bugün

entry'ler (452)

sözlük yazarlarının itirafları

merhaba sözlük. ben bugün sözlüğe veda ediyorum. hayatıma yön verecek bir karar vermem gerekiyordu ve sanırım verdim. dün geceden beri haber bekliyordum, nihayet sabahleyin kararımı verdim. ingiltere'ye yerleşiyorum sözlük.

ilk üniversitemden mezun olduğumda hem dil hem de iş için gitmiştim. iki yıl boyunca bir şirkette personel yönetimi ve çevirmenlik yaptım. Sonra ailevi sorunlar başladı,bütün hayatımı yakıp geri döndüm.Özlemişim de memleketi. Bir üniversite daha okuyayım madem yerleştik artık dedim, pamukkale üniversitesi'ne girdim. Şu an son sınıftayım.3 yılda rahat rahat bitiyor zaten. Tek sorunum diploma denkliği.Orada eğitim şartları neler, mesleki eğitime girmek durumunda mıyım bilmiyorum.hiç bir şey yapamazsam yüksek lisansımı orada yapacağım, planım bu.

Oradayken çok talı insanlarla tanıştım sözlük. Bahsedildiği gibi gri insanlar değiller kesinlikle.Belki italya'ya benzemiyor sokakları ama insanları gayet kibar ve şekerler.cüzdanımı kaybettiğimi söyledim ve taksi şoförü sorun etmedi.Telefonunu kullanmak istediğim bir çift de gayet kibar ve cömerttiler. Komşularım türkiye'de oluğum sıralarda çiçekleri sularlardı.iki yılbaşında da kapımda 4-5 paket vardı. patronum babacan ve hoşgörülü bir adamdı. açıkçası buradan daha güzel bir hayatım vardı sözlük. Son iki aydır iyice bunaldım buradan.kimseye ayak uyduramıyorum.insanlar bana göre fazla konuşuyor.ben daha çok okumak istiyorum ama insanlarla uğraşmaktan zamanım kalmıyor. okuldan da artık zevk almıyorum.Ya diplomaya kadar denklik için bir yolunu bulacağım ya da bir yıl donduracağım.bilmiyorum.

Bir hafta önce patronum aradı. 2 ayda bir gibi bir sıklıkta arar sağ olsun. Dönmeyi düşünüp düşünmediğimi sordu.Bende henüz karar vermediğimi söyledim. Bir haftadır ailemle kafa patlatıyoruz. En sonunda karar verebildim.gidiyorum sözlük. Yarından itibaren toparlanıyorum.bir hafta sonra da gidiyorum.

Sözlük zirvesine de katılamayacağımı üzülerek bildiriyorum.Hepinizle çok güzel zaman geçirebileceğeimi düşünüyordum ama benim yerime de güzel muhabbetler ediniz.

Saygılar uludağ sakinleri..
Hoşçakalın.

still loving you

Sonata arctica yı sonata arctica yapan coverdır. Bir de shy var tabi. Tadından yenmez.

tonight

Eski bir george michael şarkısıdır. Kış şarkıları listemde yerini alır.

askerliğin en güzel tarafı

Kadınların askere gitmemesidir. Hangi açıdan bakarsanız bakın. Erkek için dırdır yok, kadın için askerlik yok.

y for yazar

Genelde neşeli, zaman zaman atarlı, lafını esirgemeyen yazardır.

tüm zamanların en iyi yabancı dizileri

House
dexter
the big bang theory
the x files
csi miami dir efendim.

Ha bir de the lost room var mini dizi. Tek geçerim.

sözlük yazarlarının ruh halleri

Sıcak duşta üzerime buz gibi duş perdesi yapısmış gibiyim.
Son sigarama çay dökülmüş gibiyim.
Çaya batırdıgım bisküvi çayın içinde kalmış gibiyim.
Tam evden çıkacakken çorabımı ıslatmış gibiyim, dediğim sorgulamadır.

baileys

Annemin favorisi içecek. Bana çok agır tatlı ve gereginden fazla yogun geliyor. Miller forever.

claricestarling

Kız olmaktan başka bir halta yaramadığımı anladığım yorumlar silsilesidir.

uykusu gelip de uykuya direnmek

Uyuma biraz daha konuşalım diyen sevgili için girilen haldir.

erzurum un izmir den daha gelişmiş olması

Görmesem inanırım dediğim önerme.

anti tuğçe gendigelen

Gendiliginden gelecegini düşündürttügü için bu kadar ünlü oldugunu düşünüyorum. Malum yazarlarımız aşk acısından muzdarip.

the blues brothers

Jailhouse rock parçasını elvis ten daha iyi yorumlayan tek gruptur.

gelmiş geçmiş en iyi sololar

(bkz: gary moore)
Still got the blues.

ilk kez yazar olacaklara nick önerileri

Ney çalan mümin koala.

şeriat gelse gidecekler

(bkz: ben)
Kafama sıkar giderim arkadaş.

adem ve havva nın zenci çocuğu olması

Topraktan yaratılmış iki insan için normaldir.

yagli saclardan kurtulmak

Ölmek. Ölünce kurtulursunuz.

ölmeden önce yapılması gereken şeyler

Şimdi ya da asla filmini izlemek.

en itici kız isimleri

Berna.
Ceylin
simge
buse
özgecan
dilara