bugün

türkiye geneli emllerin bir özeti.
denizlide bir emlde hoca olan tanıdığım bırak ders işlemeyi sınıfta düzgün durmalarını sağlayabilirsem şükrediyorum diyor. durum bu derece vahim.
ayrıca hoca veya sosyolog olmaya gerek yok bir gün eml giriş, çıkış saatlerinde okulun çevresinde biraz dolaşın halin vahametini siz de göreceksiniz.
öğrencilerin kovulmasından başka çağre olmayan olay. bence bu tip öğrenciler mezun olup hakkıyla mezun olan kişilerin ekmeğine engel teşkil etmemelidir. onların yeri okul değil.
bu arada olayın özünün başta ailelerden kaynaklandır. hiç terbiyeli yetiştimemişler çocuklarını.
tipik abaza meslektir.
abd den ithal edilen eğitim sisteminin sonucu oluyor bu görüntüler. ortaöğretimi rezil edelim ara eleman yetişsin, parlak zekalar yale,mite harvarda bir şekilde gitsin adam gibi bilim yapsınlar diye düşündü gavurlar. kısmende olsa tutturdular bu işi.

şimdide bize bakalım; bizde gavurlar gibi orta öğretimin içine ettik mi ettik, fakat odtü haricinde* üniversite diyebileceğimiz bir kurumumuz var mı, yok. biz aynı zamanda işin bokunu çıkartıp yüksek öğretiminde içine ettik elhamdürillah. şu an birçoklarınızın devam ettiği üniversiteler lise düzeyinde bile eğitim veremiyorlar kusura bakmayın. ondan sonra ağlıyoruz 1500 liraya çalışan mühendisim diye. özür dilerim bu eğitim sistemi 1500 liralık mühendis yetiştirebiliyor. yazık.

kimsenin adam gibi mühendis yetiştirmek gibi bir derdi de yok aslında. siyasi ve ekonomik nedenlerden dolayı her ile üniversite açtık. yalandanda olsa üniversite çevresine ekonomik hareket sağladık. amaç eğitim falan değil yani, oralarda okuyan kardeşlerimde eğitildiklerini zannetmesin sakın. bakın abd de bile 40 üniversite varken bizde 100 ün üzerinde.* ben ilme bilime bu kadar aşık olan bir millet daha görmedim gerçekten. şaşkınım.
Kahkaha attıran olay din bilgisi öğretmeni ilahi mi okuyor ders mi anlatıyor belli değli. Arkada ilahi okunurken çakmak yakan çocuk güldürdü.
Tcmizin özetidir.
Cocuklarin yaptigi terbiyesizligi bir kenara birak, onun hic savunulur bir tarafi yok.

Ogretmenin sabrina hayran kaldim. Ellerinden opuyorum hocam.
Olayı yine "laiklik elden gidiyor" sığlığında değerlendiren malları gördüğümüz olay.
dahi anlamına gelen de'yi ayıramayan dangalaklar eğitim sistemine laf atıyor yine...

şunu belirtmek gerek ki endüstri meslek lisesinde sadece meslek dersleri öğretilmez bütün temel dersler öğretilir. zorunlu din dersi ile ilgili sıkıntınız varsa (ki benim zorunlu din dersine dair sıkıntım var mesela. olmaması gerektiğini düşünüyorum) gidip bunu zorunlu din dersi başlığı altında ifade edebilirsiniz. Ha devlet tarafından kendisine verilen işi yapmaya çalışan, muhtemeln addi imkansızlıklardan ötürü emeklilik yaşı gelmesine rağmen mesleğe devam eden bir öğretmene iyi yapmışlar oh canıma değsin demek de videodaki kuduz köpek sürüsünden daha düşün zekaya sahip olmayı gerektiriyor muhtemelen.

sanki ders matematikk olsa uslu duracak bu orospu çocukları.
öğretmen maaşlarını eleştiren sığırların böyle sığırları görmediğidir. amk sığırları. tastik versen okul kapısında hoca sıkıştırıyor orospu çocukları. böyle piçlere eğitim vermek yerine suriye hattına asker olarak döşenmeli. ölürlerse de sikimizde olmaz amk malları.
Nesini yadırgadınız bu öğrencilerin?! Her okulda 3 aşağı beş yukarı olan şeylerdir.

Benim anlamadığım öğretmen neden ilahi okuyor, neden allah muhammed diyor? islam bir meslek mi ki eml'inde kuran kursu gibi bir şeyler öğretiyorlar!??? Bence o hocaya az bile yapmışlar. Bu çocukları bu duruma sokanda eğitim sisteminiz. Almanya da okusalar derslerde böyle mi yapacaktı aynı çocuklar????
normaldir.
meslek lisesinden ne belirir bekliyorsunuz hakketen? ucuz amele yetiştirme yeri işte.
Hiç bir şekilde çözülmeyecek sorundur.

Normal şartlarda bu yaşa gelmiş adam bir takım kavramları ailede öğrenmiş olmalıdır.
öküz kadar olmuş herife büyüğüne karşı saygılı ol derste adam gibi otur böğürme denilmez. dense de işe yaramaz.

bu davranışları gösterenler toplumun asalak bireyleridir. hayatlarının geri kalanında da hiç bir işe yaramayacak, aldıkları her nefeste düzgün insanlara zarar verecek "şeyler"dir.
ogretmenin bir sucunun olmadigi hede. aileleri bunlari nasil egitiyor merak ediyorum. ticaret meslek liselerinin geneli boyle galiba herkesi aliyorlar amina kodumun liselerine. videolara bakilirsa komple sorunlu bir lise.
http://www.youtube.com/re...mersin+eml&submit=Ara
Dayak yiyecekleri için acımamız gerektiği iddia edilen zina mahsülleri ofisinden çıkma bir grup vasıfsızın çektiği görüntülerdir.

amanın dayak atılacakmış çok kötüymüş :(((
hocanın suçuymuş klasik ergen davranışıymış :(((

biz de ergen olduk ızdırabını sikeyim ya hiç bu kadar saçmalamadık bu kadar öküzleşmedik. öğretmen ne yapsın kendinin iki katı boyunda ağzından salyalar akıtacak kadar beyinsiz çocuklara. daha ortaokula giden bebelerin cebinden bıçağı, falçatayı kendi ellerimle çıkartıyorum kim bilir bunlarda neler var?

dayak mevzusuna gelince umarım idare bunları bir kaç hafta sokağa çıkamayacak hale getirir. zira açık söylüyorum dayak bu itlere gösterilecek yaptırımların en ufağı en yetersizi. bu köpek sürüsü toplum içine karışmadan itlaf edilmeli bana kalsa.
kan donduran cinstendir.
allah ıslah etsin.
öğretmenlere de sabır versin.
yazarlıktan olmamak için yorum yapmadığım görüntülerdir.

hadi şimdi bunlar oldu, ya 5-10 sene sonra ne olacak bu itlerin hali..
rezalettir, bunu hep diyorum ben abicim lise gereksiz bir kurumdur, madem ygs cart curt sinav var ilkokuldan baslayin bu egitimleri vermeye, yalandan ne okutuyorsunuz gencleri senelerce.
durup durup öğretmenlere ve aldığı paraya sallayan entellerin izlemesini istediğim videodur.
türkiye'deki eğitim sisteminin temsili görüntüleridir.
bunların ana babasından çıkan buysa bunlardan çıkanla bu ülkenin ne hale geleceğini düşündürür.
bu boş herifler evlenip çoluğa çocuğa karışacaklar. çocuk yetiştirecekler.. vay halimize.
Sadece mersin de degil tum turkiye de her egitim saatleri icerisinde yasanan bir durumdur. Genctir yapar diyip gecilecek durum degil aslinda. Ulkenin genc beyni uzulerek soyluyorum ki cok embesil, dusunmekten aciz, cinsellik durtuleriyle dolu, ana baba icin omur torpusu. Yapilacak tek sey askeri okullardaki disiplin uygulamasini getirmek. Okumayacak olan umitsiz vakalar sanayi ve is dallarinda ucuz eleman olarak dagitilacak. Okuyacak olanlar ozellikle maddi anlamda tesvik alacak. Obur turlu isi sadece ogretmene yikmakla sorun daha da buyuyecektir.
Burada seviyesizce, okumak isteyen diğerlerinin de eğitim hakkını gasp eden tüm öğrencilerin cezalandırılmaları gerekir.
Ver altı ay uzaklaştırmayı, aynı hareketleri o süre boyunca anasının babasının yanında yapsınlar ya da bu tür dengesizlikleri eğitim ortamlarında yapmaması gerektiğini öğrensinler. Ha altı ay uzaklaştırma verirsen "ama bunlar okumaz ki?" diye düşünenler oluyorsa. Okumasın zaten böyle mahluklar. Düşünsene bunlar okuyup yarın belki sana bana hizmet verecek üçkağıtçı, seviyesiz ustalar olacağına hiç olmasın daha iyi değil mi? Madem bunları mevcut eğitim sisteminin hocaları da artık zaptedemiyor...
öncelikle üstteki entrye katılarak; bir meslek lisesinin eğitim hayatındaki sıradan bir gün bu. muhtemelen, öğrenciler bu hareketi yaptıktan sonra öğretmen, yapılan zoruna gittiği için(eh doğal olarak), müdür yardımcısının yanına gidecek ve çocukların hepsi çağrılacak. sonra n' olacak biliyor musunuz?

çocuklara dayak atacak! evet baya kötek atacak. esas bombaya daha gelmedik; işin daha kötü bir kısmı varsa, o da iki gün sonra gene aynı hayvanlıklarına devam edecek! bütün sene tekrarlanacak bu. ya da belki çocuklar toplanıp öğretmeni falan dövebilirler.

gerçi yeni nesil böyle. Galatasaray, fransız, alman, kabataş, italyan lisesi gibi saygın anadolu ve fen liselerinin harici aşağı yukarı manzara bu. en az 1 kez biri bu amına koduğumunu ergen piçlerinin biriyle dalga geçtiği olur. içimizde +30 fosiller varsa çok şaşırmasınlar, çünkü yeni nesil bildiğinizden daha kötü maalesef. artık öğrenci öğretmenlerden değil, öğretmenler öğrenciden korkuyor. artık öğrenciler okuldan atılma korkusunu zerre içinde taşımıyor, öğretmenler zar zor sınavla girdikleri okuldan gitmemek için öğrenciye ses çıkarmıyor, bildiğin "sindiriliyor".

başlığı açan öğretmen olarak açmış, ki çok doğru yapmış, birde öğrenci daha doğrusu gözlemci olarak bende yazayım dedim.
1 yılda 2 dönem ayrı ayrı meslek liselerine gittim. ikisinde de manzara buydu. bir yıl sonra iki dönem 93 ortalamayı tutturarak şehirdeki saygın düz liselerden birine gittim. oradaki manzara nispeten iyiydi, ama sayısal sınıf olduğu için çokta garipsememek gerek.
öğretmenin yetersizliğidir. öğrencinin suçu yok. klasik ergen davranışı sergiliyorlar. öteki ders dişli bir hoca gelsin bak nasıl süt dökmüş kediye dönüyorlar. şimdi avrupayı amerikayı örnek göstermeyin fena bozulursunuz.
klasik endüstri meslek lisesidir şaşırmamak lazım. ne yazık ki bu okullardaki öğrenci profilinin büyük çoğunluğu böyle.