bugün

mitolojik bir yunan kahraman...
jp morganın Ceosu, zengin biriyle evlenmek isteyen hadsiz bir kıza şöyle bi ayar vermiş:

sizin gibi aynı soruları soran pek çok genç kız var. lütfen profesyonel bir yatırımcı olarak durumunuzu analiz etmeme izin verin. benim yıllık gelirim 500 bin doların üzerinde, sizin kriterlerinize uyuyor.

bir iş adamı gözünden bakarsak, sizinle evlenmek kötü bir fikir. cevap çok basit, lütfen açıklamama izin verin. detayları bir kenara bırakırsak, yapmaya çalıştığınız şey ?güzellik? ile ?para? ikilisini takas etmek: a kişisi güzelliği sağlar, b kişisi de bunun için ödeme yapar, gayet adil. fakat burada ölümcül bir problem var; sizin güzelliğiniz kaybolacak ama benim param iyi bir sebep olmadıkça tükenmeyecek. aslına bakarsanız, benim gelirim yıldan yıla artabilir, ancak siz yıldan yıla güzelleşemezsiniz. bu sebeple, ekonomik açıdan bakarsak, ben değer kazanan bir varlıkken siz değer kaybeden bir varlıksınız. hem de sıradan bir değer kaybı değil, katlanarak artan bir değer kaybı. eğer güzellik sizin tek varlığınızsa, değeriniz 10 yıl sonra çok daha düşük olacak.

wall streette kullandığımız bir terimden yola çıkarsak, sizin için ?takas pozisyonu? diyebiliriz, ?satın al ve bekle? değil. sizi satın almak iyi bir fikir değil, bu sebeple kiralamayı tercih ederim. çünkü alışveriş değeri düşen bir şeyi uzun süre elde tutmak hiç de iyi bir fikir değil. aynı şey sizin istediğiniz evlilik için de geçerli.

söylediklerim size zalimce geliyorsa şöyle düşünün; tüm paramı kaybetseydim, beni terk etmez miydiniz? aynı şekilde güzelliğinizi kaybettiğinizde, benim de çıkış yolunu bulmam lazım.

yıllık geliri 500 bin doların üstünde olan insanlar aptal değil; sizinle yalnızca çıkarız ama evlenmeyiz. size, zengin bir adamla evlenme fikrini unutmanızı öneririm. bu arada, yılda 500 bin dolar kazanan o zengin siz olabilirsiniz. zira o kadar parayı kazanmak, zengin bir aptal bulabilme ihtimalinizden daha yüksek.
Diziler sayesinde topluma mağdur ezilmiş aşk kadını olarak lanse edilen, maalesef ki bazı tüp kafalılarin da kendini o duruma düşürmekte bir beis görmediği, kadının en ucuz ve aşağılık hali.
herkesin değer yargılarınca yargılayıp bir çoğunun ayıplayacak sonuçlara ulaşabileceği alan razı veren razı konseptinde kadın erkek ilişkisi. oysa ilk taşı en günahsız olanınız atsın.
Kadınların yüzde 90 ıdır aslında. Bu patronuna yavşayan plaza kadınlarıdır mesela. Ya da ne bileyim evli erkekleri ayartmaya Çalışanlarda olabilir bunlar hep metres ama şöyle birşeyde var karısını aldatan her erkek mutsuzum evliliğim iyi gitmiyor boşanacağım diyerek diğer kadını beklemeye alır. HiÇ ben Çok mutluyum eşimi seviyorum ama gel arada senide dürteyim diyenini gördükmü mesela?
bir adamin ve kadinin yasayabilecegi en mide bulandirici iliski. ama ask degil, olmamali.
hiç bir zaman iyi bir anne, iyi bir eş, iyi bir insan olamayacak insancık. kendini para veya cinsel dürtüler adına ikinci sıraya koyabilen bir kadındır. toplumda her zaman aşağılanarak bakılmaya mahkumdurlar.
Bazen yanlış anlaşılmalara neden olur.

Annem: oğlum babanın metresini gördün mü?
Ykcy: nasıl anne? Nasıl sorular onlar?
Annem: babanın metresi oğlum. Perde ölçüsü alacağım.
Ykcy: ?!
Zevk veren bir kadın. Evet.
metrenin çoğulu ehe.
bu filmde türkan şoray çatır çutur öpüşmektedir.

türkan kuralları biraz ihlal mi edilmiş ne?
An itibarıyla Türkan Şoray Yeşilçam Smart'ta ağızdan da olmak kaydıyla sürekli öptürmektedir. Hani öptürmüyordu la bu?
(bkz: nöbetçi sevgili)

(bkz: yedek sevgili)
türkan şoray ve can gürzap filmi. ben bu kadar tutkulu bir türk filmi daha izlemedim ömrü hayatımda.
aşık olandır falan gibi yorumlara götümle güldüğüm kadın modeli. engin hayat tecrübemle size metres müessesesini açıklayayım efem, böyle romantik fikirlere kapılmayın siz de.

metres number one: en sık görüleni muhafazakar çevre metresi.

güneydoğu, aşiret falan değil benim dediğim. kuma ya da kapatma müessesisini de çok bilmem. düzen nedir birinci ağızdan anlatacak tecrübem yok. burada çok fazla zengin olmayan, şehirli anadolu insanıdır söz konusu zat.
türbanlı olanları dudak uçuklatacak kadar çoktur. er kişinin şirketinde çalışıyor olma olasılıkları(hizmetli, temizlikçi, sekreter vs. olarak) çok yüksektir. altın aldırırlar, maaşlarını arttırırlar, işlerini şirkette görür, eve iş götürmezler. bazıları evlidir, bazıları ana kız aynı adama verir. (burada lazko abartmamakta, bire bir çevresinde gözlemlediği olayları sözlükle paylaşmaktadır.)garsoniyer olayı düşünüldüğü kadar yaygın değildir bu kesimde ama hiç yok da değildir. çoğunluk patronuna vermektedir ofiste, arabada falan...tekrar ediyorum. büyük bir bölümü zaten başkasıyla evlidir.
çok önemli bir nokta vardır ki kimse bilmemelidir ne yaptıklarını, akraba, komşu vs. bu kesimde metres=orospu. orospuların seçici olabileceğine inanılmaz, parasıyla değil mi, bana da ver o zaman diyecek adamlar kapıya dizilirler. kadın evliyse ve kocası öğrenirse çekip vurabilir, ya da ganimete el koyup sokağa atabilir. kadın bekarsa ailesine söylemekle tehdit edecek erkekler teker teker sikerler, tır geçmiş gibi olur bu kadınlar sonunda. o yüzden gizli kalması elzemdir ama her zaman mümkün olmaz.

metres number two: ikinci en sık görülen metres tipi. zengin godoman söğüşleyici maitresse.

bir lüks daire, güzel bir araba, ayda en az bir kez eşten habersiz güzel mekanlara beraber gidip romantik bir akşam geçirme, mücevher, yakınlara da ev ve iş sağlama vs. gibi şeylere çalışır bu hanımlar. genelde güzel bir vücutları ve sarıya boyanmış saçları ve sürekli kikir kikir gülen bir halleri vardır. arkadan da verirler, başları ağrımaz, sevişmeye hazırdırlar hep, görevlerini aksatmazlar, arada formalite gereği kıskançlık falan yaparlar, şımarık kadın tribi görülür daha çok neşe olsun adama diye. adam eğer baya zenginse ikinci kadın değildirler sadece, adamı sık sık başka başka kadınlarla da paylaşırlar. adamın zevkine göre grup yapabilirler başka kadınlarla/erkeklerle beraber. (lazko katiyetle abartmamakta, bildiklerini paylaşmaktadır)
muhafazakar kesimin aksine bu kadının çevresinde metres=orospu değildir, o yüzden bazen bilinir ne oldukları, o kadar gizli kalmayabilir. kimse yüzüne vurmaz. burjuva çevrelerde orospunun seçiciliği saygıyla karşılanır, hemen parasıyla değil mi diye salyaları akmaz diğer adamların. yine de ilerde bir gün aman kendi hayatımı kurayım, bırakayım evli adamı yeterince söğüşledim dediklerinde suratlarına bakan pek olmaz. bakan da hemen anal ister, alışkındır diye, saygı görmez, erkekler tarafından sadece fuckbody, kadınlar tarafından da ezilmesi gereken bir hamamböceği gibi görülürler. şehir falan değiştirmedikçe hep çıkar karşılarına bu durum.

üstteki iki metres tipi metres camiasının %98'ini oluşturmaktadır. geri kalan %2'lik kesim aşıktır, seviyordur, adam boşansın kendiyle evlensin diye dualar ediyordur, çevresine göre ya kurşun döktürüyor veya reiki falan yapıyordur, bunların %80'i zaten evli er kişinin eski sevgilisidir unutamamamıştır vs. habire kahve falı baktırır, genelde zayıf kişiliktir ve esas sevdiği hayalleridir. bir platoniklik barındırır bu kadınların er kişiye olan sevgileri, o yokken daha mutludurlar aslında ama yine de vazgeçemezler br süre. bir gün vazgeçerler tabi, normal olarak. bu kadınlar metres oldukları halde daha çok aldatılan eş gibi hisseder ve öyle davranırlar yani evli bir adamı elde tutmak için yapılan fingirdeklikler yoktur sadece. bir müessese değildir onlar için metreslik, çok sık olarak adamın kafasını da ütülerler karından boşan artık diye, arıza yaparlar sürekli, fazla sürmez metreslikleri erken sona erer. ya kendileri kafayı yiyip ayrılırlar, ya da adama ciddi arıza çıkarırlar, adam şutlar.

neyse bir erkek olarak şunu söyleyeyim. en az koca kadar aldatandır metres de. hırsızlıktır yaptığı bir nevi. işin hukuki yönünü de paylaşmaları ve tazminat ödemeleri doğru bir karardır.
Amanda Quick romanlarındandır..
''o, sadece metres olmayı planlamıştı, ancak beyefendinin başka planları vardı...''
Yüklü maliyet.Gecelik olanları ve vur kaç kullanımlıklar daha ekonomik.
erkegin,nikahlı olduğu karısıyla gecen vaktinin dışında kalan sure içinde vakit gecirdiği 2. kadın
canciş, kunciş, tatliş, gibi sıfatlarla güzel kılıflara sokulmak istenen fakat, bildiğin evli erkeklerle düşen kalkan kişilere söylenen kavramdır.

ayrıca; aile yıkar bu pisliklerin bir çoğu. hele bir de çocuk varsa o aile de, günahları çok büyük olur kanımca.
gönüllü orospudur.

edit: evet metresim var, ben de evli erkek orospusuyum eheh.
köylü mehmet ağanın nikahlı karısı,bill gates'in metresinden daha yüksektir ve saygıya daha layıktır.
ikinci planda olmayı bile bile kabul etmiş, erkek kişisinin (evli tabii ki) istediğinde yanında olduğu istemediğinde şeyine sallamadığı hatun. bunların evli olup da evli adamlarla fingirdeyenleri de mevcuttur. onlara da dilimin elvermediği, terbiyemin müsaade etmediği kelimeler sarfediyoruz.
Fransızca bir kelime olup esas yazılışı "maitresse" ve anlamı "bayan öğretmen" dir. Ancak Osmanlı Devleti zamanında soylu aileler çocuklarına bu Fransız mürebbiye dedikleri metresleri tutup ders aldırırlarken evin beyinin bu metreslerle olan ilişkisi sebebiyle zaman içinde bir anlam kayması yaşayarak evli erkeklerin gizli ilişki yaşadıkları kadına verilen ad olmuştur.
vaudeville for vendetta nın deyimiyle üvey karı dır.
yasak aşkı uğruna ağır faturalar ödeyen öteki kadın. aşağılamamak hemen yargılamamak lazımdır. ben asla olmam diyen nice makam, mevki sahibi kadınlar yaşamıştır bu duyguyu. erkekler için çoğu zaman evdeki dırdırdan kopmak, tek düze olmuş, hatta ayda yılda sayısı bire inmiş seks hayatını renklendirmek, evdeki kadının anlayamadığı duygularını paylaşma yoludur belkide. dürüst olunmalı ilişkileri bu düzeye indirmeden yaşamalıdır en doğrusu ama her zaman kolaymıdır evdekini bırakıp gitmek. parası olan adam için ise kendini sorgulama yoludur bu kadın benim paramın peşinde mi yoksa beni seviyor mu diye.
güncel Önemli Başlıklar