bugün

sanal evren.
ikinci dünyamız olacak burası. burası gelecek yüzyılın evreni. ve bizler herkesden önce orada olmalıyız.
Barış özcan bunu beğendi.
Şu olay için şirketlerin saçtığı parayla tüm dünyadaki insanlar bolluk içinde yaşarlar aq. Saçma sapan bişey. Her şeyin Gamer filmindeki gibi olması falan isteniyor herhalde. Yarrak kürek şeylere para saçarlar sonra da dünyanın kaynakları tükeniyor yok su tasarrufu yapın bilmem ne bi siktirin gidin ya. Barış özcan da kafayı yemiş bunlara kafa yora yora. 2000 yılına girerken bilenler bilir uçan arabalar falan olcaktı bu da onun gibi bi hikaye.
şimdi sen diyorsun ki jack bu işi bilmiyor. ? peki...have fun stayin' poor boy.
görsel
Facebookun yeni adı olan kendi isteğinizle yaşamayı tercih ettiğiniz bir dijital dünya. bunun bir sonraki adımı bilinç transferi denilen olay. yani bilinciniz, hafızanız, anılarınız, tecrübeleriniz yani sizin dijital ortamda bir kopyanız olacak. bu ikinci siz tamamen o dijital dünyada ölümsüz şekilde yaşayacaksınız.
Verse'nin meta halidir.
ileride değerlenecek coinlerle ilgili buradan bilgi alabilirsiniz
https://www.coinkolay.com...eden-metaverse-projeleri/
Çok acayip yerlere doğru gidiyoruz. 20 sene sonra 20 sene öncesi taş devri gibi gelecektir. Öyle astronomik bir ilerleme.
Daha fazla göz bozan ışığa maruz kalmamıza neden olacak şey. Önce bi göz naklini falan becerin de sonra bakarız.
hayal gücümüzü zorlayan teknolojidir. pc ve mobil oyunlarda uzman olanların metaverse de zengin olacak.
Gelecek yıllar için şimdiden yavaş yavaş hazırlatıldığımız sanal evren. belki ilk başlarda değil tabi ama öyle bir noktaya ulaşılacak ki insanlar gerçek hayata dönmek bile istemeyecek. hoş felsefik yaklaşırsak şimdi de telefonlardan kafamızı kaldırmadığımıza göre orası da bir evren sonuçta.

sadece metaverse için bir giriş noktası araştırıyorlardı o da blockchain de bulundu. Bakalım ileride bizleri neler bekliyor. Bu arada coin ve metaverse projelerinin değerleri bazılarında milyar doları geçmiş durumda.

https://kripto365.net/met...n-metaverse-coin-listesi/
Beni çok fena dumur etmiş evren. Daha geçen sene Free2play ve mmorpg oyunlarından yola çıkarak, "ulen bu oyunlarda çar satıyorlar, hesap satıyorlar... Aslında varya bir oyun çıkaracaksın, sanal para ile yer satacaksın, sanal materyaller kullarak yapı ve yapı malzemeleri satacaksın. Oyuna talep arttıkça şehir merkezi gelişecek oradaki yerler daha değerli olacak, al sana oyun üzerinden yatırım. Ortada arsa yok ev yok ama para var." diye bir fikir gelmişti aklıma. "Ve ben de fikrimi hayata geçirdim artık çok zenginim" dememi beklemediğizi biliyorum. Beklemeyin zaten. El oğlu metaverse ile bu dünyayı kurdu bile. Sanal gerçeklik, vr,ar derken gerçek oluyor. Vay anasını be.
yaklasik bir senedir; gerek crypto ortaminda olsun gerek insanlari sanal ortamlarda birlestirip etkinlik duzenleme olsun... iki-uc seneye vr gozluklerinizle ofise gitmek zorunda kalmadan calisma imkani sunmak olsun (bkz: modern slavery) , (bkz: obesity) hayati kolaylastirma adi altinda soyutlanmak zorunda kalacagiz.

tabii, sikmisim gelecegi ben yatirimima bakarim diyorsaniz. su projelere goz atmanizda fayda var:

ceek vr coin.
decentraland. (mana).
shiba inu coin. bu aslinda meta olarak girmedi piyasaya ama bu son hamlelerden sonra metaverse ortaminda kendine yer kazanma asamasinda.

edit : mana yi 0.11 den almistim. en son 3.77 gordun, hala hold. neden erken emekli olmayalim !?
edit2 : bazi mahalle agabeylerinden aldigim ozel mesajlara ithafen belirtmek isterim ki... shiba aldigim zaman 0.000000 idi. para ile sidik yaristirmayin, uzucu.
rüyanın meta hali.
Belki de çok mutlu olacağımız platform.
istediğimiz herşeye sahip olacağız sonuçta. Ama sanal.
Boş bir konu.
VR ile bağlanılan yeni minecraft sunucusunun adıdır.
3 boyutlu televizyonlar nasıl fiyasko olduysa bu da tarihe büyük bi çuvallama olarak geçecek.
internette etkileşim içinde olduğun her an metaverstesin bence. Geçen hafta minik yeğenler bizdeydi. Birlikte tombala oynadıktan sonra bilgisayar oyununa geçtiler. Aynı oyunu oynadılar. Avatarları üzerinden sanal alemde etkileşim ve iletişim içindeydiler sürekli. Metaverse işte bu dedim. Kesinlikle fiyasko olduğunu düşünmüyorum. Kısıtlı imkanlarla da olsa metaverse yaşıyoruz aslında. Instagram filtreleriyle olduğumuzdan başka fotoğraflarımızı paylaşıyoruz. Azıcık ucundan köşesinden avatarımızı oluşturmaya başladık aslında. Ben avatarımı düşünmeye başladım bile.

Metaverse ile ilgili Netflixte güzel de bir film var. Ready pLayer one.
3 boyutlu televizyonlar nasıl fiyasko olduysa bu da tarihe büyük bi çuvallama olarak geçecek.
gelecekte büyük bi pazar olur orası da.
Hiçbir şey olmasa bile bir şeyler oluyor.
aman ha, tek umudum bu benim...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar