bugün

fiyatına göre çok kaliteli olan şık görünümüyle kendini otomobil hayranlarına aşık eden muazzam araba.2004 yılında ilk kez ülkemize adım atmıştır.
ayrıca türkiyedeki fanı için ;
http://www.mazda3fanclub.com
http://www.youtube.com/watch?v=XT5IRWlvph8&NR
fazla söze gerek yok sanarım...
harika bir tasarıma sahip araç. 100 km de 5.5 lt civarında yakıt tüketir.
türkiyeye gelen modellerinin en güçlü motora sahip olanları 105 bg e sahiptir. bu da bu kasaya göre çok düşük kalmaktadir. şekli her ne kadar çok güzel olsada o fiyata bu araçın brçok alternatifi vardır.
dış görünüşüne hayran olunası araç.
arka kapıları ters açılan arabadır; binmek zordur.
avrupa'da golf ile çekişmeli ve zevkli bir rekabete girmiş ve kanımca golf'ün eline vermiş otomobil.
tasarım, konfor, malzeme kalitesi olarak kendi sınıfındaki en iyi arabalardan birisi. yalnız motor gücü ve yakıt tüketimi olarak sınıfta kalan otomobil. ayrıca çok sağlamdır, şasisi ve ona bağlı yürüyen aksam, olası bir kaza anında kolay dağılmayacak şekilde dizayn edilmiş.

çok önemli not: sıralı sistem lpg ile kullanılması tavsiye edilir.
hb ve beyaz olanı tasarım harikası olan araç.

tavanı da siyah folyo kaplama olacak arkadaş.
Ayrıca ;

muadillerine göre fiyat/performans oranı yüksek olan araçtır.
(bkz: golf)
Malzeme kalitesi ve işçilik açısından da, iyi araçtır.
Japon sorunsuzluğunun simgesidir de.
makyajlı modellerinde bulunan özel kahverengi karoser rengine sahip araçların içi çikolata aromasına sahip.
kompakt boyutlardaki otomobilin ön koltuk ısıtmalarıysa süpriz.
Honda civic'ten cok daha guzel olan otomobil.
2025-2026 gibi kırmızısına sahip olmayı planladığım seksi araç. Muhtemelen 2014 model olur.
(bkz: ford focus)
ortak üretim nedeni ile bir çok bakımdan ikizdir fakat mazda, nissan subaru, suzuki gibi türkiyede güçlü olmayan japon markalarından olup doksanlardaki satışlarından çok uzak bir markadır ikinci eli biraz ağır yürür.
birçok kullanıcısının mazda kısmını na"mazda" diye değiştirdiği kendisini baya sevdiğim modeldir.

edit : "köpek balığı karaya vurdu" sloganı lancer'inmiş. iyi oldu öğrendiğim.
Dünyada istanbul unda aralarında olduğu 3 şehirde tanıtılan yeni kasası muhteşemdir.

Çok az tüketime sahip, 100 beygirlik 1.6 benzinli skyactiv motorla gelmesi planlanıyor. Bu motorun 2 litre hacimlisi şehir içi fabrika verisi tüketimi 5.9 litre civarı.

Türkiye de yine çok tutmaz ama ben tutarım. Özellikle hatchback i yakıyor.

https://fbcdn-sphotos-a-a...22379349_1890018200_o.jpg
2014 model olan tasarimlarini cok begendigim arac. Aracin ic ve dis gorunumu ayri bir guzel.
Yeni mazda 3 ün satışları muhtemelen 2014 şubat'ta başlıycaktır. 1-2 ay sonra da Türkiye lansmanı yapılacak. Araçla ilgili bilgiler daha net belli değil ancak dizel motoru da gelicek muhtemelen.
bir japon atasözü der ki: mazda, japonya'nın tofaş'ıdır.

ben demiyom, japonun kendisi diyo.
kullanmayanın bilmediği kullananın vazgeçemediği teknolojik otomobil.

dünyada en az arıza veren binek otomobil.

2010 yılında kullandığı özellikleri opel, ford 2013 yılında yeni üretilmiş gibi reklam yapıyor.

hele civic mazda 3ün yanında araba olarak sayılmaz sayılmamalı.
Hb modeli 2014 mayista turkiye de satisa sunulacak olan araba. Sedanlar ise 2014 mart ayinda satisa sunulacak. Bence sinifinin en iyisi ama mayista alip deneyince daha detayli bilgi aktariminda bulunurum elbet.
sedanı dıştan pek bir afilli duran araba.
hem sedan'ı he hb'i muhteşem olan arabadır. yolda görünce kafa çevrilip bir daha bakılır.
hatchback versiyonu çok güzel duran araç.
ön plakanın konumu arabanın tüm güzelliğini alıp götürmüş kanımca. tam amblemin altında arabanın tam önüne amcık gibi koymuşlar. alt tarafa koysana ya da küçük kare plaka yapsana oraya be kardeşim :/
hayalimdeki otomobil. diğer merkalar bir yana mazda bir yana. tek sıkıntı şu ikinci el piyasası. bu aralar hergün bakıyorum ama 6 ay önceki ilanlar hala duruyor. alsam mı almasam mı?