bugün

son derece babacan, şefkatli olan eski i.ü. rektörü. kendisi görevde olsaydı değil fahri doktorayı birşeyi alamazdı rte. koyu beşiktaşlıdır.
başörtüsü açıklamaları ile * nefretimi kazanmış, israil konsolosuna verdiği ayarlada aferini haketmiş eski rektör.
işletme ve kültür kulüplerinin faaliyetlerine neden ara verdiğini henüz idrak edemediğim güzide okulumun güzide rektörü (!)
üniversitedeki hiç bir gelişmeyi desteklemeyen rektör. nasıl rektör yapılmıştır anlaması güçtür. istanbul üniversitesinin tam yenilikçi, çalışkan, ileri görüşlü, iradeli rektöre ihtiyacının olduğu şu dönemde rektör seçilmesi şaşırtmıştır. ayrıca; türkiye'de tek ıso9001 kalite ödülüne sahip klübü olan işletme klübünün çalışmalarını da askıya almıştır ki tepkinin allahını çekecektir. *
gel de odtü, boğaziçi rektörlerini ve yaptıklarını hayranlıkla izleme şimdi.
okulla ilgili tek icraatı arkasında kendi imzasının bulunduğu civciv sarısı öğrenci kartları bastırmak olan kişi.
iki üç yıl kadar önce de rte ile düğün dernek gezdiğine şahit olduğum kişi. artık ya kaz gelmedi, ya yorgan yandı. atatürkçülüğe flashback tabi mecburen. canım.
"kendimi bir kışla komutanı ve holding patronu gibi hissediyorum." demiş 12 eylül torunudur.
arkadaş sağlı sollu hükümeti eleştirip, siyasetle ilgili görüşlerini ifade ettikten sonra bilimsel özerklikten bahsetmiş 2008-2009 öğretim yılı açılış konuşmasında.
adama demezler mi? senin ne haddine hükümeti eleştirmek. senin işin bu mu? nerede öğrencilerin sorunları, üniversitelerin durumları? bunlar degil mi senin ilgilenmen gereken alanlar. he ben illa hükümeti eleştirecem diyorsan eleştir tabi ama çıkar o cübbeni öyle eleştir. o makam sana bu hakkı vermiyor. önce kendi işini adam gibi yap ondan sonra piyasaya çık don kişotluk yap istersen.
(bkz: Atatürk ilkelerini ve laikliği tartışmayalım)
çok parlak fikirlere sahip mutlu mesut bir insan. bir üniversite rektörü okulun açışında şöyle diyebiliyorsa bize halt yemek düşer:

"Bizi bugünlere başarıyla getiren, bağımsızlığımızı, birlik ve bütünlüğümüzü borçlu olduğumuz Atatürk ilkelerini ve laikliği tartışmayalım"

not: gündemi biraz geriden takip ettiği belli. fazla ilericilik adamı geri iter demişler. ne diyelim. pehhhh

http://www.sabah.com.tr/h...4FC28AEE720AD37D721A.html
hiç sevmediğim bir insan.
alemdaroğlu gibi bir şahıstan sonra geldiği için iyi gibi görünen (alemdaroğlu'na göre doğal olarak..), aslında içi boş yenilikçi ruhtan uzak suya sabuna dokunmayan ruhsuz tip.
güzel görünmek için son derece çirkin bir kızı kanka yapıp ondan prim kazanan adi kız gözümde daha şerefli.
parlak fikirleri olmayan zati.
"laiklerin laikiyim, laikim,
hocaların hocasıyım, hocayım,
rektörlerin rektörüyüm, rektörüm.
ismim mesut, göbek adım parlak,
yıllarca hep böyle bildiniz, siz,
mesut parlak tan palavralar dinlediniz"
ilaç reklamının yasak olduğu bir ülkede iü tıp fakultesine dekan yardımcısının* girdiği anatomi dersinde yeni bulunan bir ilacın reklam çekiminin yapılması için izin verebilmiş iğrenç kişiliktir. hem hakkımız olan dersimizden çalmış hem de eğitim yuvası olan üniversite gibi bir yerde iğrenç kapitalist oyunlarını oynamıştır. her zamanki gibi kafasına ve çıkarına uyana izin verip bir de üstüne öğrencinin hakkı olanı engelleyerek ikiyüzlülüğünü bir kez daha göstermiş şahısımsıdır.
hakkının gasp edildiğini fark edemeyen sürü mantığındaki bi amfi dolusu öğrenci ise bu durumu protesto edenlere 'anlamadılar heralde, reklam çekiliyo burda.' gibisinden cümleler kurabilmiştir. o zaman neymiş: bir mesut parlak(lar) gayet de kolay yetişiyormuş...
her ne kadar hemşehrim olsa da hakkında pek öyle iyi fikirlere sahip değilim. hiç bir insan kendi görüşünü başkalarına empoze edemez. ne yazık ki kendisi böyle bir insan. umarım bu kötü huyundan kurtulur ve ben de bir malatyalı olarak gurur duyarım.
ÜAK* toplantısına bir saat geç kalınca, "nerde kaldınız?" sitemlerine "cuma namazındaydım" şeklinde bir espriyle karşılık veren iü rektörü. cuma namazının onlar için ne ifade ettiğini anlamak için güzel bir nokta.

http://www.stratejikboyut...m/news_detail.php?id=5297
istanbul üniversitesine anayasa değişikliğine rağmen türbanlıları sokmayacam diyerek pek de sürpriz yapmayan rektör. sizi o göreve getirenlere şimdi neden ters düştünüz anlamak mümkün değil. yardımcınız şafak ural hakkında yapılan soruşturma neden yarıda kesildi. açıklayın...
öğrenciyi aklılen, fikiren, bilimen diil görünüş itibariyle notlandıran insan.
(bkz: jurnalci rektör)
10 sene kadar once vakit gazetesine ozgurlukleri geri getirmek lazim diye roportaj veren, turbanli ogrenciye kimlik verecegini soyleyip 10 yil sonra tukurdugunu yalamis turbanli ogrenciye hak ettigi notu vermeyecegini soyleyen alemdaroglu tarzi rektor. duzenin herhangi bir piyonundan birisi. hadi bakalim hayirlisi.
Galiba soyadı gibi parlak olmayacak sonu. Görev süresi dolunca seçilemez.
istanbul üniversite'sinin sanılanın aksine gerici rektörüdür.. sebepsiz yere bahar şenliklerini ve kampüs konserlerini iptal etmeye çalışmış, nispeten de başarılı olmuştur.. başka fakültelerin içişlerine hakim değilim o kadar ama özellikle istanbul işletme'den bir sürü değerli profesörün kaçmasına neden olmuştur.. bir 10 sene sonra şu anki durumundan çok daha kötü bir yerde olacak olan istanbul üniversitesi'nin bu duruma düşecek olmasının baş sorumlularından biridir kanımca..
malatyalı, genel cerrah, demokratik, karizmatik ses tonuna sahip büyük insan.
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=247600
"alemdaroğlu peygamber gibi adammış kıymetini bilemedik" dedirten istanbul üniversitesinin yeni padişahı.
*istanbul üiversitesi rektörü, yeni egitim yılı açılış töreninde 6-7 sayfa konuşma okuyarak hafiften baymış; zaten uyutucu özellikteki ses tonuyla ve sayfayı atlarken birden aralara baglaçları sokuşturmasıyla izleyenlere bir uyanma hareketi olan alkış faslını konuşma bitese kadar alkışlamak istense de pek alamayandır. cerrahtır, iyi gözüken bir adamdır.