1. 1.
  Kabuklu su canlılarındandır. balık yemi ve insan yemi** olmak üzere 2 kullanım alanı vardır.
  4 ... gamze
 2. 2.
  geçen aya kadar mide bulandırıcı göründüğünü düşündüğüm ve daha hiç yememiş olduğum fakat istanbulda bir arkadaşın yoğun ısrarı üzerine tadına baktığım ve tadına bayıldığım deniz canlısı.
  valla yıllardaır neden yememişimki...
  6 -1 ... msd
 3. 3.
  Bazı kendini bilemzlerin yenmesini günah ilan ettiği,yemeğin günah ve savabının olmamasına karşı görüntüsü ve yenme düşüncesi pek hoş olmayan yemek.
  4 -3 ... pucca
 4. 4.
  dolması ayrı tavası ayrı güzel.
  yanında bira olursa dahada güzel.
  6 -1 ... sıfırın altında
 5. 5.
  tavasi yağlıdır ama güzeldir yine de. dolması da limonla güzel olur.
  5 ... therion
 6. 6.
  regl olan 3 canlıdan sadece biridir.
  (bkz: kadin)
  (bkz: tavşan)
  6 -3 ... genez
 7. 7.
  deniz i filtreleyerek (denize dağılmış olan planktonları yiyerek) beslenen dışı kabuklu, son derece lezzetli (dolma, tava) deniz canlısıdır.
  2 ... tak tak rock rock
 8. 8.
  haziran sonu ve temmuz bası regl dönemi oldugu bilinen ve bu dönemlerde yenmemesi gereken deniz mahsuludur.
  6 -1 ... karpuzkabugu
 9. 9.
  Bira sonrası yiyebileceğiniz en güzel deniz ürünü. alkol alindiktan sonra midyeciye gidilir, siki bir pazarlik yapilir, tepsi kapatilir, kusana kadar hepsi yenir ve alkole devam edilir... ayrica asiri tuzlu denizde yetismiyor sanırım... *
  2 -2 ... msc
 10. 10.
  bir arkadaşımın mübalağasız 70 tane yemesinin ardından akşam tuvalete girdiğinde çıkan maddenin rengindeki değişiklik haricinde hiçbir ters durumla karşılaşmaması tecrübesinden sonra her rastladığımda agop un kazı gibi yediğim zamazingodur. istanbul ili sınırlarında yenilenin de ayrıca bir çok tehlikeli partikülleri de içinde bulundurduklarını bilmekte fayda var. ama yine de atın ölümü arpadan olsun.
  7 ... devedikeni