bugün

Saçları bukle bukle yapan alet edevat.

Bunu sardıktan sonra bekleme süresini iyi ayarlamak lazım. Az tutunca şekil almıyor, fazla tutunca mazallah saçınız yanar elinizde kalır..
bir çeşit el aleti. argoda kullanılan kişi.
aslında güzel yapabilen bir kuaförün elinde olağanüstü sonuçlar elde edilebilen aparat.
ancak gündelik kullanıma uygun değildir maşa ile yapılan modeller, mümkün mertebe özel günler için olmalı.

ayrıca üç kız kardeş oyununda karakterlerden biri.
sürekli siyahlar giyer.
bilinmeyen bir yası tutar gibidir.
kadınları çirkinleştiren alet.
artık braun satin bilmemne ile daha kolay yapılan bir işlem.
(bkz: selahattin demirtaş)
Saça şekil vermek için kullanılan bir alettir.UÜ iiBF Sevgi Meydanı'nda sabahın bir köründeki sınavda bile bu aleti kullanmış yüzlerce tikky kız örneği görmek mümkündür.Gına getirmiştir.
saçımın dipten dolaşmasına sebep olan alet.zamanında çok maşa kullandım.fakat daha sonra hafif bir su dalgası ile bu azaptan kurtuldum.şimdi hanımın çiftliğindeki güllü gibi geziyorum ortada.fakat hala şu diplerde bukle halinde dolaşmış saçlara çözüm bulamadım.o kadar kuaför,o kadar saç kremi eskittim yok bana mısın demedi.bu yüzden ben bu maşa illetini önermiyorum.ilerde kırpık kırpık inatçı saçlarınız olmasını istemiyorsanız kullanmayın,kullandırtmayın.
bayanlarin saclarina form verdikleri, bicim kazandirdiklari elektrik ile calisan duzlestiricidir.

birde; birinin emellerine, gayelerine alet olmus kisiye maşa denir.
genellikle kanuna aykiri bir isi gerceklestirmek icin herhangi bir guc odagi tarafindan belirli bir ucret karsiliginda tutulmus kisi veya organizasyon.
istinye park'ın en şık cafelerinden biridir.
ingilizce derslerinde ilk öğretilen araç gereçlerden biri.
aveanın kutlu müziğinin hatırlatır.

ben bir masa olsaydım daha işe yarardım.doğrudur.
üzerinde yemek yenen, ders calısılan hede. *
kadınların saçlarını dalgalı yapmakta kullandıkları elektrikle çalışan ısıyla saçı yakma gibi bir yan etkisi de bulunan alettir. * *
(bkz: masa altı)
(bkz: rakı masası)
(bkz: kütüphaneli masa)
cocuklukta herhangi bir nesne deyince akla ilk gelen 2 nesneden sandalye olmayanı...
kimi maşalar vardır; cebine üç kuruş sıkıştırılır, artık o tasmalı bir köpek haline gelmiştir. her pislik yaptırılabilir.

kimi maşalar vardır; beyinleri yıkanır, kendilerine katliam yaptırılır. (bkz: maraş katliamı) (bkz: sivas katliamı)

kimi maşalar vardır; kendilerine gizli kapılar ardında 10-20 sene sonrası için sözler verilir, kendileri başbakan koltuğuna getirilir.

bilindik maşalar: ülkücüler, islamcılar.
maşalara kukla da denebilir. caizdir.
yeri gelip sızıp kafanı koyduğun, yeri gelip dansöz tepesindeyken ona bakmak için kafanı koyduğun nesnedir o. *
tasa doludur hep üzeri.
ayrıca kadeh mi ki bu önüne gelen kaldırabilsin.. masa bu ya, masa!

üstelik mause u bozuk olmayanların da kadehine kaldırıyorum şerefimi!
"tutamadığı", "kolun yetişmediği" şeylerde kullanmak için birebirdir.
kasımpaşalı hanımların ellerinden düşürmedikleri gereç.
zararı da yararı da tutana yansıyacak alet. demode oldu artık. başka alternatifler düşünmek lazım...
güncel Önemli Başlıklar