entry'ler (9)

kadir mısıroğlu

21 - 22 temmuz tarihlerinde beyazıt kitap fuarında sebil yayınevi standında sevenleriyle buluşacak, tarihçi yazar ve üstad.

metrobüsteyken geçen arabalara bakmak

bunun en üst kademesi metrobüste giderken ali ağaoğlunun üstü açık arabası ile size el sallamasıdır. vallahi billahi yaşandı.

akp ye oy veren insanlar

şu günlerde en çok küfür yiyen insan topluluğu.

dostum, akrabam, öğretmenim, arkadaşım bu kadar okumuş adamın nasıl gözünün döndüğüne inanamıyorum, ağızlarıyla yelleniyorlar adeta. bu insanların 20 gündür ne müslümanlığı kaldı ne şerefi ne haysiyeti.

türkiye komünist partisi

bünyesinde bir adet adolf hitler bulunuduran partidir.
http://www.tkp.org.tr/dos...orsel/panel_ankara_ic.jpg

kim izliyor lan bunları dedirten diziler

fox dizilerinin tamamı. zap yapıp yarım salise gördüğüm dizilerdir. fakat bir gün yaşadığım şu hadiseyi sizinle paylaşmak isterim.

bir gün babannem bize geldiğinde:
+(trakya ağzı ile) kızanım fox sizde çekiyo mu
- çekiyo babanne açıyım mı
+ aç benim dizim var orda kızanım

derken yer gok aşk biter lale devri başlar, meğersem sonradan öğrendik bananannem tarlayı bahçeyi satıp fox' a ortak olmuş.

medium

obvious'un yeni web girişimi olan medium. com'dur. Twitter‘ın kurucularından Evan Williams ve Biz Stone'un ortak girişimidir. Twittervari bir sistemi olmasına rağmen uzun uzun yazılar daha doğrusu makaleler yer alabiliyor. Şu anda medium sadece size üyelik aldırabiliyor, henüz birşeyler yazamıyorsunuz fakat yavaş ama emin adımlarla ilerleyen bu girişimi şahsım adına sevdim.

neşet ertaş ın türk halkına serzenişi

Evine hırsız girdiğinde şöyle söylemiş üstad:"Ben çalınan eşyalarıma üzülmüyorum, bu ülkenin çocuklarının hırsızlık yapmasına üzülüyorum."

bu zamanda bilgi çok, ama bilge yok. Bu serzeniş tabii ki haklıdır.

format atınca önemli şeylerin silinmesi

hani böyle tüm yedekleri aldım zannedersin de, formatı attıktan bir süre sonra o soğuk etkiyi hissedersin ve müzik klasörünün yedeğini almadığı anlarsın. Artık çok geçtir, o şarkılar tek tek inecektir... *

formanın arkasına yeni transferin adını yazdırmak

Galatasarayın kiralık futbolcuya 10 numarayı vermesi kadar saçmadır.

Not: Galatasaraylıyım.