bugün

Atatürk’ün belirttiği ideal Türk sporcusu;

Zeki, çevik, ahlaklı...!
sahanın en iyisi türkiye adına net!
Nazar değmesin.
Keşke bir tane daha olsa onu da forvete koysak.
çok iyi bir defans, adam gibi adam. evet.
Emaneti olan Türk futbolunu geri almaya gelen futbolcu.
Bu gece yüreğiyle oynamıştır.
Bu geceki maç için hırsı,heyecanı da dahil olmak üzere 10 üstünden 10luk oynamıştır.
Her milli maçta olduğu gibi bu gece de yüreğini ortaya koymuştur. Sen çok iyisin çocuk.
Çok iyi ama Tam saatli bomba. Bu şekilde kontrolsüz oynarsa çok kırmızı görür. Fransa 'nın golünden hemen önce net eliyle oynadı hem penaltı yaptı hem kırmızı kart görmesi gerekirdi hakem görmedi.

Daha dengeli olmak zorunda.
alpay Özalan sevdiğimiz abimizdi, janti adamdı. adabı, giyinmeyi çok iyi bilirdi. ben bilmem.
alpay özalan sevdiğimiz bir abimizdi ama defansı da bir tuhaf yapardı.
arkasına adam kaçırır gole giden oyuncuyu rahat bırakırdı, ben bırakmam.
alpay abi defansını tüm defans oyuncuları ile yapardı ben defansımı kendim yaparım.
Allah nazarlarfan saklasın. inşallah hem karakter gelişimi hem de oyunu hep bu çizgide ilerler. De ligt senin sikini kemirsin.
bundan sonra senciyiz. yürüyedur çocuk.
dünyanın en iyi altyapısı olan takımına (sporting lisbon) giderek hayatını ve milli takımı kurtarmış.
"başka söze gerek yok. Ne mutlu türküm diyene"
Adamın kare köküsün merih.
futbolcu mu bordo bereli mi belli olmayan milliyetçi adam. müthiş bir stoper. maçtan sonra bir maç daha olsa koşmaya devam eder.
Çok iyi savunmacı fakat daha dikkatli olmalı ayağa kayarken topa vurayım diye çok penaltı yaptırabilir. Ama gelecek için çağlar ile beraber kilit savunma oyuncumuz.
şüphesiz ki dünyanın en iyilerinden.
Geleceği açık kardeşimin.ben italyan savunma oyuncularına benzetiyorum. Umarım kendini bozmaz ve oyunuyla, karakteriyle gönüllerde taht kurar.
bizleri haksız çıkarmayan, vatanın öz evladı, dünya'nın en iyisi! izmit'in çocuğu herkese yeter.
Alpay özalan ı anımsattı.
Çok beğendim millî takım futbolcusu böyle olur işte örnek alsın bazı ruhsuz herifler.
akın zamanda bonucci'yi kesebilecek stoper. De ligt ile rekabet edebilecek bir tekniği yok ama bonucci'nin ilerleyen yaşından ötürü onun yerini alabilir.
Yıllar öncesine ait bebeklik fotoğrafı;
görsel

Bir selamiyla bütün avrupayı çıldırtan bozkurt.

Yürüyedur.
italya'da istenmeyen adam ilan edilmiş. muhtemelen ingiltere yolcusu.