bugün

orta boy.
ruyalar gorerek yada ölülerle konusarak işlenmiş cinayetleri çözen, savcılık adına calısmaya baslyan medium bir kadının hikayesini anlatan dizidir.Su anda 4.sezonu yayınlanmaktadır.

(bkz: umut vaad eden diziler)
firefox, flock, mozilla, netscape eklentisi. gezdigin sayfalari o anda online olarak me.dium uyesi arkadaslarin ile gercek zamanli olarak paylasabildigin cesitli web sitelerden yeni arkadaslar edinebildigin bir zimbirti.

https://me.dium.com/
(bkz: medium memiş)
27 haziran'dan itibaren dizimax'te 4.sezonu yayımlanacak olan olan diziye oscar'lı aktris anjelica huston da konuk oyuncu olarak katılmış. 6-7 bölüm boyunca seyirciyle buluşacak olan huston dizide oynamayı kabul etmesinin sebebi olarak büyük hayranı olduğu patricia arquatte'i göstermiş bir röportajında.
çoğu insan için ' diziler yıldızı sönmüş oyuncuların boy gösterdiği ayrıntılar ' dır. bu fikre asla inanmadım. mesela colin farrell, david caruso' nun horatio cainesine aynı ruhu katamaz. al pacino, mark harmon' un jethro leroy gibbsine aynı karizmayı veremez. sinema ve dizi çok farklı iki unsurdur.
medium için paragraflarca yazmak isterdim. ama vedalar hep zor oluyor. suçluları yakalama iştahına hayran olduğum allison, geceyarısı uykudan sıçrayarak uyanmalarına alışmış, ona iyi günde kötü günde destek olmuş eşi joe, çok bilmiş ariel, tosuncuk bridgitte, ufaklık marie, savcı devalos, karizmatik polis lee... hepsi kah televizyonda, kah monitörde evime geldi. asla yakalanmayacağını düşünen psikopat bir seri katilin canına okurken, akıllı olduğunu ve suçtan yırtabileceğini sanan suçluların kelepçelenmesine katkıda bulunurken izledik allison' u, hep sevdik.
patricia arquette' ye aşık olmak için çok fazla sebeple karşılaştım. bunlardan en önemlisiyse medium oldu. asla boşa geçmeyen 40 dakikalarım için kendi adıma teşekkürü borç bilirim. inşallah son yıllarda behzat ç haricinde gözle görülür bir dizi tutturamamış sevgili senaristlerimiz de, artık iyice bezdiren aşk ve mafya temalarını terk eder, bu dizide olduğu gibi daha renkli fikirler bulurlar. ben birbirini tekrar eden bu kadar yapım yerine eski ve yeni amerikan dizilerini izlemeye devam edeceğim. kabul etsen de etmesen de adamlar yapıyor.
genellikle eşantiyon ürünlerin hazırlandığı boy. ne small ne large ne de üstü/altı bedenler düşünülür. herkes de tek kalıptan çıkmıştı di mi..
olmuyor. elim gitmiyor. 7. sezon. 13. bölümü tıklayamıyorum. dile kolay, seneler... uykusundan sıçrayarak uyanan, azılı bir suçlunun canına okumak için notlar alan allison' u, ona ayak uyduran, en büyük destekçisi eşi sempatik joe' yi, kibirli ariel' i, büyümüş de küçülmüş bridgitte' yi, şirin marie' yi, ' ben karizmayım ' diyene taş çıkartan dedektif scanlon' u, ciddi savcı devalos' u hatırlıyor ve bir türlü ' son ' diyemiyorum.
her bölüm sonundaki jenerik müziğini hatırlıyorum, uykuya dalmadan önceki son dakikayı akla getiren ve gülümsüyorum. iyi ki izlemişim seni.
izlemesi güzel dizidir. ama artık son sezonlarda biraz sıkmaya başladığı da bir gerçektir.
obvious'un yeni web girişimi olan medium. com'dur. Twitter‘ın kurucularından Evan Williams ve Biz Stone'un ortak girişimidir. Twittervari bir sistemi olmasına rağmen uzun uzun yazılar daha doğrusu makaleler yer alabiliyor. Şu anda medium sadece size üyelik aldırabiliyor, henüz birşeyler yazamıyorsunuz fakat yavaş ama emin adımlarla ilerleyen bu girişimi şahsım adına sevdim.
Özellikle girişimcilik ve pazarlama dünyasında rağmen gören yeni nesil mikro-blog.
ben bu diziyi biriktirip biriktirip seyrediyodum, yedinci sezonun da ilk bikac bolumunu seyredip birakmistim biriktriyodum yine. simdi normalde 20 kusur bolum olacagi ilan edilen yedinci sezonun 13uncu bolumu ciktiktan sonra ben bi sure bekledim suphelenmeden, cunku iki veya uc haftada bir bolum yayinlamalari falan olmadik sey degildi.
2005 yılında başlayıp 7 sezon devam etmiş polisiye dizi. hakkında iyi yada kötü diye bir şey diyemeyeceğim; mentalist, monk, lie to me, vb. polisiye dizileri izledikten sonra artık bunlar ve benzer yapımlar biribirini tekrar etmeye ve sıkmaya başladı. Şu Amerikalılar polisiye sevdasından vazgeçseler ne güzel olacak.