bugün

9 haziran 1978, ingiltere.
nevi şahsına münhasır vokaliyle tadından yenmeyen şarkılara imza atan müzisyen.
muse grubunun solisti, gitaristi.
muse'un turkiye konserini iptal etmesi hakkında "avrupaya agırlık vermek istiyoruz" seklinde bir acıklama getirmesi nedeniyle bende asırı bir antipati olusturan, degisik bir vokal tarzına sahip insan.
Çok iyi bir yorumcu muse şarkılarının bir kat daha güzelleştiren ses.
sesinin kaç oktav olduğunu merak ettiğim gaza getirtici sese sahip muse solisti.
sesini thom yorke un sesine benzetenlerin cok fazla oldugu solist
kendi açıklamasında "sesimi thom yorke un creep i söylerkenki hali gibi yapmak istiyorum" diyen solist.

muscle museum un sonunu ağzıyla yaptığını gördüğüm an benim bittiğim andır.*
"new born" derken tükürüyor. --kesin karar verdim.-
(bkz: on parmağında on marifet)
kendisi bildiğimiz hayvandır. biraz da bana benzediği söylenir o kadar tipsiz değilim lan.
aşırı derecede yetenekli,manyak bi sese sahip muse solisti.benim için muse=matt.
oktav kavramına meydan okuyan 10 parmağında 10 marifet solist.
Allahım o nasıl sestir, çoğu şarkıcının vokalinde duyduğumuz nefes alma sesi dahi muhteşem gelir kulağa. ne söylerse söylesin sabaha kadar dinlenir vokalidir.
muse'un çiroz ama yakışıklı solisti.*sesini thom yorke'a benzetiyorlar.lakin ikisi de sesini jeff bucley'e benzetmeye çalışıyor.
dinlendiğinde "bu duyduğum elektronik gitar sesi miydi yoksa bellamy'nin sesi mi" dedirten bir sese sahip, müthiş yetenekli sanatçı.
sesinin gitar sesiyle bütünleştiği şarkılar için,
(bkz: time is running out)
(bkz: feeling good)
hakkında birkaç ufak bilgi;

*kendisini ateist olarak tanımlamaktadır.
*ciddi bir çorap takıntısı var. özellikle beyaz çorap giyen kızlara karşı.
(bkz: wearing just socks and a phone)
(bkz: map of your head)
*en sevdiği şarkılardan biri the cure'un lullaby'sı.
*örümcek fobisi var. buna rağmen insanların örümceklerden geldiğine inanmakta.
*piyano çalmaya altı yaşında başlamış.
*spagettiyi çok seviyor.
*kırmızı şarabı çok seviyor.
*en sevdiği muse şarkısı bliss.
göğüs kıllarıyla bile müzik yapabileceğine inandığımız müzisyen. *
Müthiş bir sese sahip Muse'un solisti.Öyle böyle değildir ama gerçekten müthiştir.Piyano ve elektro gitar konusundada en az sesi kadar başarılıdır.Müzik kariyerine bir lise grubunda elektro çalarak başlamıştır.Türkiye'ye gelse s.ke s.ke konserine gideceğim şahıs.
zaman içinde fiziksel olarak değişiminin yanı sıra, sesiyle dikkati çeken, birçok insanın kıskandığı kişi.
Yıllar önce okudugum bir röpartajından ayak fetişisti oldugunu hatırladıgım kişidir.
klasik müzik eğitimi konusunda aşmış ve bu özelliğini alternatif rock müzikle harmanlayan muse grubu solisti. şarkılarının bütününde akustik hava yaratır,bunun nedeni klavye çalmasıdır. konserlerde piyano çalmadan edemez, resital sunmaz ama rezil de olmaz. sözlerini kendi yazdığı şarkılarda her zaman bir haykırış, isyan ve kabullenmezlik vardır.
sopranoya kadar yükselebilen herif.

matt, uyuşturuculardan uzak durmakla beraber tam bir kırmızı şarap düşkünü. kırmızı ve siyah renklerini çok seviyor. havuç ve muzu çok seviyor, italyan tutkunu, spagetti sever, çorap fetişisti ve balıkları çok seviyor.
dahi bi adamdır, süper sesi vardır , aşmış bi insandır kendisi. (bkz: seviyoruz sözlük)
çiroz bir adam çekici olabilir mi? sorusuna cevaptır kendisi.*
şarkı söylerken bir insan nasıl orgazm olur sorusunun cevabını micro cuts performanslarında verebilen müzik tanrısı. ayrıca bir riff canavarıdır.
vokal tarzına hasta olunası adamdır. benzeri yoktur.