1. 1.
  hararetli bir tartışmaya girdiğin başka bir yazara verdiğin cevapdan sonra yenile tuşuna defalarca basaraktan kasma eylemi..
  -1 ... aktif matkap
 2. 2.
  Telefonun tepesinde liv liv yanan show ışıkları olsa bile, ses açık olsa bile (yani her halükarda duyacak ya da görecek olsan da) yine de gözünü dikip son msj dan itibaren dakikaları saymaktır
  3 ... kuduz gelincik
 3. 3.
  rahatsızlığın son evresinde telefon monitöre , tv ye yada ses çıkaran herhangi bir aletin yanına konur gözleri/kulakları ekrandan/sesten uzaklaştırmak imkansızlaşır.
  görüntüdeki/sesteki her titreşim mesaj sanılır , ekrana bin kez bakılır ,
  keşke telefonlarda da yenileme tuşu olsaydı diye hayıflanılır.en son telefonun bozuk olduğuna kanaat getirilir.
  3 ... lusi
 4. 4.
  geçen dakikalar yıl gibi gelir. gelen mesaj eğer iyiyse sevinç gösterisi , kötü ise yıkılış gösterisi yapılır. uzun zaman geçmesin diye beklenilen zamanlardır.
  ... muhasebeye giris
 5. 5.
  telefonu başucundadır üstelik seside açıktır hatta florasan lambası gibi yanan ışığını farketmemek imkansızdır. ama beklenilen mesaj bir türlü gelmez. bu entryi girerken bile gözün hala telefondadır. bilirsinki beklenilen kişi çok yoğundur yoksa niye cevaplamasındır? son gönderdiği mesajları tekrar tekrar okursun sonra snake II oynarsın arada bir oyunu bölüp bakarsın mesaj kutusuna. entry uzadıkça uzar fakat mesaj hala gelmez. işte böyledir mesaj beklemek.
  2 ... yok bulamadim
 6. 6.
  mesaj bekliyor olduğunuz aklınızdayken, beklenen mesaj asla gelmek bilmez.* ancak, başka bir şeylere yönelip unutur gibi olmuşsanız bir yerlerden mesaj beklediğinizi, işte o an pat diye gelir o çok beklenen mesaj.
  6 ... filozofil
 7. 7.
  özel mesajdan bir yazara sağlam ayar verince 'ne diyecek acaba ahaha' seklinde bir psikolojiyle bezenmiş zevkli bekleyiş.
  -2 ... imitasyon
 8. 8.
  bütün gün mesaj atıp da bir cevap alamama halinde insanı telefona yapışık gezdiren, çileden çıkaran, sinir krizi geçirttiren durum.
  2 ... sevgipitircii
 9. 9.
  keyif gayet yerindedir sevdiceğe de afilli bi mesaj atılmıştır
  dk. 1-yüzde kocaman bi gülümsemeyle sırtüstü yatağa yatılır tavana bakılır.
  dk. 2-gülümseme hafif bi tebessüme dönüşür
  dk. 3-kaşlar çatılır 3 sn de bi telefon kontrol edilir
  dk. 4-telefon elde çevrilmek suretiyle odada volta atılır
  dk. 5-bahsi geçen kişi aranır nerdesin sen mesaj attım 40 saattir cevap vermiosun, iyice boşladın zaten cırlamalarıyla karşı tarafın lafı ağzına tıkanır. bi süre sonra nefes tükenir. telefonun ışığının yanıp söndüğü farkedilir bellek doludur. suratta renk değişimleri gözlenir, mesaj beklemek illet bişeydir.
  3 ... tinkerbell
 10. 10.
  sinir bozucu bir durumdur. bu nedenle önemli bir olay varsa ortada mesaj atılıp telefon kapatılması en mantıklısıdır. cevap gelecekse sabah zaten görülür, gelmeyecekse de lüzumsuz bekleyişten kurtulunmuş olur. oh bedir.
  1 ... cilekrazzi