bugün

an itibariyle arkadaşım ve beni becermiş ama en azından öpme zahmetine girişmemiş firmamsı.
pat küt satın aldığı yerel otobüs firmalarında herhangi bir iyileştirme ve denetime gitmeyen, nihayetinde esenler otogarın neredeyse yarısına sahip olan ama aynı zamanda bu sebeple adı sıkça kaza haberlerinde geçen trafik canavarı bir otobüs firması.
sadece türkiye'nin doğusunda saygı gören firma. o da başka adam gibi firma olmadığı için.
rahatsız koltuklara sahip firma.
Bünyesine Varan Turizm i de katarak son dönemdeki diğer firmaların ataklarına cevap vermiş seyahat firmasıdır. Sahibi Galip Öztürk tür. Metro nun Varan ı almasıyla 43 ü özmal olmak üzere 120 otobüslük filo, 200 satış noktası, Varan ismi ve 2 arsa Metro nun bünyesine geçmiştir.
iğrenç bir otobüs firmasıdır.
zorda kalınmadığı sürece binilmemesi gereken firma. böyle olsa daha iyi olur diyemiyorum maalesef. hepten çeki düzen verilmeli bu firmaya; adı bile değişse kardır.
sadece muavinlere değil otobüsün tamamına papyon takılması gereken, ulusal görünümlü yerel otobüs firmasıdır.
yıllardır hep eleştirilen ancak bir arpa boyu yol almayan firma.

bu firma ile hiç yolculuk etmedim, etmeyi de düşünmüyorum. neden mi? yıllardır aleyhte okuduğum yorumlar, kendi arkadaşlarımın anlattıkları yeter de artar bile.
Çok farklı bir deneyim gerçekten. Personel iyi niyetli belki ama yetersiz. Hostes bayan eşiyle telefonda kavga ediyor mesela... Tesadüf mü bu kadar olay acaba. Varan işi de olmamış. Bu imaj düzelmek. 2011 yılında otobüsle giderken kendinizi kovboy filmlerindeki posta arabalarının içinde sanıyorsunuz. Hayal gücünüz kuvvetliyse gözünüzü kapattığınızda kızılderilileri görebilirsiniz.
adını sürekli kaza haberlerinde duyduğum otobüs şirketi. *
konfor kelimesiyle uzaktan yakından hiç alakası olmayan otobüs firması.

edit: bu arada önceden bindiğimde çok net hatırlıyorum biletler kontrol edilirken nerede ineceğiniz sorulurdu, host geldi bileti kontrol etti baktım gidiyor, e dedim biz mavişehir'de ineceğiz(didim e gelmeden) not alırmısın şöyle bir afalladı tamam ben unutmam dedi.

unutmayan o müthiş zekayı mı düşüneyim yoksa metro turizm in kalitesini mi bilemedim.

ikramları hiç anlatmıyorum felaket ötesi.
herkesin bildiği gibi türkiyenin en kalitesiz çalışanlarına sahip en boktan firmasıdır.şoförleri kamyon şoförü havasında işlerini yapmakta yolculuğu ızdıraba çevirmektedir.
nedenini bilmediğim bir şekilde antipatimi kazanmış olan bu firmayla zoraki olarak yolculuk ettim. ne mi oldu anam ağladı hayatımın en uzun ve en streslı 12 saatını geçerdim. işte nedenleri

1. tek bir film kanalı mevcuttu ve 12 saat boyunca tek kanaldakı tek film olan go fast isimli dandik film dondu durdu. gerçi one flew over the cuckoo's nest şahaneliğinde bir film olsaydıda sabaha kadar izlenecek hali yok ya.
2. ben şanslıydım ama cogu kısının kulaklıgı çalışmıyordu.
3. monitoru kapattıgınızda insanın göz kapagını delip gecen mavı yogun bir işik yanıyordu.
4. klima kapanmadı boynum tutuldu.
5. muavının yaptıgı ilk servis yolculugun 4. saatinin sonundaydı.

kıcasası kaymakam olmussun ama adam olamamışsın.
en boktan otobüs firmalarından biridir.
en dandiğidir.
Terminal dışındaki yolcu alma yerlerine hiç bir zaman zamanında gelmeyen turizm şirketi.
kalitesizliğin dibine vuran bir şirket nasıl olurda bu kadar büyür kafam almıyor ve hadi o kadar kalitesizsin o muavinleri çok mu arıyorsun sen ya umarım iflas eder de yollar pamukkale turizm, anadolu turizm e kalır
Trakya'da son 2 sene içerisinde yerel ulaşım firmalarının çoğunu * * bünyesine katan ve Trakya'da ulaşım alanında hızla tekel olmaya doğru ilerleyen firma.

Eskiye göre hizmetlerinde bir nebze olsun düzelme olsa da daha çok yol almaları gerekiyor zannımca.
Rezervasyon yaptırdığım bilet, almayacaksam başkası alsın diye, biletime talip olan kişiye telefon numaramı veren dandik firmadır.
şehirler arası otobüs firmasıdır. bir türlü sevemediğim, saçma salak hareketleri ve çalışanlarının buralar hep bizimdi hala da öyle tavırları sebebiyle mecbur kalmadıkça seyahat etmediğim otobüs firmasıdır.
büyük firmalar arasında kahramanmaraş'a seferi olan tek firma olmasının yanısıra, kahramanmaraş - istanbul arasındaki seferlerden 9,30 ve 7,30 olanlarından 7,30 seferini seçmiş olmanıza rağmen satılmış olan biletleri umursamayıp "iftar saatine denk geliyor" diyerek sefer saatini kafasına göre 9'a kaydıran ve bunun hesabını sormaya kalktığınızda yavşak tavırlarla "iftara denk geliyor hiieeemşeriiieem" diye tepki verebilecek seviyesiz personel çalıştıran sikko firma.

ben eğer 7,30'u seçtiysem belli ki acelem var. götünüzden element uydurmak yerine ek sefer koyamıyormusunuz iftar saatine denk gelmek istemeyenler için zübükler? ya sınavım olsa? ya bir yere yetişme derdinde olsam?
yoldan ördek almaya bayılan firmadır 10 saatlık yolu tam tamına 23 saate abartısız cıkarmıştır. lütfen alkış!
en güvenli, en konforlu ve bunları en ucuza sağlayan, mükemmel turizm ve seyahat şirketi.
sofya'dan istanbul'a gelmek için tercih ettiğim firmaydı bir zamanlar taki bir gece edirne kapı kule sınır kapısından geçerken polise rüşvet vermeme inadına istinaden ve aramalar sonucu içinde eroin yakalanan otobüs firması.