bugün

entry'ler (165)

raul meireles

(bkz: geçti bor un pazarı sür eşeği niğdeye).

farry tikki

(bkz: malgani)
(bkz: palm).

farry tikki

(bkz: malgani)
(bkz: palm).

23 ağustos 2012 fc barcelona real madrid maçı

gönülden barca diyorum ama.
barca gecen sene psikolojik üstünlügünü yitirdi.
xavi iyice yaşlandı eskisi gibi oyuna hükmedemiyor. düşünün gecen sene ligde 50 gol atan messiye asısıt yapamamış.
puyol da yaşlandı. eskisi gibi degil.
eskiye nazaran hücüm hattı zayıf. villanın durumu ortada 8 aydır topa vurmamış.
hücümda neredeyse tamamen messiye endekslendiler.
skor üstünlüklerini koruyamıyorlar. gecen sene benim bi çırpıda hatırladıgım 4-5 mac var 2 0 öne geçip macın 2 2 bittigi.
kısaca barça 2 sene önceki kadar kusursuz degil
real yapı olarak iyice oturdu. artık barca maclarına bile özgüvenleri yüksek olarak cıkıyorlar.
mourinho kazanmak zorunda olmadıgı her deplasman macında son derece korkutur beni.

12 ağustos 2012 galatasaray fenerbahçe maçı

askerdeyim meşhur er gazinosunda izledim macı. Penaltıya 1 tane fenrlı itiraz etmedi. Yüzde yüz penaltı oldugu için mi? Hayır. 90 dakkalık oyunn 1 dakıkasında bile galıbıyeti haketmedikleri için utanclarından itiraz etmediler.

347 dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

345. Dönem olarak yollarını beklediğimiz tayfadır.
(bkz: siz gelin de biz de gidek).

galatasaray ın yaptığı transferlerin fos olması

sinirden kendini s.ken tipik fenerli söylemi.
Lan bizim transferlerimize bok atana kdar. aziz babanıza ağlayın da 1-2 transfer yapsın size.

fernando torres

fanatiğin yeni yalan haberine göre kendisi çilektir.
(bkz: sıkma ziya)

behzat ç vs arka sokaklar

arka sokakların amatör futbolcu oldugu ortamda behzat ç. Messi dir.

depresyondayken izlenebilecek filmler

3 idiots

The Darjeeling Limited.

elit kesimin çocuklarına koyduğu isimler

tayanç

toygar

bertuğ

tomarcan(bu da benden).

galatasaray ile dostluğumuz bitti

biz dikkat edersen emre ye okan a kızdık.
sen duydun mu hiçbir galatasaraylının agzından "abi inter şerefsizlik yaptı. bedava aldılar topcularımızı" diye.
bu nedenle 5 milyon verdik aldık ne diyen galatasaraylılar sonuna kadar haklıdır.

aynı şekilde bir zamanlar çok sevdiğimiz emre bölozoglunun fenere transferinde emreye sövdük fenere değil.

sapla samanı karıştırmayalım lütfen.

makuse

türünün son örneklerinden, objektif bir fenerbahçelidir. kendisi samanlıktaki iğnedir. saygı duyulur.

hırsızın elini kesmek

şeriat devletinde hırsızlıga mahal verecek etmenler ortadan kaldırıldıgında uygulanır.
yani adam açsa ekmek çalıyorsa ve sen devlet olarak bu adamın açlıgını gideremiyorsan bu hüküm geçerli değildir.
yani şu an şeriat olsa diyelimki karın hasta ilac alacak paran yok devlette sorunun halletmedi hırsızlık yaptın kimse senin elini falan kesemez.

bu nedenle islam tarıhıne baktıgınızda el kesme olaylarının bir elin parmagı geçmeyecek sayıdadır.
çünkü devlet hırsızlaga mahal verecek durumları ortadan kaldırdıgında yapılan hırsızlıgın bedeli caydırıcıdır.

aynı şekilde tecavüz adam öldürme vs. için gecerlidir.
bence tevacüz eden adam asılmalıdır. kimse çıkıpta bana "tecavüzcü de olsa hiçbir insan öldurulmeyi hak etmez demesin". tevacuze ugrayan kadının yerine annenizi, karınızı veya kızınızı koyun. sonra yine o tecavüzcü için aynı şeyleri düşünün. sonra size hak veririm.
yasaların en buyuk handikapı da bu zaten caydırıcılıgın olmaması.

pastanın çileği kim olacak sorunsalı

alınacağını pek zannetmediğim çilektir. ki bence gerekte yoktur. tabi elmanderi satıp alınırsa orasını bilemem.
malum 6 yabancı muhabbeti var.

güzel günler göreceğiz güneşli günler

çogu şeyi gibi çalıntıdır emeksizdir. yıllar yıllar evvel beşiktaş taraftarı söylemiş bu besteyi. hatta kanal d ye haber olmuştu.

kimin bestesi bilmiyorum ama edip akbayram söyler:
http://www.youtube.com/watch?v=oQS6tmlbJ6Y

al ulan al bunu da al sonra da ananı da al git:

http://www.youtube.com/watch?v=2WEYDOchsA8

kadikoyden bir duyumcu

ortalama bir fb taraftarıdır. daha fazlası değil.
aynı başlık içinde kendiyle çelişmesi güldürür insanı.

internetini paylaşmayan komşu

bende var bunlardan bi adet sözlük.

askerim

hava değişimine geldim.

evde net yok.

istedim vermediler.

sen kotayı skersin dediler.

ben de telefonun bluetooth unu açıp bilgisayara bağladım hattı.

15 kb ile bağlanıyorum sözlük.

halim içler acısı.

felicity jones

kendisinin life crazy filmindeki halleri evangeline lily yi çağrıştırmaktadır.

hamit altıntop

yav hayırlı olsun hayırlı olsun da adamla anlaşıyosun, takımıyla anlaşıyosun, adam kampa geliyo ve hala resmi sitede "hamit altıntop galatasaray'da yazısını görmüyoruz" biri beni aydınlatsın sözlük.
teşekkür editi: tohat mor gabriel ve buadamneyinnesi sağolun renkdaşlarım.