bugün

Kristallerle gömülü şehirde 36 beden bir otel odasında hazırlanıyordum..
onbirbuçuk üzerimize çökerken, kadını anlatabilmek ne zor..dayak yemiş gibiydi dizelerim..
Doldurduğum her kadeh bahşedemediklerim içindir.
Kadının biri küfür ediyordu sokağın ıssızlığında, Kahire'de buldum kendimi.
Halbuki ben Menora için ağlardım, yahudi bir palyaço sarhoşluğu için ağlardı..

(Mert Caner)

Lodos şairi derler.
yeni nesil yazar demek gelir insanın ağzına ondan bahsederken yaşı itibariyle ancak o kadar eskimişlik vardır ki kelimelerinde modern edebiyatın tam kalbine vurduğunu düşünürken siyah beyaz karelerde bulursunuz kendinizi... 20 yaşında bir bedene hapsolmuş yıllanmış ruhu bir üstadın esintisini getirir bazen. onun kırmızı dünyasındaki oyuncağıdır kelimeler, onunla anlam kazanır çoğu zaman hiç anlamadığımız duygular. *

(bkz: felaket tellalı kırmızı vosvos)

vosvosun kapısını bir kez açmak yeter o dünyaya adım atmak için. zaten inemezsiniz bir daha kırmızı vosvostan... tıpkı bir okuyucusunun söylediği gibi ''Okuyucu aramıyor Mert Caner, kendisiyle aynı araçta yol alacak yolcu arıyor.''

http://www.mertcaner.com
bu adam da güzel yazar..
öyle yazıyor ki, aşık oluyorum adama. kendisini tanımıyorum lakin kelimelerine, cümlelerine aşık oldum.sosyal medyanın her santimetre karesinden takip ediyorum.
adam aykırı şair, sokakların şairi.
evlen ulan benimle diyesim geliyor. ismi de güzel hem. sorun bakıyım birlikte çay içtiği biri var mıymış.
sanat toplum içindir, anlayışı ile yazar. *
sanat sokak içindir, anlayışı ile yazar.
buram buram kaybedenler kulübü özentisi kokan radyo yayını yapan yazar kırıntısıdır.
Yorgun kalkan bir sabahın güneşine sarılırken, ağlamaklı bir nabız tutuyorum hayata..
Bir apartmanın üçüncü katında sızıyorum sevgiye..
Soluduğum şehir, aniden kök salan bir beden olur raksıma..
Uzun bir yolculuğa adımlarımı atarken, boğazın ikiye ayrılışı kadar naif ve kırılgan..
Dolanırken saçaklarına kadar, ağırdan bir duruş..
Sessizce gider, hafif bedenli Osmanbey Metrosu..
Bilinmez; Karadeniz oldu iklimim..
Omzunu açma kadın, yüksekteyim bu gece..
Hüznün ağırken istanbul'u sakın ağlatma; öyle kırılgandır ki bu Karaköy, vapurun sesine ağlar olursun..
Yastığımda saçların, yastığımda saçların saklanırken, tükendiğimizle kalırız..
Verandası eskimiş bir hayatın izlerini taşıyordu son demlerimiz, kirlendik..
Sen ki, nefretime sarıldığın gün dokunamadın..
Yozlaşmaya yüz tutmuş kadehimi bırakıyorum masaya.
Acı dolar ciğerlerime, tutamam..

En dayanıksız yerimden, en büyük cinayetin ortasında öpüyor usulca..

Mert Caner
Rollenmiş şahıs. Şiir sanaldan satılmaz...
bazı kadınların saçları avuçlarınızda kalır gece olunca, bazılarının aklınızda..

mert caner
Meshur olmaya calisan bir garip ergen.
realistlikten uzak, ergen aşıklar için mükemmel bir yazar. Bu adama iyi yazar diyen bir insana cevap verme zahmetinde bile bulunmam.
inacını ve kişiliğini istemeden açıklama zorunda kalıyormuş edasıyla her fırsatta dile getirdiği için şiirlerini öne sürememiş bir yazar.
facebookdan tanıdığım (!) dünya görüşünü sevdiğim insandır.
çıkarmak istediği kitabını sürekli erteleyen, aslında iyi yazan ama artık yazılarını kitaba dökmesini gerektiğini düşündüğüm günümüzün genç şairi.
Sağlam bir Cemal Süreya hayranıdır kendisi.Efenim şöyle anlatayım,bu adamı ve sayfası(felaket tellalı kırmızı vosvos) takip edene kadar ben de sağlam bir cemal süreya hayranıydım.Fakat bu mert caner denen mahluk yüzünden(!) cemal süreya'yı daha bir sever oldum.kendisindeki cemal süreya tutkusundan bir hayli etkilendim ve daha da fazla sevdim,anladım cemal süreyayı.bu işin 1. kısmı.2.kısmına gelirsek,kendisin hayat görüşünü,şiirlerini ve sözlerini gerçekten beğeniyorum.Hergün en az 1 kere profil sayfasına ve vosvos'a uğruyorum.Hep bu şekilde devam etmesini ve bizde yarattığı "ülkemizde güzel insanlar da var" tabirini aynen devam ettirmesini umuyorum.
Mert kardeş 1-2 de ufak olumsuz yorumum olacak.Şiirlerin ve sözlerinde bazen çok kasıntı yazmışsın,sırf şunu da yazayım ya da dur şöyle bir artislik yapayım havası seziyorum.Hani belli ediyor kendilerini.tabi bu sadece benim görüşüm.fakat "bazen" dediğimi tekrardan belirteyim.sıklıkla "adamın dibisin".
bir diğer kötü yorum:Abi sesin çok kötü ya,şiirleri yaz sen,biz okuruz şiirlerini,sen bulaşma o işe.
felaket tellalı kırmızı vosvos kitabını yazmış muazzam yazar, kitap tükenmek üzere ve sonunda aldım!