bugün

entry'ler (522)

gölcük depreminde tavşancılın sırrı

her tarafa izmit gölcük karamürsel alt olup her taraf 1999 depreminde yıkılırken bilin bakalım neden tavşancılda tek bir bina bile yıkılmadı. bunu sebebi o zamanın belediye başkanının 2.5 kattan fazla kat çıkılmasına izin vermemekmiş. bunu elli kere söyledik dilimizde tüy bitti. ne kadar gösterişli sağlam görünürse görünsün çok katlı yüksek binalar aşırı yüklere ve ağırlıklara maruz kalır depremden en çok bunlar etkilenir normal binalara göre bunların sağlam kalın çelikten özel birleştirme yöntemleriye ve özel temel teknolojileriyle tamamen çelikten yapılması lazım. betondan bunları yapmak israftır boşu boşuna olmadık bir şeye zorlamaktır. sadece depremde yıkılmaması değil deprem geçirdikten sonra o binanın ayakta görünmesinin de hiç bir anlamı yoktur çünkü o bina aslında çürüktür. az katlı binalar ve böyle bir şehirleşme olmaldır. mütahit zengin etmek ve bundan doğacak hızlı ekonomi için koca türk milletinin kaynakları milli servet berhava ediliyor tabut gibi koca koca tonlarca ağırlıklar içine insanlar ahmakça sokuluyor hem parasını hem canını bile bile kaybedip aynı beyinsiz yanlışları ha bire yapıp yapıp duruyoruz. bütün herkesin uyanması düzgün hafif az katlı binalarda yaşamaya özenmesi bunun kıymetini anlaması lazım. bu 2 yazıyı herkes okuması anlaması lazım.

https://www.gazetevatan.c...se-o-kadar-riskli-2082107

https://www.gazetevatan.c...lerini-anlatti-2082442/10

çelik yapıya geçme zorunluluğu

zaten gelişmiş düzgün ülkelerde insanlara üste para versen bizim bildiğimiz anlamdaki apartmanlarda oturtamazsın. insani değildir. insanlarda yabancılaşma duyarsızlaşma kimliksizleşme türlü sorunlar yaratır. düzgün gelişimini tamamlamış ülkelerde insanların %70 - %80 i banliyolerde az katlı en fazla 3 katlı evlerde oturur geniş alanlara yayılır. merkezde fins vs. aşırı ticari hareketlerin döndüğü yerler için çok katlı binalar çelikten yapılır. bu ülkede beton ve çelik aslında kötü bir sanayi ürününün bu halka dayatılmasından başka bir şey değildir. kalitesiz kimliksiz kötü kentleşme ve buradan hızlı rant ve kamu soygunu yapmak isteyen siyasi zihniyetin en sevdiği ürünler çimento demir ve bu işi yapacak sahtekar mütahitlerdir. türkiyede yıllardır bu bul karayı al parayı oyunu ile halk fakirleştirilip ülke kaynakları yağmalanıp kimliksiz kültürsüz bu soygun ve talana duyarsız fakir insan yığınları yaratılmıştır.

çelik yapıya geçme zorunluluğu

bunu kaç kere yazdık. yüksek katlı bina çelikten yapılır. fakat çok hassas projelendirme ve çok temiz ince işçilik gerektirir hata affetmez. türkiyede inşaat işlerinin bu kadar çabuk ve hızlı olmasının sebebi göz boyayan beton dökümü ve bir sürü detayının kuralına kaidesine uyulmayıp hemen yükselip ortaya çıktığı için insanlar yapılan işi bir şey zanneder oysa saçma sapan hantal aşırı ağır kütük gibi tabutlardır. beton bina paranla rezil olmaktır. eşşekler eşşekliğine doysun. bütün olay sosyolojiktir. türk insanı temiz sabırlı ahlaklı bir işi yapamaz. hep bir kaytarma aklınca kısa yol bulup o işin ahlakını imha eder. onun için bu ülke insanın karmaşık ve içinde çok fazla bilinmez bulunduran işlerde yer aldığı hiç bir şeye güvenmem güvenmiyorum güvenmedim. tek katlı hafif bir yapıda oturuyoruz.

enkazdan sağ insan çıkınca allahuuuu ekberrr demek

şu inanç sahtekarları din simsarı hırsızlar kamu malı yağmacıları hapse girince biz işte asıl o zaman o tekbiri çekeceğiz. tekbir o zaman anlamlı yerini bulacak.

bu zamanda bile islam düşmanlığı yapmak

bu arap özentiliği arap seviciliği artık baydı. ne türklerde böyle bir şey var ne osmanlıda ne cumhuriyetin eski yıllarında. bunlar işid sahtekarlığı suriyeli vs. lerin kendi vahşi çöl kültürü özentilikleri neyine özeniyorlarsa.

irkçılık dinimizce yasaklanmıştır

ingiliz dölü diye palavradan naralar atıp alttan altta ingilterede tefecilerden borç para almak için türlü taklalar atan hacıhüsrev kafaları parayı bulamayınca yine badeli kıçlarından bu bilmemne kur sistemini uydurdular hayatları yalan dolan.

bu zamanda bile islam düşmanlığı yapmak

oglum orası sünnet düğünü alanı mı ne ölüye saygınız var ne diriye. öyle bağırmak ne oluyor. her şeyiniz hayatınız algı palavracılığı. hiçbir yerde görülmemiş şeyleri badeli kıçlarınızdan uyduruyorsunuz.

sela stokları dolu

peh peh peh bunlar var ya.

recep tayyip erdoğan

bitik ampulu değiştir.

habertürk kanalındaki şok edici iddia

bu yavşak kansız onun bunun çocuğu inanç simsarları algı yönetimi için yapmıyacakları orospu çocukluğu atmayacakları takla yoktur. yalancının sahtekarın önde gideni bunlar. milletin artık uyanması lazım. uyanıyor zaten ama geç oluyor.

halk uyandı artık

halk yazdı bir kenara bütün bu olanları.

halk uyandı artık

bilmemne planı dendiği anda her şey bitti paramparça oldu yok oldu.

halk uyandı artık

bundan sonra hiç bir şeyin ayarı tutmaz. artık bitti. patladılar paramparça oldular.

ampul depremle patladı

lan nihavend zonta sen dedin diye millet fetocu mu olacak embesil göt kafa. depremde ampul patladı dendi isim de yoktu oysa üstüne niye alındın suçlu hemen üstüne alınırmış.

ampul depremle patladı

artık bir hayır gelmez. milletin uyanması lazım.

enkaz başında tekbir diye bağırmak

hep bir ayrışma bölücülük vesilesi çıkaracaklar.

enkaz başında tekbir diye bağırmak

arap özentiliği gösteriş soytarılık. ne oluyoruz la. spor musakabakası mı. insanlar can çekişiyor bunlar tam terelelli pictures.

davy crockett

zeki mürenin gençliği. baaahçeeevaaan gelldiii.

dinsizlerin gercek korkusu

loto dinler. yahudilik olmadı hristiyanlık olmadı islamiyet ya tutarsa. size de çıkabilir.

depremde yıkılan binaların müteahhitleri

asıl büyük sorumlu stabil ve sürdürülebilir olamayan olması gereken yere yüksek katlı bina izni verenlerdir. türkiyenin geneline bu demode hantal ağır yapıları ve tek tipçi bir yaşam modelini dayatıyorsan ve bunlar ne hikmetse çimentoculara ve bunların türevlerine yarıyorsa orada bir sorun vardır. türkiyede hafif yapı az katlı yapı teşvik edilmiyor. öyle olduğu zaman rant ve birden büyük para kazanma muslukları kapanıyor çünkü. beton en çok göz boyayan en sorunlu ve aslında en masraflı malzeme aslında. insanlar gereksizce bir sürü yer olmasına rağmen o çok katlı binalara sıkış tıkış yığılmasaydı bu sorunlar böyle karmaşık ve büyük olmayacaktı.