bugün

siyasi olarak zıt olsakta, fark var saadet var diyerek saygı duyduğum ve sohbetinden keyif aldığım kişilerdendir.
fatal yazarımıza inanılmaz sevgisi var. anlamadım nedendir.
m:mendoza
a:aysengruda

m:mandibula'mın sol kanin bölgesinde nabızsal bir ağrı var.
a:anladım, zonkluyor mu?
m:yani evet öyle de denebilir, pulpa içersindeki hiperemiden kaynaklı basınç artışı ile tetiklenen spontan bir ağrım var.
a:çekelim o zaman.
m:extraksiyon kararından önce endodontik tedavi seçeneğini değerlendirsek.
a:kanal manal boş iş bunlar, çekelim kurtulalım.
m:öhhhm, şey lokal anestezik enjeksiyon yapmadan önce topikal anestezik jel sürmeyecekmisiniz, anamnez almayacakmısınız.
a:gerek yok, aç ağzını iğne yapıcam, sonrasını hissetmezsin zaten.
m:aaagh, hımms, puuf.umarım aspire etmeyi unutmamışsınızdır.
a:şimdi ben kerpetenle tutup çıkarıcam, kafanı oynatma.
m:ama önce bir toms ile eleve etseniz, hem onun adı kerpeten değil de davye değil mi?
a:heeeeyt yettin ulan, bıktım senden de, terminolojik bilgindende şeklinde rüya gördürtmüş gereksiz yazardır.

edit: bir sürü terim çıktı bak açıklanacak. *
anladığım kadarıyla; diş hekimi, taşralı ve kendisinin altta kaldığı bir tartışma sonucu bayan bir sözlük yazarına kin besleyip bunu son birkaç başlık ve entrysine yansıtan yazardır. iş atmıştır da karşılık mı bulamamıştır yoksa söz konusu hüsumette cidden haklı mıdır bilinmez ama kişisel sorunlarını sözlüğe yansıttığından dolayı pek tasvip etmediğim yazardır.

marmara üniversitesi diş hekimliği fakültesi son sınıf öğrencisidir.
gelecekte çocukların kabusu olacak kişi.
dünyayı geniş bir açı ile gördüğünü düşündüğüm bir abim. daha çok görüşmek, sohbet edebilmek dileklerimi ilettiğimdir.
sayın yazarlardan.

vatanını sevmeyen insanı sevmez der. der hakkıdır ama doğru mu der? bence doğru demez. çünkü her şeyin başı insanı sevmek ile başlar. sen önce insanları seveceksin ki vatanını sevebilesin.

vatan dediğin nedir canım benim. sınırları arasında yaşadığın toprak parçası mı? bayrağının gölgesi mi?

esas vatan dediğin milletin ta kendisidir. vatan insandır.

gelelim elif şafak'a, bu arkadaşa göre elif şafak'tan aşk öğrenilmez. oysa bilirmi ki son kitabı tamamen mevlana üzerine kurulmuştur. ve mevlana'nın isminin geçtiği her yerde aşk öğrenilir. hem insani hem ilahi.

kendisine tavsiyem önce insanları sevsin. zaten o sevgi onu vatan sevgisine de ulaştırır.
sempatik beyaz kürt.
agresif beyaz yazar.
beni provakatörlükle suçlayan yazar.

demek ki söylediklerimiz zoruna gitmiş.
nur cemaatinden aldığım burs a takmış yazar. o zaman ona şöyle bir haberim var tez zaman da add den de burs alacam. torpil bulduk azizim!*
tabi sonra bu yazın sonunda istanbul da yiyecez bu bursları boğaza karşı. az kaldı.
bildiğin imper,

o zaman bazı entrylerini beğenirdim. şimdi insanlara ağır hakaretler yapıyor.(beni bluevelve' ye benzetti mesela)
sözlüklerde tekrar yazmam için baya dil dökmüş yazar. bu kadar yokum ben dedim ama varmışım demek. sevilesi insan.
bok gibi geçen bir günün ardından beni telefon ile arayarak acayip mutlu etti bu yazar ya allah da daha onun sırtını yerine getirmez. ağustos un sonunda görüşmek temennisyle!
beraber içeceğiz diye söz veren yazar. ancak hala tutmadı bekliyorum aramasını.
ha bir de işten çıktım güzellik yaparsın abim*.
bir Command and Conquer: Renegade karakteridir. nod takımı adına iş yapar. böyle şok, elektrik tarzı bir silahı vardır. 1000 (bin) krediyle oynayabilirsiniz bu karakteri. ama hakkını falan verir. deli birşeydir. * *
(bkz: cavit/#5538948)

benim gibi espiri fukarasını çakmada olsa cem yılmaza benzetmiş güzel entrylerin yazarı. teşekkür ettiğimiz yazar...
benim duyma özürlü olduğumu çok iyi anlamış yazar. ve de ikizler burcu* olmadığı kesin. yok eğer ikizlerse cidden yüz karamız. * varlığını hep bildiğim ama hiç denk düşemediğim ve sonunda tanıştığıma çok sevindiğim kankiş kişisi.
imhotep hakkında yazdıklarımdan, bi dayak yemedigim yazar.
cemilemin gezdiği dağlar meşeli. bak mendoza şeker parem hz. muaviye ve hz. ali arasındaki mesele hakkında zırt pırt yazıp duruyorsun. en sen özihl sözlük başlığında birilerine muaviye ve yezid yakıştırmaları yaptın. imam gazali ashap arasındaki olaylar kenidisine sorulduğunda verdiği cevabı biliyorsun değil mi. aslanların savaşında çakallar hakemlik yapamaz.

bak bilgisizliğini [ki senin bilerek ashaba dil uzatacak kadar zavallılaşacağını zannetmiyorum ][ashaptan kasıt hz. muaviyedir yezid değil ] göz ardı ederim. ama şu olaylara yorum yaparken birilerini muaviye yezid ilan edip öbür tarafı direk hz. ali ve hz. hüseyinleştirmene kızarım. örnek mi yok başka örnek ver.

ha öz ihl sözlüğe olan kızgınlığın piyasada üyeliğinin olmadığı bir sözlüğün açılmasıysa mentollü mendoza diye üyelik talep et emin ol verirler.
bilmediği konuda konuşmayan bir yazardır. konuştuğu konuyu anlamak için okuyanın da az biraz bilgili olması gereklidir. değilse bu benim suçum değil. hayatında kitap okumamış bilgisizlerin yorum yaparken daha dikkatli davranması tavsiye edilir.
yazık bilipte konuşan yazarlardanmış. hatta o kadar çok biliyor ki imam gazali fetvası falan kendisine işlemiyor. bambaşkaymışsın. ha unutmadan mendoza islam tarihine ait okuduğun eserleri bir yazsanda öğreniversek.
(#5673137)

islam tarihini öğrendiği kitapların listesini yazmış. bunca yıldır kitap okurum böyle kitap adı görmedim.

efsane gazoz .

yoldaş filan değildir. kara hilal denen zat ı muhteremin tarihsel fantezilerini yeri geldiğinde eleştiren yazardır. biz google ile filan büyümedik ama bazıları ülkü ocaklarında mercimek çorbası içerek büyümüşler. süzme ise zaten söze gerek yok...