1. 1.
  isa peygamber

  Tanri nın dünyaya insanlara dogru yolu ögretmek icin tekrar gönderileceğine inanılan kişi.
  4 ... kısmetsiz
 2. 2.
  mehmet ali ağca'nın olduğunu iddaa ettiği beklenen peygamber
  4 ... paramecium
 3. 3.
  (bkz: sabatay sevi)
  3 ... baadir
 4. 4.
  ara ara birilerinin "ben mesihim" şeklinde ortaya çıkması sebebiyle, hz. isa'nın adlarından biri olması dışında delilik alameti olmuştur.
  4 ... cikarinbeniburdan
 5. 5.
  (bkz: hasan mezarcı)
  3 ... martyns
 6. 6.
  ben bu ismi biyerden hatırlıyorum martyn
  1 ... totem
 7. 7.
  isa peygambere verilen isimlerden biridir. el süren, el sığayan anlamlarına gelmektedir.
  3 ... unique270
 8. 8.
  isa peygambere verilen isimlerden biridir. daha cok yahudiler arasinda yaygin olan bir inanca gore, gunu gelince gokten inecek, yikilan yahudi devleti'nin kutsal birligini yeniden kuracak, ezilen yahudi milletini kuratacaktir. Mesih tanri gucu tasiyan, tanri'nin yeryuzunde butun alemlerde temsilcisi yuce bir varliktir. olmemistir ve goklerde yahudi milletine vaadedilen kurtulus gununu beklemektedir.
  2 ... gelidonya
 9. 9.
  Batı medeniyetlerinde Mesih anlamında kullanılan Khristos sözcüğü, ibranice Mesih sözcüğünün Yunanca karşılığıdır. Dünya üzerindeki değişik dilleri kullanan Yahudiler, "khristos" sözcüğü ve "christ", "christos" vb. varyantları Hıristiyanlığı ve isa'yı çağrıştırdığı için Mesih sözcüğünü kullanmayı tercih ederler.
  2 ... comenta
 10. 10.
  Sozcuk anlamiyla "yaglanmis" veya "el surulmus" demektir. Isa Mesih zamaninda insanlari iyilestirmek veya kutsamak icin yaglar kullanilirdi. mesih de bu yaglarla kutsandigi icin o'na bu isim verilmistir.
  2 ... vamosalacasa