bugün

mel gibson * un poker yarışmasına katılmasını konu alan süper film..özellikle son el sahnesi * izledikten sonra poker oynamak istiyor insan..
bana pokerdeki bildiği taktikleri öğretmesi için kırk yıl kölesi olacağım adamın hikayesini anlatan film
Yonetmenligini Richard Donner in yaptigi, basrollerini Mel Gibson ve Jodie Foster un paylastigi film.Mel Gibson'un mukemmel performansi ile oynadigi, beni buyuledigi film ayrica.Son sahnenin hakkini vermek lazim.
top gun da tom cruise'ün lakabı.mel gibson un filmi daha çok akıllarda kalıyor tabi ama unutmamak lazım
80 lerin ünlü western dizisi ve onun sinema uyarlaması. sabun köpüğü westernler arasında çok başarılı olan filmde mel gibson ; düzenbaz kumarbaz rolünde çok başarılı. bütün yan roller ve elbette ilk kez farklı ve dişi bir rolde oynayan jodie foster çok iyi.
(ing.) Başbelası
damgalanmamış ve sahipsiz dana, başıboş buzağı. a.b.d. konuşma dilinde toplum kurallarına uymayan kimse; parti disiplinine uymayan politikacı.
japon power metal grubudur.

Katsuhiko Hotta: Lead Vocals
Noriyasu Kiya: Guitar/Vocals
Mitsuru Yasuda: Guitar/Vocals
Masaru Hasegawa: Bass/Vocals
Jun Nakatsubo: Drums/Vocals

Diskografi

Maverick 2005
herkesin bir oyun içinde olduğu film. o kadar zekice dolandırıcılık ve hile aksiyonları var ki, filim bittikten sonra ceplerimi kontrol ettim.
pokerde elin Q ve J (kız ve vale) ile başlaması..
mel gibson'un kendini aştığı ultra eğlenceli film. 3 saat sırıta sırıta yüzünüz palyaço maskesi kıvamına geliyor.
ne zaman denk gelinirse izlenebilecek bir film. herkes bir şerefsiz bir dolandırıcı bu filmde.
--spoiler--
sonunda yuh artık diyeceksiniz.
--spoiler--
danny glover ın soygun sahnesinde mel gibson'la göz göze geldiği sahnede lethal weapon'a gönderme yapılır. fonda ki müzikte hafiften değişir * ne zaman aklıma gelse takar dvd sini izlerim.
deadliest catch (ölümcül av) isimli discovery channel belgeselinde boy gösteren bir balıkçı teknesi.
--spoiler--
babam hep derdi ki*
--spoiler--
Mel Gibson'ın komedi ve fantastik filmlerde ne kadar başarılı olduğunun kanıtı.Jodi Foster'da sadece gerilim filmleriyle değil bu tür filmlerdede insanı tv başına bağlayabiliyor. Film'de kimin eli kimin cebinde belli değil, insanı sıkmayacak gazını alacak türden güldürü filmi.
Babam derdi ki ; köpekli ve parası çalınmış kadınlara daima yardım edeceksin gibi saçmasapan repliklerle dolu bir film
Guzel bir komedi western örneği. bir the sting kadar olmasada çok güzel filmdir. tereddütte kalanlar tereddüt etmesin film biterken yuzunuzde bir gülücük oluşturacaktır.
cs'de 4-3 kombinasyonu ile alınabilen susturucusu da takılabilen silah türü.
filmde şerif rolünü oynayan james garner, daha önce dizi olarak çekilen maverick'te bret maverick'i oynamıştır. *
ayrıca mel gibson bu filmden hemen sonra braveheart için kolları sıvamış ve yönetmen koltuğuna geçmiştir.
poker seven bünyelere iyi gelir.

(bkz: rounders)
tekrar tekrar izlenesi film.

özellikle kızılderili kampındaki olaylar çok komiktir.