entry'ler (487)

kurtulusuozleyenadam

herkesin nick altına "vasat" yazan yazar. sanırım eksilerde olan kendi karmasından haberi yok..

ayrıca milliyetçilik için de kötü örneklerdir bu tür insanlar ve maalesef sözlükte çokça var.

atatürkü savunur görünüp farkında olmadan veya bilerek aslında kötüleyen ve buna bağlı olarak insanlara atatürk nefreti aşılayan ve tüm milliyetçileri ırkçı gibi gösteren tiplerdir, teklikelidirler..

the franchise

milliyetçi görünüp milliyetçiliğe zaran veren yazarlardan.

ayrıca milliyetçilik için de kötü örneklerdir bu tür insanlar ve maalesef sözlükte çokça var.

atatürkü savunur görünüp farkında olmadan veya bilerek aslında kötüleyen ve buna bağlı olarak insanlara atatürk nefreti aşılayan ve tüm milliyetçileri ırkçı gibi gösteren tiplerdir, teklikelidirler..

kurtulusuozleyenadam

çok ateşli bir genç olduğu kesin.

ama ülkemizdeki gerçekleri artık görmesi gereken yazardır. girdiği çoğu entry'de, milliyetçi olduğunu göstermek adına pkk yerine tüm kürtlere, bilerek veya bilmeyerek, hakeret dolu ve aşağılayıcı ifadeler kullanıyor.

sanırım, kürt = pkk zihniyetini hala taşıyan insanlardan.

(bkz: #13852172) çok sevdiği atatürkü kendi biraz okuyup anlasa keşke...

halısahada 5 dakika koşup ciğerleri şişen genç

sigara içen gençtir.

beni seviyor musun sorusuna alternatif cevaplar

-beni seviyor musun?
+nerde?

üniversite öğrencilerine sorulan kıl sorular

-ne okuyosun?
+edebiyat
-öğretmenlik mi, fen-edebiyat mı?

bunu soran 89 yaşında bir hacıydı. yahu dayı sen çoktan ölmüşsün haberin yok. sen nerden biliyorsun fen-edebiyat ile eğitim fakültesi arasındaki farkı?

ben bu yazıyı dayımın oğluna yazdım

halı saha maçına beni de yaz.

behzat ç

rakibi için (bkz: dilek ç).

iyi halden ceza indirimi

yiğit özgür'ün bir karikatürünü hatırlatmıştır. olay mahkemede geçer:

-köşede bekledim, çıkınca da tepsiyle kafasına vurdum.
+iyi de, yanında silahın, bıçağın da varmış. neden tepsi?
-bir yerde okumuştum, öyle yapınca tepsi müdaafadan az ceza alınıyormuş.
+nefsi müdaafa olmasın o?
-hepsi müdaafa değil mi sonuçta?
+yaz kızım, sanığın yirmi yıl hapsine..
-ama yirmi yıl çok fazla. bilseydim yanımda hafifletici sepetler getirirdim.

gecmis zaman olur ki

müslüman olmakla ak partili olmayı bir sayan yazardır. ayrıca rte'ye baş öğretmen diyerek güldürmüştür.

hasan cihat örteri tınlamayan liseli

başkalarını tanıyan liselidir. gitmeyin üstüne, o da kendi çapında tanıyordur birilerini.

babalar yazar olsa alacakları muhtemel nickler

babaoluncaanlarsin.

dünyanın en kısa ve hüzünlü şiiri

-sizin hiç babanız öldü mü?
(bkz: cemal süreya)

dilek ç

behzat ç bu kadar popüler olmuşken ona rakip olarak çekilmesini beklediğim dizi. ama bu sefer kahramanımız polis memuru değil, devlet dairesinde dilekçeleri düzenleyen dilek ç'dir.

ahmet telli

ankara karanfil sokakta karşılaştığım, sanki o değil de ben şair mişim gibi davranan muhteşem şahsiyet. şiirleri harikadır, hele ki kendi okuyorsa... hüznü sevdiren şairdir.

50 metre yüksekten konserveye balıklama atlamak

şu an öyle bir geçer zaman ki dizisinin senaryosunu yazan coşkun ırmak'ın bir oyunudur. karekter sınırlaması yüzününden hepsini yazamadığım oyunun orijinal ismi şöyledir; "elli metre yüksekten içi su dolu konserve kutusuna balıklama atlamak."

üniversite yıllarının tek cümlelik özeti

bu sefer çok ders çalışacağım lan!

geğirmekten utanmayan adam

"abi almanyada herkes utanmadan geğirip osuruyormuş ya" cümlesindeki almandır. küçüklüğümden beri duyduğum bir cümle, eğer şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik.

yanan sobaya çükünü değdirmek

yapılmaması gerekendir, tehlikelidir. maazallah çocuk neyin yapamazsınız sonra.

yanan sobaya tükürmek

yanan sobaya çükünü değdirmekten iyidir.