bugün

oyunlarda çalışmıyor amk.
işimin dışında, crossfit, yüzmek, arkadaşlarla kafa dağıtmaya çıkmak bu aralar küçük workshoplara katılacağım bakalım.
uğraşı iş güç ve etkinlik anlamına gelen arapça bi kelime olup işgal-meşgul-iştigal gibi kelimeler hep birbiriyle bağlantılıdır şüphesiz.. Bunun yanında günde 40 ve daha fazla girdi girince sağ kısımda böyle bi sekme açılıyo oyun falan oynanıyomuş..
google chrome flash desteğini kestiği için kullanamadığım meret.
uludağ sözlükte günde 40 entryden fazla entry girmiş olan yazarların ulaşabildiği güzel bir kısım. oyun cenneti ashdashd.
uludağ vip üyelerine özel bir hizmet.
Uğraş iş güç meselesi.
buradaki oyunların çoğu artık çalışmıyor. zall bi bak buraya.
evrenin size "vay amk işsizi" deme şeklidir.

pardon sözlüğün...
Linki yok mu bunun ya ?
uğraşılan şey, iş güç anlamına gelen kelime uludağ sözlükte ise 40 entry girenlere afferim çocuuum diyerek verilen ödüldür. boktan oyunlar bulunur.

görsel
uğraş, meşgul olunan herhangi bir şey.
sözlükte günlük 40 entry girmiş yazarlara ödül olarak uludağ sözlük oyun parkının anahtarını vermektir.

sözlük anlamı ise meşgul eden şey anlamındadır. vakit geçirmek için kullanılabilir.
uludağ sözlükte belli bir sayının üzerinde entry girildiği takdirde flash oyunlar çıkan kısım. pacman de dahil.
yalnızlığın ilaçlarından biridir. meşguliyetler verir, ne demiş alim "meşguliyetten daha iyi bir tedavi yoktur."
asıl mesajı "ben hayatımda bu kadar işsiz adam görmedim" olan zımbırdı.
ulan bunca yıldır yazıyorum daha ilk kez bugün dikkatimi çekti. vay alüminyum. evet hizmette sınır falan yok.

"bu sayfayı sadece günde 40 entry'den fazla entry girenler görebilir."

sonunda biz de kırk yaptık. mükafatımıza bak amk! hahaha
Insanin bos zamanlarını degerlendirmek icin yaptigi ugras.

Cümle icinde kullanimi?
Canim cok sıkıldı. Kendime bir meşgale bulmam lazim.
sözlüğün yazara verdiği üstün başarı belgesidir.
beni bunlarla kandıramazsın sözlük.
uludağ sözlükte kırk ve üstü entry giren -girmek?!- yazarlara özel çıkan bölüm. içerisinde vakit geçimelik ufak oyunlar vardır. -beş adet- alt metni şu şekildedir, ''Bu sayfayı sadece günde 40 entry'den fazla entry girenler görebilir.'' şu meşgale adı altında bulunan yeri en azından ayda bir yenilemeliler bence. sürekli oynadığım bölümleri geçmek sıkıntı veriyor ayrıca hiç özel hissettirmiyor da.
an itibariyle sağ tarafta gördüğüm buton.
uğraş anlamındaki sözcük.
sözlüğün oyun kutusu.
az önce açılan buton.
Uğraş anlamına geliyor. Galiba bir putonmus. Piton çıkmasın?