1. 1.
  bir dönem türkiye'de çok tutulan ve üretildiği zamanın ötesindeki konforu ile hatırlanan otomobil...
  2 ... ferrole
 2. 2.
  (bkz: amele porschesi)
  3 -4 ... kratostol
 3. 3.
  323f modeli mazda lantis olarak bilinir.bahsettiğim kasanın son üretim yılı 1998dir.1.6'si çok az bulunmakla birlikte çevrede gördüklerimizin çoğu 1.8 motordur.123 beygir gücündedir.itici yeşil rengi çok olmakla birlikte 10 yaş ve üstünde olmasına rağmen lacivert ve metalik gri olanı günümüzde bile şekil durmaktadır.
  3 ... kaizersoze
 4. 4.
  gözlerini açıp kapayabilen araç. çok korkardım küçükken. hele o striptiz yapar gibi göğüs kafesini açıp motor dekoltesini gösterdiği anlar yokmu... hüngür-hüngür ağlayarak eve kaçardım.

  bu da böyle bir anımdı.
  4 ... huznun isyan olsun
 5. 5.
  Hatchback modeli ilk çıktığı zamanlarda efsaneydi. Göz kapağı gibi açılıp kapanan farlar, zamanında büyük bir olay olan 4 camın otomatik olması, sağlam motoru ve dönemdaşlarından oldukça yüksek olan konforu ile hayran bırakırdı kendine. Çocukken bildiğim tek spor araba markasıydı. Çıkartmalarına gıptayla bakardık.
  ... elendil
 6. 6.
  4 camı otomatik olan 76 model w123 mercedes'imizden sonra binseydim heralde bende hiç de şaşkınlık uyandırmayacak olan sıradan araba.
  1 -5 ... arkun
 7. 7.
  hatchback modeli sıradan olmayan, olması da mümkün olmayan süper otomobildir. bu arabanın orta segmentte bir araç olduğunu düşünürsek, dönemdaşlarıyla karşılaştırıldığında uzay mekiği gibi durmaktadır. 4 camın otomatik olması yanında, elektrikli dış aynalar, hidrolik direksiyon, ön kontrol paneli, opsiyonel olarak klima bulunması, estetik tasarımı, güçlü motoru vs. herşeyiyle sıradışı bir otomobildir.
  tasarımı porsche'den ayrılan bir dizayn ekibi tarafından yapılmıştır ki, bunu anlamak çok da zor değildir. bazılarına göre 924'lerin tasarımından daha çekici bir tasarıma sahiptir. tüm dünyada vosvos oluşumuna benzer onlarca fan club tarzı yapılanmaya sahiptir ve kullanıcıları tarafından yere göğe sığdırılamazlar.

  ille de sıradanlıktan bahsedilecekse eskiden sahip olduğumuz 63 model impala'daki otomatik camlar, hidrolik direksiyon, klima ve otomatik şanzıman da 15 sene sonra piyasaya çıkan w123 mercedes'i düdüklü tencere pozisyonuna sokabilecek bir otomobildi.
  3 -1 ... ozz le grand
 8. 8.
  Üretildiği yıllarda japon olmayan ne kadar benzeri araç varsa kalkışta iki eline birden verebilen ve 20 yıl sonra bunu zaman zaman halen başarabilen sağlamlık abidesi japon otomobil modelidir.
  2 ... meydenadam
 9. 9.
  türkiye'de olmasa da avrupa pazarında ikinci el değeri neredeyse vw ile aynı olmasının yanısıra, opel, renault, peugeot, seat, nissan, fiat gibi markaların üstünde olduğu otomobil sıfatını layıkıyla hakkeden araç.
  4 ... berkedede
 10. 10.
  özellikle 90 ve 91 modellleri hayranlık uyandırır bünyemde.
  lambaları kapalı halde, önden bakıldığı zaman ferrari'ye benzemektedir nitekim.
  bir ara alıyordum zor tuttular.
  1 ... scott y