken, ümitsiz aşklarına ayrılık nikahı kıyan iki sevgilinin, ümitsiz, duygu yüklü hikayesi.
    Mihriban’a olan aşkı, Karakoç’a farklı bir olgunluk kazandırmış. Hani şu yürek genişliği denilen şey var ya, öylesine bir yaklaşımı var Karakoç’un.
    Mistik bir olgunlukla, “Son bir kez” diyor, “Son bir kez daha görmek istemezdim. O beni hayalindeki gibi yaşatsın, ben de onu hayalimdeki gibi. O aşk, masum bir aşktı. Güzel bir aşktı. Bırakalım öyle kalsın.”
    2 ... nofeelings
  6. 152.
    dinlerken üzülüyorom.
    -2 ... f ucklife
  7. 151.
    tam bir kadın ismidir. nedense bana esmer,kalın kaşlı, güzel gözlü bir kadını tasvir ettirir bu isim.
    1 -3 ... kursadneferi
  8. 150.
    Ne zamandir sağda solda, sosyal medyada falan sürekli karşıma çıkıyor. Senelerdir bildiğimiz, dinlediğimiz türkü noldu da birden bu kadar populer oldu lan diye merak ediyordum.
    Meğer bi tane dizide caliyormus, o yüzden herkes dinlemeye başlamış.

Diziyi izlemiyorum ama iyi ki çalmış bu müziği. Kendi özünden bir haber insanlar en azından musa eroğlu gibi bi sesi tanimis. Bu da güzel.
    4 ... plasee
  9. 148.
    diziden önce de arif sağdan sık sık dinlediğim türküdür.
    ... kursadneferi
  10. 147.
    Lambada titreyen alevin üşüdüğü eser.
    -1 ... gozlerinmeyhanesi