Kilometrelerle anilan her uzaklik, her mesafe asilir. Asilmaz hic bir mesafe yoktur. Insan isterse her mesafe sifirlanir.
(bkz: erkin koray 1974 nazilli konseri).
ulkemizde yapilmis olan en iyi psychedelic rock sarkisi olmasini birakin,yapilmis en iyi rock sarkisidir.ayrica eger izledigim klibi gercekten orjinal klipse, ulkemizde cekilmis en iyi klip odulune ortaktir.

bahsi gecen klibin linki: http://www.youtube.com/watch?v=yieQmuYMZnE&feature=related
Erkin koray'ın müzik dehasını coşturduğu müthiş bir eserdir. 1970 Türkiyesinde böyle bir müzik , böyle bir şarkı ancak hayaldi ve iki kişi tarafından bu tarz müzik yapıldı. Diğeri kesinlikle Barış Manço ''2023''.
bir gerçek de şudur ki, bu meret aşkı bititir efenim.
Fotoğraf çektirmek için yan yana getirilmiş iki nesne değiliz biz
Güvercin curnatasında yan yana akan iki güverciniz
Mesafeler birleştirdi bizi
Bir de sözler
Razı olma hiçbir sessizliğe
Biliyorsun seni seviyorum
Pencereden bakmayı öğreteceğim sana...*
Haydut grubunun alışkanlık yapan çok hoş seslendirilmiş şarkısıdır.

hasret yolundan saptı.
duygular içimde kaldı.
gördüğüm doğruya baktım.
inanmak gelmedi içimden.
inanmak gelmedi içimden.

dostuma çok uzak kaldım.
dostluğumun farkına vardım.
yeterlimi isteğim bu sandın.
yine karardı içim derinden.
yine karardı içim derinden.

sen ve ben yarattık birbirimizi.
mesafeler ayıramadı ikimizi.
sen ve ben yarattık birbirimizi.
mesafeler ayıramadı ikimi.
erkin koray'ın tüm insanlığın istifadesine sunduğu türkiye'nin belkide dünyanın en iyi psychedelic rock şarkılarından biridir.
cemal süreya'nin şiirinden;
" Ne kadar yakından ve arada uçurum;
insanlar, evler, aramızda duvarlar gibi.." dizelerini akla getiren uzun , bitmek bilmeyen ve belki de hiç bitmeyecek olan şeylerdir.
"Mesafeler diyorum,
Olmamalılar..."

(bkz: özdemir asaf)
Ayri dusurur insanlari, anneden, babadan, kardesten... En cok da sevdigin kisiden ayri dusurmesi can acitir. Sevdicek mutsuz oldugunda gidip kocaman sarilabilmeni, mutlu oldugunda da yanibasinda olup birlikte mutlu olabilmenizi engeller, sovdurur yollarina...
cemal süreya'nin şiirinden;
" Ne kadar yakından ve arada uçurum;
insanlar, evler, aramızda duvarlar gibi.." dizelerini akla getiren uzun , bitmek bilmeyen ve belki de hiç bitmeyecek olan şeylerdir.
"mesafeler diyorum.. olmamalılar."

özdemir asaf

edit: eksileyen arkaşa özel not: en azından şaire saygı duy. anlamına değil.
Mesafe dediğin nedir ki? Bir tren,bir otobüs,bir uçak bileti..
mesafeler, uzaklıkla ölçülmüyor bazen.
tartışmalara dahi duyulan özlemi anlatırken, bazıları içinse unutmaya doğru giden yolları anlatır.
Bana karşımdakiyle ne mesafede duracağımı
hep karşımdaki hâl ve yaşam diliyle anlatmıştır,
Ben de ona uyarım.
Mesafe korkunç bir şeydir, özlüyor mu, unutuyor mu yoksa uyutuyor mu bilemezsin..
en çok küfür edilen şey olsa gerek. *
aynı şehirde birbirine yakın fakat mesafeler diyen herifin saçmaladığı belirten kelime.
Mesafenin önemi yoktur.Burnunun dibinde olsa ne olacak? Seni anlamıyorsa . Ama birisi vardır ki dünyanın öbür ucunda.. En ihtiyaç duyduğun anda, iki satırıyla bile olsa, Bir çırpıda yanı başında..Mesafe uzaklıklarda değil,

Mesafe fedakarlıkta!
mesafe konu sevdaysa, g.te giren tek şeydir. göreceksiniz...
adını bile duymak istemediklerini her gün görürsün. yüzünü görmekten hiç sıkılmayacağınla ise aranda mesafeler vardır.

bob dylan.
Aşkın katilidir.
.mına koymak istediğim şeylerdir.