entry'ler (33)

yapmacık hareketler

iş yerinde herkesin yapmış olduğu hal ve hareketler. özellikle yalaka insanların her hallerinden belli ettiği davranışlar.

sözlük kızlarının bugünkü kıyafetleri

evet iyi gidiyorsunuz kızlar,

sözlük yazarlarının ayakkabı markaları

lacoste sağlamlık olarak pek tatmin edici değil ama şekil olarak ayakkabıları çok güzel.

8 ekim 2014 ışid in kobani den çekilmesi

ışid i püskürttük diye havalara uçan pyd ve pkk nın f-16 ları varmış da habermiz yokmuş.

veya o uçaklar pyd ve pkk nın efendilerine mi aitmiydi?
iki bilinmeyenli denklemin sonucu x=pyd+pkk, pyd nin elinde alman silahları, pkk nın elinde fransız silahları.

neymiş; ışid e karşı savaşıyorlarmış! pkk yıllardır bize saldırıyor, batılı devletler pkk yı sadece kağıt üzerinde terör örgütü ilan etmiştir. bu saatten sonra ışid avrupayı sikse türkiyenin umrunda olmaz.

türkler işid i destekliyor sanan andaval

ışid işte, belki pkk yı yok eder o zaman sempatik gelebilir.

güldür güldür

çghb bin basan komedi show.

acunun reyting taktikleri

şuan çok büyük bir yanlışın içerisinde. tamamen ithal olan programlarla ayakta duramaz. hele son yaptığı ninja programı iğrenç. dublajlı olanı buna bin basardı. bir an önce yep yeni bir programı ekranlara sunmalı. fikir için yardımcı olabirim.

kimse yok mu derneği

yetkisi alınsa da bunlar zaten çoğu bağışı makbuz vermeden alıyorlardı. "himmet" adı altında. gayriresmi bağışlara devam eder veya yan kollarından olan bir dernekle işleri tekrar yapmaya çalışır. her ne kadar kurban bayramı öncesi kol gibi girmişse de ceket üzerinden tansiyon ölçen birinin müritleri bunun çaresini bulurlar. mesela kurban derisi üzerinden tansiyon hesaplama gibi gibi...

hiddetli seks vs duygusal seks

her ikisini de yaşamak gerekir.

kısa boylu kızlara tavsiyeler

takmayın burda yazılanları, keyfinize bakın, dolgu topuk da giyinin, babet de giyinin. önemli olan iç güzellik dersem inanmayın. boyu boyunuza huyu huyunuza biri çıkar karşınıza. hem kısa boyu iyi kullanırsanız yere yakın olan bir yerinizden dolayı şeytana pabucunu ters giydirirsiniz.

muş

haberlerde hiç ismi geçmeyen, olayların nadir yaşandığı hava durumu bile bilinmeyen ilimiz.

haberlerde hiç ismi geçmeyen yerler

(bkz: muş)

galatasaray

bir başkan büyük bir takımı nasıl mahv eder in en iyi örneği. futbolla ilgisi olmayan emekli amcayı koy takımın başına daha mantıklı yönetir. arsenal e karşı hazırlık maçındaymış gibi kadro hazırlayan hocayı hala tutuyor. böyle mantık olamaz. küfürden dilim damağım kurudu. yazık valla yazık. imparator fatih terim başkanı gölgede bıraktı diye kovdular. al sana italyan hocayı gördük. çok beğeniyorsan bu hocayı götür evine bahçıvan olarak çalıştır. ssk+yemek+servis+maaş+prim ödemesini yapıver. bir de overlok öğret boş kaldığında sokakta çığırsın "halı kenarına overlooook".

kıraathane açacaklara isim önerileri

çaybucks.

lozan antlaşması nın süresinin dolması

koduğumunun çocuklarına ilelebet mahkum mu kalacağız. elbette bitecek, güçlü bir lider çıkıp elini masaya vuracak, sizi tanımıyorum diyecek lozan tarih olacak. rusyaya yapamıyorlar putin öttürüyor aq çocuklarını, 2023 e az kaldı rte başta olsun görürsünüz neler olacağını. musul kerkükü de katarız misakı mill tamamlanmış olur.

fethullah gülen cemaati

4 ay aralarında kaldığım 2007 yaz tatilinden sonra onların deyimiyle "hizmet kustu" ve ayrıldım. allaha şükürler olsun ki 4 ay gibi kısa sürede tanımışım onları.
şöyle ki;
bir gün sohbet veren bir "abi" sohbeti bitirdikten sonra aynen şu kelimeyi kullandı "sadak allahul üstad" ... apışıp kaldım. yani üstad olan allah doğruyu söyler (haşa)
bunu duyunca tepki verdim ne demek olduğunu sordum, "üstad ne söylerse doğru söyler" dedi. tabi henüz üniversite ikinci sınıftayım cahil görüyorlar. böyle birşey söylemezsiniz dedim, şirk koşmaktır diye tepki verdim. herkes bana cephe aldı, sen nasıl bu şekilde konuşursun diye.
söyleyeceğimi söyledim, 40 kişinin içinde rezil ettim bıraktım o "abi" yi. bir ay sonra da ayrıldım.

hatırlayınca tüylerim diken diken oluyor, bazen küfretmediğim için kendime kızıyorum. şimdi bunu okuyan şakirtler dicek ki; bir kişinin hatasını bütün cemaate mal edemezsin diye. hayır arkadaşlar orda en az kırk kişiydik, tepki veren sadece ben olmuştum ve beni destekleyen hiç kimse olmamıştı. bu da demektir ki oradakilerin hepsi o söyleneni onaylıyor.

daha çok şey var ama herşeyleri ortaya çıktı. bakınız kurban bayramı yaklaşıyor, çoğu öğrenci deri ve et toplamak için ailelerin yanına gönderilmiyor. bunu bizzat yaşadım.
allah onların da bizim de sonumuzu hayırlı etsin inaşşalh.

fahriye evcen

verse...

30 09 2014 pkk türkiyeye savaş açtığını duyurdu

tankların yönü güneye çevrilmişken kökten bir temizlik yapılmalı. musul kerkük misak-ı milli sınırları geri alınmalı ve terör örgütleri temizlenmelidir.

ırak şam islam devleti

kısa adı ışid olan, kuruluş amacı beşar esedi devirmek olan fakat otorite boşluğundan nemalanıp bağdata musula kerküke kadar ilerleme gücüne sahip örgüt.
altıncı hissimin dediğine göre, esedi devirmek için türkiyenin yardım ettiği ve şuan da türkiyeye dokunmadığı sürece ışid e herhangi bir kurşunun sıkılmayacağı örgüt.
örgüt örgüt diyorum lakin zeki bir liderleri olsaydı petrol gelirlerini ele geçirerek devlet olmaya ilk adımı atabileceklerdi.
musula kadar gittiğinde batının ses çıkarmadığı, her ne hikmetse kürt petrollerine yönelince bombardımandan başlarını kaldıramadıkları örgüt.
velahsıl durum ortada, almanya peşmergelere silah yardımı yaptı petrolünüzü koruyunuz diye. bu emri de almanyaya abd vermiştir.
anlayacağınız ne ışidin öldürdüğü gazeteciler ne de suriyeli mülteciler batının umrunda değil, tek düşündükleri şey petrol. petrole dokunulmadıkça ışid suriyenin hammına koysa, bağdatın anasını kesse, kerkükün götünden kan alsa dönüp bakmazlar bile.
şu petrol denen şey bitseydi de kurtulsaydık.

100 yıl sonra erdoğan hakkında yazılacaklar

II. mehmet den sonra en büyük lider.