1. 1.
  *istanbul üiversitesi rektörü, yeni egitim yılı açılış töreninde 6-7 sayfa konuşma okuyarak hafiften baymış; zaten uyutucu özellikteki ses tonuyla ve sayfayı atlarken birden aralara baglaçları sokuşturmasıyla izleyenlere bir uyanma hareketi olan alkış faslını konuşma bitese kadar alkışlamak istense de pek alamayandır. cerrahtır, iyi gözüken bir adamdır.
  2 ... cutcut
 2. 2.
  "alemdaroğlu peygamber gibi adammış kıymetini bilemedik" dedirten istanbul üniversitesinin yeni padişahı.
  1 -2 ... kolibandı
 3. 3.
  adı cumhurbaşlanlığı için telaffuz edilen ve beşiktaşlı olan kimse...
  3 ... ferrole
 4. 4.
  malatyalı, genel cerrah, demokratik, karizmatik ses tonuna sahip büyük insan.
  http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=247600
  1 -2 ... dr rocco amca
 5. 5.
  istanbul üniversite'sinin sanılanın aksine gerici rektörüdür.. sebepsiz yere bahar şenliklerini ve kampüs konserlerini iptal etmeye çalışmış, nispeten de başarılı olmuştur.. başka fakültelerin içişlerine hakim değilim o kadar ama özellikle istanbul işletme'den bir sürü değerli profesörün kaçmasına neden olmuştur.. bir 10 sene sonra şu anki durumundan çok daha kötü bir yerde olacak olan istanbul üniversitesi'nin bu duruma düşecek olmasının baş sorumlularından biridir kanımca..
  4 -2 ... rapper ninja
 6. 6.
  Galiba soyadı gibi parlak olmayacak sonu. Görev süresi dolunca seçilemez.
  3 -2 ... collector
 7. 7.
  10 sene kadar once vakit gazetesine ozgurlukleri geri getirmek lazim diye roportaj veren, turbanli ogrenciye kimlik verecegini soyleyip 10 yil sonra tukurdugunu yalamis turbanli ogrenciye hak ettigi notu vermeyecegini soyleyen alemdaroglu tarzi rektor. duzenin herhangi bir piyonundan birisi. hadi bakalim hayirlisi.
  3 -5 ... ersin34
 8. 8.
  (bkz: jurnalci rektör)
  -2 ... kuvass
 9. 9.
  öğrenciyi aklılen, fikiren, bilimen diil görünüş itibariyle notlandıran insan.
  3 -1 ... nanoyzr
 10. 10.
  istanbul üniversitesine anayasa değişikliğine rağmen türbanlıları sokmayacam diyerek pek de sürpriz yapmayan rektör. sizi o göreve getirenlere şimdi neden ters düştünüz anlamak mümkün değil. yardımcınız şafak ural hakkında yapılan soruşturma neden yarıda kesildi. açıklayın...
  2 -4 ... imper